04.09.2023

Zaczęliśmy jak zawsze z ogromną energią, muzyką i gotowością na nowe wyzwania, zarówno naukowe jak i społeczne. Oczywiście pamiętamy również o relacjach, przyjaźniach i współpracy, a to można osiągnąć tylko będąc w grupie i na to stawiamy w Skłodowskiej od zawsze.


17.08.2023

Wrzesień coraz bliżej i pojawiające się już barwy jesieni powodują, że powoli myślimy o początku Nowego Roku Szkolnego. W tym roku zaczynamy 4 września o godzinie 9:00. Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami :)


01.08.2023

Połowa wakacji już za nami :) Mamy nadzieję, że już wypoczęliście, a jeśli nie to zostało jeszcze trochę czasu, żeby nabrać sił. Jednak nie zapominamy, że początek Nowego Roku Szkolnego coraz bliżej. My już pełni nowej energii nie możemy się Was doczekać :)

 


23.06.2023

Świadectwa rozdane :) Tradycyjnie zakończyliśmy ten rok wspólnym spotkaniem na auli, gdzie nie zabrakło naszych podstawowych narzędzi, którymi cały czas pracujemy. Nauczyciele i uczniowie zaśpiewali oraz zatańczyli czym idealnie podsumowaliśmy miniony rok. Życzymy bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)


01.06.2023

Tradycyjnie Dzień Dziecka w Skłodowskiej na sportowo :) Wszystkiego dobrego życzymy naszym dzieciom :) 


31.05.2023

W Pałacu Kultury Zagłębia odbyło się II Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich, w którym wzięli udział uczniowie naszego liceum. Przede wszystkim było to miejsce wymiany doświadczeń, a dodatkowo mieliśmy okazję poznać plany rozwoju miasta, nauczyć się jak można działać w ramach organizacji młodzieżowych, jak zdobyć motywację i jak dobrze zarządzać czasem. Warto było być :)


30.05.2023

To już druga edycja konkursu matematycznego "O puchar młodego matematyka". Z tegorocznym testem zmierzyli się uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej. Życzymy powodzenia :)


23.05.2023

Zaczynamy tegoroczny egzamin ósmoklasisty, dzisiaj język polski, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. Za wszystkich trzymamy kciuki :)


19.05.2023

Ruszyła rekrutacja do nowo otwartej klasy o profilu 3D :) Jest to zupełna nowość na rynku edukacyjnym, klasa która nauczy Cię tworzenia gier komputerowych od samego początku, aż po jej techniki promocji i sprzedaży. Koszt nauki to tylko 1 000 zł za semestr !!! Pozostałe klasy w Skłodowskiej całkowicie bezpłatnie, jedynie obowiązuje opłata wpisowego 500 zł. 


12.05.2023

Wiosna to idealny moment, żeby odwiedzić palmiarnię w ramach lekcji biologii w terenie. Mogliśmy na żywo zobaczyć przyrodę z odległych od nas krain. To co mamy w podręcznikach zbadaliśmy teraz zmysłami, a wiadomo że to najlepszy sposób na naukę. 

 


04.05.2023

Mamy maj, a jak maj to tylko matury :) Dzisiaj nasi uczniowie rozpoczęli tradycyjny maraton maturalny, na początek oczywiście język polski, dalej język angielski, matematyka i wybrane przedmioty rozszerzone. Za wszystkich maturzystów mocno trzymamy kciuki :)


17.04.2023

Poznaliśmy dzisiaj warunki rekrutacji i pracy w czterech służbach mundurowych: policji, wojska, więziennictwa i celno-skarbowej. A wszystko to podczas odbywających się w Skłodowskiej Targach Pracy i Edukacji. Okazuje się, że praca w służbach mundurowych to bardzo atrakcyjny zawód zapewniający stabilizację.


17.03.2023

Dzisiaj w naszej Szkole odbył się pierwszy turniej gier RPG. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. W kilku miejscach zorganizowane były gry planszowe, strategiczne i wymagające sporych umiejętności aktorskich. Zabawa była świetna i już czekamy na kolejny turniej :)


10.03.2023

Wczoraj nasi licealiści byli w teatrze, a dzisiaj uczniowie ze szkoły podstawowej poszli na seans filmowy do kina. Emocje były równie duże :) 


09.03.2023

Dzisiaj nasi uczniowie w Teatrze Zagłębia mogli doświadczyć wzruszeń, zdziwienia i śmiechu, a wszystko po to, aby lepiej zrozumieć „Tango” Mrożka.


11.02.2023

Poloneza czas zacząć .... Za nami tegoroczna Studniówka Skłodowskiej :) Tym razem nasi maturzyści wspólnie z nauczycielami bawili się w Restauracji Srebrna Perła w Sosnowcu. Zabawa jak zawsze była świetna, a najwytrwalsi tańczyli do samego rana :) Zgodnie z wzniesionym toastem życzymy sukcesu na maturze :)


02.02.2023

Czy kolory mają moc ? Wczoraj nasi uczniowie z szkoły podstawowej doświadczyli potęgi koloru. Odwiedzili Funzeum w Gliwicach, gdzie na sobie mogli poczuć oddziaływanie barw na emocje :)


13.01.2023

W Skłodowskiej zawsze obecna jest pozytywna energia :) Nie mogło być inaczej w Nowym Roku, który zaczęliśmy karnawałowym, złotym tańcem. Teraz zaczynamy ferie, więc odpocznijcie, a w lutym spotkamy się na wspólnej zabawie społeczności Skłodowskiej :)


11.01.2023

Dzisiaj nasi uczniowie zaprezentowali na spotkaniu w Urzędzie Miejskim założenia projektu „Szkoła, akcja - psychoedukacja”, który będzie realizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, tym bardziej, że jest to projekt ogólnomiejski. To co robimy od lat w Szkołach Skłodowskiej, zostało uznane za warte przeniesienia na grunt miejski. W tych trudnych czasach pomoc psychologiczna jest niezbędna, dlatego psychologia jest stałym przedmiotem w planie lekcji w szkołach Skłodowskiej. 


24.12.2022

Przerwa świąteczna to czas odpoczynku, regeneracji , przemyśleń i zbierania energii na Nowy Rok :) Życzymy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy kochają Skłodowską magicznych i spokojnych Świąt :) Do zobaczenia w styczniu :)


13.12.2022

Dziś najmłodsi uczniowie Skłodowskiej brali udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Aktywnie i z zaangażowaniem udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu.


6.12.2022

Czas na próbne egzaminy ósmoklasisty. Dzisiaj zaczynamy językiem polskim, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki :)


22.11.2022

W dniu dzisiejszym na sesji Młodzieżowej Rady Miasta nasi uczniowie zaprezentowali projekt „Szkoła, akcja - psychoedukacja”. Mamy nadzieję, że zyska on uznanie i otrzymamy fundusze na jego realizację :)


10.11.2022

Klasy pierwsze są już w stu procentach społecznością Skłodowskiej :) Ślubowanie za nami i oficjalnie możemy Was powitać w naszym gronie jak również wszystkich nowych uczniów, którzy doszli do pozostałych klas :) A przybywa nas każdego dnia :)


27.10.2022

Wyjątkowo ciepła i kolorowa jesień w tym roku, dokładnie tak samo jak grono Skłodowskiej :) Idealnie dopasowani do pory roku, pełni energii chwytamy ostatnie promienie słońca, żeby także w te pochmurne dni być dla was otwartym i gotowym do działania :)


20.10.2022

Za nami wielka integracja Skłodowskiej :) Jak zawsze na naszych wycieczkach było sporo zabawy, dobrych emocji, współpracy, zwiedzania i obcowania z naturą. Główny cel został osiągnięty - jesteśmy zgraną społecznością Skłodowskiej :)


20.09.2022

Zapraszamy wszystkich uczniów i przyjaciół Skłodowskiej na piknik z okazji Dnia Nauczyciela, który odbędzie się 30 września w Krzykawie. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji sportowych, muzycznych, plastycznych oraz zabaw integracyjnych. Będzie to idealny czas, aby scementować pierwsze wrześniowe przyjaźnie i na nowo stać się wielką społecznością Skłodowskiej :) 

 


 


 

Aktualności z roku szkolnego 2021-2022