Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

32 260-35-00
prywatna@sklodowska.iq.pl
Kontakt 

31.08.2022

Nasi nauczyciele już gotowi do pracy, stęsknieni za Wami i pełni nowej, kolorowej energii :) Zapraszamy wszystkich uczniów Skłodowskiej na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godzinie 9:00 w auli szkolnej :) 

 


24.06.2022

W końcu nadeszły wakacje :) Zakończyliśmy dzisiaj kolejny rok szkolny, rok w którym na nowo się poznawaliśmy i budowaliśmy przyjaźnie. Cieszymy się, że wszyscy razem mogliśmy się dzisiaj spotkać. Życzymy bezpiecznych wakacji i czekam na Was we wrześniu :)


22.06.2022

Za nami ostatni w tym roku szkolnym koncert Happy Choir Skłodowska. Atmosfera w Villa Moda była świetna, bo z takimi talentami nie mogło być inaczej. Już czekamy na kolejne występy, ale to już kochani po wakacjach :)


09.06.2022

Ponownie weszliśmy do studia nagrań i ruszyliśmy w teren nagrywać kolejny klip :) Tym razem nasz Happy Choir Skłodowska zmierzy się z coverem utworu Kwiatu Jabłoni „Drogi Proste” :) Prace nad klipem trwały do późnych godzin wieczornych, ale zabawa była świetna :)

 


07.06.2022

Dzisiaj wręczyliśmy nagrody zwycięzcom Konkursu Matematycznego :) Pierwsze miejsce zajął Michał Błaszczyk z klasy czwartej, drugie Lena Kawka również z klasy czwartej, a trzecie przypadło Julii Kucharskiej z klasy piątej :) Wszystkim serdecznie gratulujemy :)


01.06.2022

Tegoroczny Dzień Dziecka był trochę inny niż zazwyczaj. Tym razem świętowaliśmy pod hasłem Dnia Pracy Twórczej. Wszystkie klasy idealnie współpracowały podczas robienia kanapek, które później wspólnie zaprezentowaliśmy na pikniku przed aulą :) Było sporo pracy, kreatywnego myślenia, niezliczonych pomysłów, a ponadto wesoło i zdrowo :)


24.05.2022

Kiedy ósmoklasiści zmagają się z egzaminem z matematyki nasi uczniowie z klasy 7a integrują się w parku trampolin. Nad wzajemnymi relacjami musimy cały czas pracować, a nic lepiej nie integruje niż wspólna dobra i zdrowa zabawa :)


24.05.2022

Po maturzystach przyszedł czas na ósmoklasistów :) Zaczynamy trzydniowy maraton egzaminów, dzisiaj język polski. Trzymamy za Was kciuki :)


23.05.2022

W poniedziałek nasi młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej spróbowali swoich sił w konkursie matematycznym :) Rozbudzamy miłość do nauk ścisłych :)


22.05.2022

Dzisiaj na Rynku w Czeladzi swój talent mogli zaprezentować nasi uczniowie z Happy Choir Skłodowska, którzy wystąpili w finale czeladzkiego festiwalu bezpośrednio przed Anią Wyszkoni :) 


20.05.2022

Dzisiaj nasi uczniowie z Happy Choir Skłodowska wzięli udział w konkursie muzycznym „Music is the key”. Chór jak zawsze zaprezentował się świetnie, a nasz solista Marceli Klimczyk zajął drugie miejsce :) Serdecznie gratulujemy :)


04.05.2022

Maj, a jak maj to czas zacząć matury :) Przed nami ponad dwa tygodnie zmagań z przedmiotami podstawowymi i rozszerzeniami. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki :)


29.04.2022

Kolejny Międzynarodowy Dzień Tańca za nami :) Właśnie tańcem, który jest w naszej szkole narzędziem pracy, nauczyciele pożegnali klasy maturalne. Pięknie ubrani, przygotowani i z niesamowitą energią pokazaliśmy moc Skłodowskiej :)


29.04.2022

Kolejne trzy lata minęły :) To był trudny okres, przeplatany nauką zdalną z stacjonarną, ale dobrnęliśmy wszyscy do końca :) Mimo, że trochę smutno kończyć tę wspaniałą przygodę w Skłodowskiej to jesteśmy szczęśliwi, że przygotowani wkraczamy w nowy etap życia :) Widzimy się na maturze :)


21.04.2022

Za nami kolejne maturnocki. W czwartek nasi maturzyści powtarzali matematykę, a w piątek język polski. Matura coraz bliżej, więc już zaczynamy trzymać kciuki :)


20.04.2022

W dniu 20.04.2022r. Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w społeczno-edukacyjnej Akcji Żonkile 2022, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W ramach akcji każdy z uczniów włożył trud w przygotowanie swojego żonkila – symbolu pamięci o ludziach, którzy zginęli w trakcie powstania w getcie warszawskim, stając się ofiarami II wojny światowej. Nasi uczniowie już wiedzą, że warto wspominać tych, którzy odeszli, bo pamięć ocala od zapomnienia.


13.04.2022

Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w inauguracji nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Jednocześnie dziękujemy naszym absolwentom, którzy skończyli swoją kadencję, a nowym życzymy owocnej pracy :)


12.04.2022

Klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły dziś w wyjściu integracyjnym do parku trampolin. Sportowym aktywnościom towarzyszyły pozytywne emocje i dobra energia :) Tego było nam trzeba, po okresie izolacji :)


8.04.2022

Dzisiaj nasi licealiści, po długiej przerwie związanej z pandemią, wzięli udział w turnieju debat w ramach programu Dąbrowskiej Szkoły Mówców :) W tej imprezie startowaliśmy po raz pierwszy, ale zgodni wszyscy jesteśmy, że był to debiut udany :)


7.04.2022

Maturnocka w Skłodowskiej :) Rozpoczynamy nowy cykl zajęć dla maturzystów po godzinach :) Na pierwszy ogień język polski, gdzie nasi uczniowie powtórzyli wszystkie motywy literackie do matury :)


25.03.2022

Tereny zielone naszego Campusu sprzyjają aktywnościom na powietrzu. Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej integrowali się, wspólnie wykonując zadania, podczas gry terenowej. Następnie, wspólnymi siłami rozpaliliśmy ognisko, a współpraca przyniosła widoczne efekty :)


23.03.2022

Lekcja chemii dla najmłodszych w Skłodowskiej to możliwe :)  Nasi nauczyciele z liceum w akcji naukowej w klasach 1-3 :) 

 


21.03.2022

Czy można przyjść do szkoły bez plecaka ? Oczywiście można, ale trzeba go czymś zastąpić. Dzisiaj nasi uczniowie z szkoły podstawowej i liceum zorganizowali popularny wśród młodzieży dzień bez plecaka. Pomysłowość niektórych nas bardzo zaskoczyła, ale zabawa była świetna :)

 


18.03.2022

Biegniemy dla Ukrainy :) Dzisiaj nasi uczniowie wraz z uczniami z innych dąbrowskich szkół przyłączyli się do akcji charytatywnej na rzecz pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Cieszymy się, że tak dużo z Was wzięło udział w biegu. Brawo Skłodowska :)

 

 


27.02.2022

Już jutro drodzy uczniowie zobaczymy się na żywo, ostatecznie kończy się nauczanie zdalne :) Co oczywiście bardzo nas cieszy, bo nic nie zastąpi kontaktów na żywo. Powrót nie będzie łatwy, ale wspólnie wrócimy do rzeczywistości, do wzajemnych relacji, do naszej społeczności Skłodowskiej :) Czekamy na Was jutro o 8 rano :)

 


11.02.2022

Kończymy dzisiaj ostatecznie naukę zdalną, podczas której staraliśmy się nie stracić z Wami kontaktu drodzy uczniowie :)  Obecnie przed nami dwa tygodnie ferii i dlatego życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku :) Czekamy na Was po przerwie zimowej :) 


07.02.2022

Nabór do Skłodowskiej !!!

Jak myślisz ? Czy Twojemu dziecku potrzebne są kółka i języki ? A może potrzebna mu jest jednak ludzka przychylność i mocna osobowość ?

Jeśli Twój wybór padł na drugie pytanie, to Ta Szkoła jest odpowiednia. Zajmujemy się dzieckiem, jego mocne strony umacniamy, a słabe eliminujemy. Dziecko staje się pewne siebie, nie boi się trudności , szuka rozwiązania. Znajduje łatwość w nauce. Uczy się optymizmu, radości i daje sobie radę w grupie. To wszystko dziecko nabędzie u nas, poprzez sport, taniec i muzykę.

Zapraszamy do naszych aktywności !!!

Zapisy przyjmujemy codziennie w Sekretariacie Szkoły !

 


25.01.2022

Oto efekty pracy, jakie powstały podczas projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata", realizowanego przez nasze najmłodsze klasy. Uczniowie samodzielnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonali swoje pierwsze w życiu lalki. Nabyli przy tym wielu nowych umiejętności oraz uwrażliwili się na potrzeby innych. Lalki są niesamowite, sami zobaczcie :) 


31.12.2021

Ścięta grusza z naszego Szkolnego Campusu ożyła pracą ludzkich rąk i miłością do Szkoły i do nas wszystkich. Ta artystyczna konstrukcja naszego Mariusza podkreśla ważność serca i uczuć będących symbolem tego miejsca. Prostota tego wydrążonego, pustego pnia wypełnionego uczuciem nabrała ponownie życiowej mocy i krzepi serca naszej szkolnej gromady. To właśnie działanie i zapał stworzyły nową jakość, która jest przesłaniem dla Nas w następnym roku :)

 


22.12.2021

Koncert Happy Choir i piątkowe spotkania świąteczne w klasach pozwoliły nam wspólnie wejść w ten magiczny świąteczny czas :) Warto przy tej okazji podsumować pierwsze miesiące wspólnej nauki. Największym sukcesem jest odbudowanie relacji między nami. Dzięki wspólnej pracy, rytuałom, takim jak: taniec, kolor, muzyka, będące stale obecne w naszym Systemie odzyskaliśmy to, co na nowo zbudowało naszą społeczność Skłodowskiej :) Teraz rozstajemy się tylko na chwile, ale przyznajemy się, że już nie możemy doczekać się powrotu. Kochani odpocznijcie przez okres świąteczny, poszukajcie pozytywnych emocji, naładujcie się nimi i do zobaczenia w styczniu :)

 


16.12.2021

To już tradycja, że okres świąteczny otwiera koncert Happy Choir Skłodowska :) To nasze ulubione wydarzenie roku, którym budzimy ducha świąt :) Na naszej scenie zaprezentowali się uczniowie od najmłodszych klas szkoły podstawowej aż po klasy maturalne. Oczywiście nie zabrakło również absolwentów, którzy z sentymentem zawsze do nas wracają :) Reakcje publiczności oznaczały jedno - podobało się :)


18.11.2021

"Kolorujemy nasze emocje" - tym razem kolor niebieski :) Jest on uważany za kolor bezpieczny i nie bez powodu znajduje się na znakach informacyjnych. Wzbudza w ludziach spokój, daje poczucie jedności, zaufania i kojarzony jest z odpowiedzialnością oraz wiedzą. Młodsi odbiorcy łączą kolor niebieski z dojrzałością, być może dlatego tak chętnie się w nim zaprezentowali. Popatrzcie sami :) 

 

 


5.11.2021

"Wszystkie kolory świata" to już VI edycja projektu organizowanego przez Unicef. Skłodowska od samego początku jest zaangażowana w tą międzynarodową akcję, której celem jest kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie to sama przyjemność, a zebrane środki wspomogą najuboższych. A to wszystko dzięki kolorom, które mają niesamowitą moc i wywołują radość oraz chęć działania u dzieci :) To robimy w Skłodowskiej od zawsze i w obecnej edycji programu Unicef będziemy kolorować nie tylko nasze emocje, ale całego świata :)

 


27.10.2021

Za nami kolejny dzień z cyklu kolorujemy nasze emocje :) Po kolorze, zielonym, żółtym i czerwonym przyszedł czas na fiolet :) Jest to kolor szlachetności, duchowości i bogactwa. Nasz mózg odbiera fiolet jako barwę kreatywności. Kolor ten bowiem pobudza wyobraźnię i mobilizuje mózg do rozwiązywania problemów :) Czyli wszystko to czym kierujemy się w Skłodowskiej :) Zresztą zdjęcia mówią same za siebie :)


14.10.2021

Nasze grono nauczycielskie z okazji swojego święta ponownie spędziło czas na wyjazdowym szkoleniu we wspaniałym miejscu, pełnym niesamowitej energii, gdzie mieliśmy okazję pobyć razem, sporo się nauczyć i cieszyć się pozytywnymi emocjami. A to wszystko po to, żeby dalej działać i budować System Skłodowskiej, który jak wiecie się sprawdza i daje nam radość bycia z Wami :) 


7.10.2021

Malujemy różnymi kolorami Świat, dziś kolej na czerwień, która daje energię, ciepło, pozytywne nastawienie do innych oraz siłę działań i podjętych decyzji

 


6.10.2021

Z cyklu kolorujemy nasze emocje :) Nasi najmłodsi byli już w żółci, zieleni, a dzisiaj czas na wyrazistą czerwień, która jest kolorem miłości, a tej w Skłodowskiej nigdy nie brakuje :)

 


1.10.2021

Kolejna integracja za nami :) Cali, zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy z Zakopanego :) Tego potrzebowaliśmy, żeby się poznać na nowo :) Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom i nauczycielom za te trzy dni bycia razem :)

 


20.09.2021

Dziś barwą kolorującą nasze emocje jest zielony. Pozytywna energia, ekscytacja, radość i bycie Razem uszczęśliwia Nas, otwiera i wybucha ogromem uczuć :)

 


15.09.2021

Kolorujemy swoje emocje :) Kolor żółty kojarzy się przede wszystkim ze słońcem. Dzięki temu utożsamiamy go z latem, ciepłem, radością i szczęściem :) Tak działa psychologia koloru, dlatego Skłodowska puszcza kolory w świat :)


10.09.2021

Nowy Rok Szkolny zaczęliśmy w żywych kolorach. Odmieniamy oblicze nauczycieli, chcemy być i co ważniejsze jesteśmy pełni energii, piękni i kolorowi, a czasami w bieli, ale na pewno zawsze wyraziści :)

 

 


Archiwum Aktualności


 Copyright © 2022 Copyright Skłodowska Rights Reserved.