Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

32 260-35-00
prywatna@sklodowska.iq.pl
KontaktMichał Marzec

 

Swoją przygodę ze sztuką rozpocząłem już jako przedszkolak, kiedy to po raz pierwszy zacząłem rzeźbić w plastelinie to, co mnie interesowało najbardziej, czyli dinozaury. Paleontologia była pierwszą moją pasją, którą przekładałem na język sztuki. Spędzałem wtedy długie godziny, rzeźbiąc dinozaury, które widziałem w gazecie o tej samej nazwie. Kiedy skończyłem jednego z nich, zaraz zaczynałem rzeźbić kolejnego. Ponieważ plastelina zaczęła się mieszać, a ja chciałem robić jak największe modele, dodawałem kolejne kawałki plasteliny, do posiadanej przesz siebie już kulki, która z wielokolorowej mieszaniny zaczęła przybierać szarawy odcień z wielokolorowymi paskami nowej plasteliny, do złudzenia przypominającymi ubarwienie gadów, które właśnie rzeźbiłem.

Później zaczął fascynować mnie świat żyjących obecnie zwierząt, które również musiałem przedstawić pod rzeźbioną postacią. Kolejnym moim ulubionym zajęciem było rozkręcanie i składanie ponownie przedmiotów codziennego użytku, które o dziwo przeżywały moje doświadczenia i wracały do pełni sprawności, po tym jak je złożyłem.

Chociaż ukończyłem rzeźbę i mam licencjat z multimediów, rysunku i fotografii, nie zamykam się tylko i wyłącznie w dziedzinach artystycznych. Uwielbiam zagadnienia z tak różnych dziedzin jak biochemia i fizyka, które bezpośrednio wypływają z mojego zainteresowania naturą i życiem. Ciało ludzkie i przyroda są dla mnie nie tylko powodem, by je rysować czy przedstawić w formie plastycznej, lecz rozważać je i poznawać przez nie świat oraz relacje międzyludzkie. Dlatego też uwielbiam rozmowy z pasjonatami, którzy potrafią zarażać swoim entuzjazmem. Lubię się sprzeczać o rzeczy istotne a na nieistotne szkoda mi czasu. Potrafię spędzać długie godziny na rozmowach dotyczących życia i wartości i chociaż jestem uparty, w głębi duszy czekam, aż ktoś mnie przekona mówiąc to, czego jeszcze nie wziąłem pod uwagę.

Jestem ruchliwym człowiekiem, który uwielbia słońce i przyrodę. Moim wymarzonym miejscem na odpoczynek jest zacisze, gdzie czas powoli płynie, a ja mogę upajać się widokiem owoców dojrzewających w słońcu i śpiewem ptaków w koronach drzew.

 

 Copyright © 2022 Copyright Skłodowska Rights Reserved.