Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

32 260-35-00
prywatna@sklodowska.iq.pl
KontaktJustyna Konwa


Swoją przygodę z Pedagogiką rozpoczęłam studiując Animację Kultury. Wiele zajęć praktycznych, takich jak taniec, fotografia czy zajęcia teatralne pozwoliło mi aktywnie uczyć się poznawać drugiego człowieka, jego emocje a także samemu nauczyć się wyrażać siebie poprzez przybieranie różnorodnych ról. Podczas praktyk Pedagogicznych, w Szkole Podstawowej, odkryłam przyjemność pracy z małymi dziećmi widoczną w ich niesamowitym zaangażowaniu w codzienne czynności oraz przede wszystkim szczerości w ich zachowaniu i przekazywanych komunikatach.

Przeprowadzka do Dąbrowy Górniczej chwilowo zamknęła przede mną drzwi Pedagogiki i otworzyła nowy rozdział, czyli studia magisterskie z zakresu Socjologii, ukierunkowanej na Organizowanie Społeczności Lokalnej, co dało mi możliwość poznania ludzi i ich zachowań w różnych środowiskach, umiejętność diagnozowania problemów oraz nastawienie na stosowanie pozytywnych rozwiązań.

Równolegle z ostatnim rokiem studiów magisterskich rozpoczęłam studia na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, z nastawieniem na pracę w szkole, gdyż to było moim głównym celem i marzeniem.  Dziś wiem i wciąż czuję, że to był dobry wybór, gdyż to właśnie moi uczniowie, jak nikt inny potrafią wywołać uśmiech na mej twarzy, w każdy, nawet najbardziej deszczowy i pochmurny dzień.
W czasie wolnym nabieram energii obcując z naturą, wsłuchując się w jej rytm...

Większość osób, które mnie zna wie, że kocham czworonogi. Od wielu lat uczę się komunikacji ze swoim psem  W miarę możliwości staram się pomagać tym psiakom, które nie miały tyle szczęścia w życiu i pomóc im odnaleźć swoje miejsce w nowych, kochających domach.

Pracując już jako nauczyciel a jednocześnie postrzegając uczniów jako socjolog widzę i czuję jak wielkie znaczenie ma grupa dla każdego z nas a szczególnie grupa szkolna dla każdego indywidualnego ucznia i jak skomplikowana jest praca z nią. Podejmując stanowisko pedagoga szkolnego chcę, aby uczniowie stawali się świadomymi siebie jednostkami, znali swoje potrzeby, rozpoznawali swoje mocne i słabe strony, potrafili odnaleźć swoje miejsce w grupie i funkcjonować w niej z dużą swobodą, nawiązywać dobre relacje, poprawnie się komunikować.

Jestem osobą otwartą na ucznia, gotową do wysłuchania go, rozmowy, wsparcia i podjęcia konkretnych działań. Każdy z nas popełnia błędy. Można je popełniać ale trzeba mieć tego świadomość. Trzeba przyjąć odpowiedzialność za to, co się robi. Bardzo ważnym elementem osobowości jest umieć prawidłowo rozeznać rzeczywistość i siebie w tym osadzić.

Prawidłowa ocena sytuacji pozwoli nam na podjęcie prawidłowych decyzji i osiągnięcie takiej świadomości, że nasze działania będą mieć pozytywne przełożenie na funkcjonowanie w dorosłym życiu, z samym sobą, z najbliższym otoczeniem, z grupą. W taki sposób, czyli działanie na wartościach, wygra się wszystko, dlatego chcę tego nauczyć moich wychowanków, którzy podejmą ze mną współpracę…Copyright © 2022 Copyright Skłodowska Rights Reserved.