Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

32 260-35-00
prywatna@sklodowska.iq.pl
Kontakt31.08.2021

Nasze grono jak zawsze pełne emocji i nowej energii nie może doczekać się jutra. Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godzinie 9:00. Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli Was zobaczyć :) 


06.08.2021

Kochani Uczniowie i Rodzice połowa wakacji już za nami i małymi krokami zbliżamy się do początku Roku Szkolnego. Nasza Dyrekcja i nauczyciele jeszcze w letniej i wyjazdowej atmosferze zbierają energię do dalszego działania. Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i czekamy na pierwszy dzwonek, żeby znowu się zobaczyć. Oczywiście nastawiamy się na naukę stacjonarną :) 


25.06.2021

Kochani zakończyliśmy ten trudny rok szkolny :) Mimo wielu miesięcy zdalnej nauki, przynajmniej ostatnie tygodnie spędziliśmy wspólnie w Szkole, gdzie mogliśmy odbudować nasze relacje, popracować nad emocjami i powtórzyć opanowany materiał :) Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji i już nie możemy się doczekać kiedy znowu się zobaczymy :)

 


02.06.2021

W tym tygodniu po wielu miesiącach mogliśmy się w końcu wszyscy spotkać na lekcjach w szkole :) Nasze grono nauczycielskie przystępuje z nową, kolorową energią do pracy. Będziemy się maksymalnie starać, wykorzystać czas do wakacji na odbudowę naszych relacji, zharmonizowania emocji, a także utrwalenia zdobytej wiedzy :) Jesteśmy dla Was :)

28.05.2021

Dwa tygodnie nauki hybrydowej za nami :) Z wszystkimi klasami mieliśmy okazję się spotkać na lekcjach w Szkole. Mimo początkowych obaw okazało się, że powrót ma same plusy. W poniedziałek widzimy się już z całą społecznością Skłodowskiej :) Kochani do zobaczenia :)


21.05.2021

Pierwszy tydzień nauki hybrydowej za nami. W tym tygodniu na zajęciach w Szkole były klasy 1-3, 4, 5 oraz 8 a i b szkoły podstawowej, a także klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego. Nasze grono nauczycielskie stanęło na wysokości zadania i od samego początku skupiliśmy się na tym co najważniejsze po tak długiej izolacji. Na nowo się poznajemy, cieszymy się z możliwości przebywania razem, budujemy relacje i otaczamy opieką psychologiczną. Teraz czekamy na powrót kolejnych klas :) Kochani jesteśmy dla WAS :)


14.05.2021

Dzisiaj kończy się czas zdalnego nauczania i w końcu będziemy mogli zobaczyć się na żywo :) Bardzo za Wami tęskniliśmy i nie możemy się doczekać powrotu :) Powoli będziemy odbudowywać nasze relacje i niczego się nie obawiajcie. Skłodowska od zawsze jest szkołą przyjazną uczniom, powiemy więcej Skłodowska kocha swoich uczniów :) Tak będzie również i teraz :) Do zobaczenia w poniedziałek :)


04.05.2021

Nadszedł maj, a jak maj to i matury :) Dzisiaj rozpoczynamy tradycyjny maraton maturalny, który potrwa do 17 maja. Za wszystkich naszych uczniów bardzo mocno trzymamy kciuki :) Powodzenia kochani :)

 


13.03.2021

Sowa to mądrość. A mądrość kojarzy się zawsze z wiedzą zdobywaną przez naukę. Można ją zdobywać wieloma sposobami, jeśli tylko kochamy uczyć się i rozwijać. Najprzyjemniej jest uczyć się wspólnie, bo oprócz wiedzy uczymy się nawiązywać relacje, poznawać swoje zachowania w grupie, zdobywać doświadczenia live. Teraz, doświadczamy innych warunków społecznych, nieznanych do tej pory. Musimy radzić sobie samodzielnie a nauczyciela mamy tylko na ekranie i ważne jest, żeby był też słyszany jego znany uspokajający głos. Część z Was mogła spotkać się z nami w czasie próbnych egzaminów maturalnych. I tu musieli wykazać się sowią mądrością. Dlatego wszystkim przesyłamy tę sympatyczną Sówkę, gdyż nawet gdy Świat stanął do góry nogami i ona też, nadal Sowa to symbol mądrości :)


04.01.2021

Wkroczyliśmy w kolejny rok z ogromną pozytywną energią :) Już nie możemy się doczekać kiedy się z Wami zobaczymy, miejmy nadzieję, że już na żywo :) Poniższe serce stworzyła natura, to podstawowe ludzkie uczucie miłości przesyłamy Wam na Nowy Rok :)

 


18.12.2020

"Magia tych Świąt" wspólny projekt Happy Choir Skłodowska, naszych wspaniałych absolwentów, OPP nr 1 w Sosnowcu, a także jak zawsze I To Się Ceni. Ta piosenka towarzyszy nam od lat podczas świątecznych koncertów, które zawsze są możliwością do spotkania. W tym roku nam się to nie udało, ale dzięki muzyce znowu jesteśmy razem. Jeśli kogoś Wam brakuje, za kimś tęsknicie to wysyłajcie naszą piosenkę w świat. A kto z Was drodzy uczniowie, absolwenci, rodzice śpiewał to razem z nami przez ostatnie lata?


14.12.2020

Zdalne nauczanie wymaga od Szkoły zmiany metod nauczania języka polskiego i języków obcych. Dlatego wprowadzamy naukę porozumiewania się tekstami. Jest to bardzo skuteczna metoda w pracy nad własnym rozwojem i świetne przygotowanie do egzaminów. Dzięki pisaniu otwieramy się, dajemy się lepiej poznać, a także poszerzamy zasób swojego słownictwa oraz precyzyjnie konstruujemy swoje myśli i opinie. Poniżej przedstawiamy tekst jednej z naszych licealistek:

"Włóczęga. Zajęło mi trochę czasu, żeby dojść do tego, o czym tak naprawdę mogę napisać. Wydaje mi się, że w momencie, w którym mamy większą dowolność, w głowie pojawia się pustka. Tak było też moim przypadku. „Włóczyłam się” po domu, myśląc o tym, dlaczego łatwiej coś zrobić mając ograniczenia, a otwarta przestrzeń twórcza wzbudza w nas niepokój. Mam pełne pole do popisu, mogę puścić wodzę fantazji i wymyślić coś oryginalnego, a tu nic! Żadnego pomysłu, który mógłby powalić ludzi na kolana. Może zacznijmy od znaczenia tego słowa… Nie! Stop! Chyba prędzej wyleję kawę na laptop! Komu chciałoby się czytać kolejne nudne wypracowanie? Słowo każdy może interpretować inaczej. Może to być postać z bajki, filmu, ktoś kogo znamy, cecha. W zasadzie to ja jestem takim włóczęgą. Chodzę bez celu, szukając pomysłu. Zamykam oczy i widzę koziołka matołka pędzącego do Pacanowa z workiem na patyku w ręce. W Internecie oczywiście regułka z Wikipedii, a w głowie ocean, z którego nie dobiega chociażby najcichszy odgłos. Może wystarczy się skupić, a pomysł przyjdzie sam? I tu nasuwa się kolejne pytanie, jak to zrobić, skoro jest jeszcze tyle innych rzeczy, o których przypominam sobie akurat w tym momencie? A co jeśli to działa jak mechanizm obronny i wmawiam sobie, że muszę zrobić coś innego już teraz np. pouczyć się matematyki, żeby zatuszować w swojej głowie fakt i nie dopuszczać myśli, że nie mam pomysłu? Szkoda, że Freud nie żyje w naszych czasach, z pewnością odpowiedziałby na moje pytanie. Ciekawe czy on też błąkał się bez celu, jak ten włóczęga (czyli ja w tym momencie). Wątpię…On chyba zawsze wiedział co robić i miał pomysł na wszystko, w innym wypadku nie byłby tak szanowany. Pewnie mówię tak dlatego, że jest jednym z moich mistrzów, których bardzo cenię, ale zostanę przy tej teorii. Kolejne godziny mijały, a jedyne co się zmieniło, to ilość kubków z kawą na moim biurku. Doszłam do wniosku, że na nic innego, niż przyznanie się do bycia włóczęgą już nie wpadnę, a to i tak duże osiągnięcie… Podsumowując. Każdy z nas może być włóczęgą w różnych momentach swojego życia. Pokazała mi to tak w zasadzie jedna, prosta sytuacja, przez którą błądziłam bez celu parę godzin, nie wiedząc o czym napisać tekst, a temat miałam pod nosem! Pisać bez celu, bez ładu, składu, bez sensu, czyli wcielić się w tytułowego „włóczęgę”. A ty w jaki sposób interpretujesz ten temat ?"


18.11.2020

Nasz Happy Choir Skłodowska dwukrotnie gościł na scenie Dzień Dobry TVN :) Dzisiaj na tej scenie wystąpił nasz absolwent Kasjan Cieśla, za którego niedawno trzymaliśmy kciuki w programie telewizyjnym The Voice of Poland. A teraz ma miejsce premiera jego singla "Zaczynam Oddychać". Życzymy mu wspaniałej kariery muzycznej :)

 

 


17.10.2020

Drodzy uczniowie !! Wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego rozstrzygnięte :) W tym roku to stanowisko obejmie Maria Łukasik z klasy II B :) Pozostałe kandydatki jak i wspierające je sztaby wyborcze zapraszamy do współpracy z nową przewodniczącą, która teraz będzie miała tylko dobre dni :)

 

 


14.10.2020

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasze wspaniałe grono nauczycielskie odbyło wyjazdowe szkolenie w górach, gdzie mogliśmy jeszcze bardziej popracować nad sobą, nad emocjami, które potem przekażemy uczniom podczas lekcji. Niestety nie możemy Wam tego wszystkiego pokazać na zdjęciach, bo musieliśmy zachować zasady bezpieczeństwa, ale widoki pięknych gór zrekompensowały nam wszystkie niedogodności. Pełni nowej energii dalej działamy dla naszej Szkoły.

 

Tutaj mieszkaliśmy i szkoliliśmy się :)

 


22.09.2020

Kolejne tygodnie nauki za nami, więc to dobry czas na pierwsze podsumowania. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wzorowo stosują się do obecnych zaleceń. Dzięki trzem budynkom możemy prowadzić zajęcia w systemie jednozmianowym czyli najlepiej sprzyjającym nauce. Dezynfekcja, osobne wejścia i lampy filtrujące powietrze sprawiają, że czujemy się w Skłodowskiej bezpiecznie. Niedawne zebrania z rodzicami tylko to potwierdziły. Wszyscy staramy się dbać o siebie, żeby nie dać się żadnym wirusom. Pełni pozytywnej energii działamy i uczymy dalej :)

 


06.09.2020

W Skłodowskiej bezpieczeństwo to priorytet !! Od poniedziałku będą nas chroniły przed wirusami lampy EXTERYA 1 MOBILE 190 G. To lampy przepływowe działające na zasadzie wymuszonego przepływu powietrza. Powietrze pobrane z dezynfekowanego pomieszczenia po wstępnej filtracji trafia do zamkniętej komory, w której znajdują się promienniki UV-C. Przepływ powietrza może być zrealizowany dzięki wbudowanym wentylatorom. Niepodważalną zaletą lampy EXTERYA 1 MOBILE 190 G jest zamknięta komora dezynfekcyjna, która umożliwia bezpieczną pracę nawet podczas obecności ludzi i zwierząt w dezynfekowanym pomieszczeniu. Ponadto oprócz przenośnych pojemników z płynem dezynfekującym montujemy w każdej klasie dozowniki stacjonarne. W Skłodowskiej dbamy o Wasze bezpieczeństwo !!


01.09.2020

Dzisiaj rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego :) Chociaż inauguracja nie wyglądała tradycyjnie, tylko z powodów bezpieczeństwa rozpoczęcie było o różnych godzinach dla poszczególnych klas, wszystkich serdecznie witamy w społeczności Skłodowskiej. Pełni nadziei i ogromnej energii jesteśmy gotowi do pracy :)

 

 


22.08.2020

Wakacje szybkimi krokami zbliżają się do końca, a My Nauczyciele Skłodowskiej pełni optymizmu i ogromnej energii już nie możemy się na Was doczekać. Jeszcze nigdy tak długo się nie widzieliśmy. Czekając na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zobaczcie Nas od innej strony


06.08.2020

Wykaz podręczników dla klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego.

27.05.2020

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem szkoły, nie wahaj się - zostań uczniem Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej. Przed Tobą film, w którym możesz zajrzeć do środka naszego Liceum Ogólnokształcącego. Nasi nauczyciele oprowadzą Cię po szkole i opowiedzą o tym, co spotka Cię u nas:) Zapraszamy ! 

 


22.05.2020

W Naszej Szkole wzięliśmy pod uwagęTwoje zainteresowania,
które złożyły się na cztery PROFILE do wyboru:PROFIL psychologiczno - socjologiczny

PROFIL artystyczno - medialny

PROFIL geograficzno - krajoznawczy

PROFIL przyrodniczo - zdrowotny

We wszystkich PROFILACH informatyka i e-sport.


Gdy klikniesz na PROFIL, pojawi się informacja dla kogo jest przeznaczony i jakie przedmioty wchodzą w skład rozszerzenia danego PROFILU.

W naszej szkole łączymy nauczanie z zainteresowaniem, wiedzę z czuciem, praktyką i doświadczeniem. Tak powstał dedykowany specjalnie dla Ciebie pomysł nauczania profilowego, połączony z działaniem projektowym i interdyscyplinarnym.Schemat jest prosty:

LUBIĘCHCĘ wiedzieć więcej → nauka jest PRZYJEMNOŚCIĄ → pobudzam w sobie pokłady KREATYWNOŚCI → moje DZIAŁANIE jest widoczne, nauka przynosi konkretny EFEKT.

 


Zainteresowania i projekty do wyboru w roku szkolnym 2020/2021:


1) Moda i uroda:

zajęcia związane z makijażem, ubiorem, strojem, uczesaniem, dietetyką,  a zatem wszystkim tym co łączy się z kształtowaniem własnego wizerunku.

 

2) Reklama i dziennikarstwo:

zajęcia związane z autoprezentacją, technikami perswazji, a także fotografią.

 

3) Ciało, zdrowie i sport:

zajęcia dla miłośników medycyny, psychologii, a także zdrowego stylu życia.

 

4) Komputer, e-sport i multimedia:

zajęcia dla wielbicieli gier i informatyki.

 

5) Przygoda i wyzwania:

zajęcia dla miłośników fotografii, podróży, architektury, krajobrazów, ekologii i zwierząt.

 


Sposób działania:

Krok 1

W każdym roku szkolnym  wybierasz  zainteresowanie, które chcesz rozwinąć.


Krok 2

W ramach wybranego zainteresowania uczestniczysz w cyklu zajęć, które poszerzają Twoją wiedzę na dany temat.


Krok 3

Tworzysz projekt  grupowy związany z konkretnym  zainteresowaniem.


Krok 4

Efekt twoich działań złoży się na ocenę końcową z wybranych przedmiotów.

 


Nie bój się marzyć, nie bój się chcieć.  
Rozwijając zainteresowania, nadajesz wartość swojemu życiu i zmieniasz świat!

 


06.05.2020

Przypominamy, że w tym roku nabór do Szkół Skłodowskiej odbywa się on line przez naszą stronę internetową www.sklodowska.iq.pl :)  Już dzisiaj można się zapisać do klas pierwszych, które otworzymy we wrześniu w liceum ogólnokształcącym i szkole podstawowej, jak i do każdej istniejącej klasy, żeby rozpocząć naukę od razu :) Zapisów można także dokonywać osobiście w sekretariacie Szkoły od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-14:00 . Jak każdego roku nie stosujemy żadnych progów punktowych. Zapraszamy !!


24.04.2020


14.04.2020

"Mija kolejny tydzień zdalnej edukacji w Skłodowskiej, więc czas na konieczne podsumowanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ udało nam się objąć głosowymi lekcjami on-line wszystkie klasy w naszych Szkołach. Od klasy pierwszej SP po klasy maturalne nauczyciele łączą się z uczniami podczas zajęć zdalnych. Abyście mogli usłyszeć i zobaczyć naszych nauczycieli zastosowaliśmy platformy Microsoft Teams, Zoom, Discord, Messenger oraz Skype. Ponadto nagraliśmy dla WAS sporo filmów, organizujemy webinaria,  testy on-line i jesteśmy cały czas do Waszej dyspozycji przez komunikatory, a dodatkowo mogliście zobaczyć nas w telewizji :). Skłodowska jako jedyna w pełni stanęła na wysokości zadania :)".31.03.2020

W dniach 30 marca - 1 kwietnia Prywatna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie przystąpiła do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Nasi uczniowie pod opieką wychowawcy przez trzy dni pobierali arkusze ze strony CKE, które rozwiązywali, a następnie odpowiedzi przesyłali do swoich nauczycieli. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, w związku z tym liczymy na świetne wyniki naszych uczniów. Jednocześnie informujemy, że nasi licealiści w dniach 2-8 kwietnia przystąpią do próbnej matury organizowanej we współpracy MEN i CKE.


30.03.2020

W związku z rozporządzeniem premiera o wprowadzeniu nauczania zdalnego pragniemy poinformować, że powołaliśmy w Skłodowskiej zespoły dyrektorskie i nauczycielskie ("Dyrektorzy - w samo południe" oraz "Skłodowska Team"), które są ze sobą w stałym kontakcie, w celu wypracowania jak najlepszych metod nauczania zdalnego i odpowiedniej komunikacji oraz wsparcia dla uczniów. W naszych szkołach przy pomocy edudziennika, portalu społecznościowego Facebook, komunikatorów Messenger i Whatsapp, a także platform Discord oraz Microsoft Teams rozpoczęliśmy tryb nauczania na odległość. Jesteśmy w stałym kontakcie z uczniami, którym przekazuje na bieżąco materiały dydaktyczne, a przede wszystkim udzielamy wsparcia emocjonalnego.


20.03.2020

Rozpoczynamy nabór do bezpłatnych klas w Szkołach Skłodowskiej. Przypominamy, że nie jesteśmy w elektronicznym systemie naboru, do nas trzeba przyjść osobiście i zapisać się w sekretariacie Szkoły. Odwiedź nas w dowolnym dniu i sprawdź podczas lekcji próbnych. Nie czekaj na wyniki egzaminów, nie martw się liczeniem punktów, zagwarantuj sobie miejsce już teraz :)


18.02.2020

Młodzieżowa Rada Miasta rusza w marcu, ale już dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli w pierwszym spotkaniu, które miało charakter zapoznawczy. Uczniowie Skłodowskiej wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół rozpoczynają pracę o lepsze jutro. Determinacja i zaangażowanie przyniosą rezultaty, z których każdy z nas będzie mógł skorzystać :) 


12.01.2020

Studniówka  2020. W tym roku Skłodowska bawiła się w Gościńcu Paradise, gdzie przy pięknej oprawie odbył się tradycyjny bal maturalny. Już teraz zamieszczamy szybką relacje fotograficzną imprezy. Jak tylko dostaniemy profesjonalne zdjęcia od razu dodamy:) Jedno jest pewna, zabawa była świetna :)


 
17.12.2019
 
Dzisiaj nasza uczennica Julia Jańczyk odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią w szkole. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych :)

15.12.2020
 
Atmosfera Świąt na dobre zagościła w Skłodowskiej. :)Tradycyjnym koncertem świątecznym w Miejskiej Bibliotece podsumowaliśmy rok artystycznej pracy naszych uczniów. Dziękujemy Happy Choir, absolwentom , rodzicom i wszystkim współpracującym z nami artystycznie za wspólne śpiewanie.


16.11.2019

Nauczyciele Skłodowskiej w Dniu Edukacji Narodowej po wspólnym  scenicznym występie z naszymi uczniami. Takiej odwagi i pozytywnych emocji życzymy wszystkim pracownikom oświaty.


1.09.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 2020 - galeria

 


11.08.2019

Chociaż już Was oczekujmy i tęsknimy za Wami to jeszcze chwila szumu morskiego, żeby się utwaliły wakacyjne wspomnienia.


19.06.2019

Nie można chyba lepiej zakończyć Roku Szkolnego niż pokazem talentów naszych uczniów i premierą coveru w wykonaniu naszych najmłodszych dzieci  "Nie bój się chcieć". Zapraszamy do oglądania i życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji smiley


14.06.2019

W tym roku nasza Szkoła Podstawowa spędza okres Zielonej Szkoły w Zawoi, najdłuższej wsi w Polsce smiley Cały czas działamy w grupie i uczymy się ze sobą współpracować. Zwiedziliśmy między innymi twierdzę w Inwaldzie, spacerowaliśmy nad wodospad na Mosornym Potoku, a także braliśmy udział w warsztatach w kuźni kowala smiley Emocji sporo, ale jak przystało na Skłodowską, tylko tych dobrych smiley

 


10.06.2019

Rok zajęć karate w Skłodowskiej przyniosło spore efekty. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo pokochali ten sport, wzięli nawet udział w zawodach, a także stanęli do obrony swojego pierwszego pasa karate. Jesteśmy pewni, że od września ponownie ruszamy z treningami i sięgniemy po kolejne sukcesy.


 25.05.2019

W tym roku na zaproszenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia nasz szkolny zespół Happy Choir Skłodowska wziął udział w Dniach Dąbrowy Górniczej. W sobotę tuż przed występem głównych gwiazd wieczoru, nasi uczniowie zarazili pozytywną energią mieszkańców naszego miasta. W czterech utworach pokazaliśmy to co jest na prawdę ważne, czyli pozytywne emocje, których Skłodowska jest pełna. 

 


 06.05.2019

Maj tradycyjnie rozpoczynamy egzaminami maturalnymi. Zaczynamy od języka polskiego i przez najbliższe trzy tygodnie nasi maturzyści będą zmagali się z wybranymi przez siebie przedmiotami. Trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki.


 26.04.2019

Tego dnia świętowaliśmy wspólnie z Europą Międzynarodowy Dzień Tańca, w którym tańczyli uczniowie i nauczyciele według autorskich choreografii do znanych utworów. Taniec w Naszej Szkole jest niezykle skutecznym narzędziem do uzyskania pewności siebie, odwagi i komunikacji interpersonalnej jak i nabycie umiejętności prezentacji własnej osobowości. Wyrównuje i harmonizuje emocje i uczucia, a oprócz tego jest przyjemnie.:)

 


 Copyright © 2023 Copyright Skłodowska Rights Reserved.