Baza szkoły

pozwala na bycie z sobą, przekazywanie dobrej energii, dobre porozumiewanie się i szybkie zmiany

- Szkoły mieszczą się we własnych obiektach na dużym ogrodzonym terenie w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Reden przy Al. Piłsudskiego 4 - pierwsza przecznica w prawo za skrzyżowaniem prowadzącym do Urzędu Miejskiego .

- Szkoły mieszczą się w 3 budynkach , które tworzą zielony Campus Szkolny ogrodzony wysokim estetycznym ogrodzeniem

- W jednym budynku mieści się Szkoła Podstawowa, wokół którego są zadbane tereny rekreacyjne, plac zabaw, boisko, ogródek przyrodniczy

- W drugim budynku umieszczono Liceum Ogólnokształcące także otoczone estetycznymi terenami zielonymi z boiskiem do piłki  siatkowej, koszykówki i piłki ręcznej.

- W trzecim budynku znajduje się aula widowiskowo-sportowa z zapleczem technicznym i sanitarnym. Sala mieści 400 osób

- W każdej sali lekcyjnej mieści się co najmniej 12 ławek 2 osobowych.Klasy dekorowane są przez uczniów i grupy  artystów malarzy z naszej Szkoły. Na ścianach są zawieszane obrazy, fototapety, prace uczniów oraz pamiątki z różnych wypraw międzynarodowych

- W szkole zorganizowano pracownię multimedialną, komputerową, unijną, pracy  artystycznej, plastyczną a także salę szkoleniowo-konferencyjną

- Szkoła posiada pełne wyposażenie w pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji podstawy programowej i wzbogacenia zainteresowań uczniów

- Podstawowe wyposażenie pracowni chemicznej, fizycznej i matematycznej jest uzupełniane w celu osiągnięcia profesjonalnych stanowisk do jednostkowych doświadczeń prowadzonych przez uczniów

- Dwie biblioteki umożliwiają poszerzanie wiedzy, jedna dla dzieci w Szkole Podstawowej oraz duża z czytelnią, wideoteką i czasopismami w LO.

- Oprócz sali sportowej i boisk zajęcia sportowe i rekreacyjne odbywają się w dwóch dodatkowych salach wyposażonych w sprzęt sportowy i lustra do ćwiczeń koordynacyjno-tanecznych. Koncentracji, logiki i precyzji uczą się przy stołach pingpongowych a refleksu przy grze "piłkarzyki" i w piłkę ręczną.

- W naszej szkole Świat jest dostępny szybko poprzez sprzęt elektroniczny, miedzy innymi  wielkoekranowe telewizory plazmowe,  średnioekranowe w każdej klasie, rzutniki multimedialne, cyfrowy aparat fotograficzny i profesjonalna kamera do nakręcania filmów jak i prezentacji oraz szerokopasmowy Internet Zakupione zostały także tablety.

- Luneta astronomiczna stanowi  atrakcyjny sprzęt do oglądania gwiazd i Księżyca w czasie nocnych wypraw na Pustynię Błędowską.

- Uczymy się i bawimy blisko natury na lekcjach przyrody i biologii jak i zdrowotnie i ruchowo na przerwach, korzystając z bogactwa przyległych terenów i roślinności. Sadzimy i pielęgnujemy rośliny w naszym ogródku.

- Szkoła posiada własną kuchnię z jadalnią, gdzie dzieci spożywają śniadania oraz, w razie potrzeby, ciepły posiłek. Do dyspozycji uczniów jest także sklepik i kawiarenka dla umilenia czasu na przerwach.