05.06.2024

Jak co roku Dzień Sportu w Skłodowskiej to masa rozgrywek, wspaniała zabawa i przede wszystkim gra fair :)  Bo Skłodowska zawsze gra fair :)


20.05.2024

Dzisiaj odbyła się inspirująca lekcja fizyki, ale w terenie. Uczniowie ze szkoły podstawowej uczestniczyli dzisiaj w zajęciach „Czetey pory roku” w Planetarium Śląskim :)

 


14.05.2024

Wciąż trwają matury, ale dzisiaj nasi ósmoklasiści przystąpili do swojego egzaminu. To chyba największa grupa w mieście. Trzymamy kciuki za język polski :)


14.05.2024

5 rano w szkole - dbamy o nauczycieli odbierających arkusze maturalne.

@szkola_sklodowskadg

 


07.05.2024

Taniec wyzwala, muzyka jest kluczem, oczyszcza psychikę to Nasza Szkoła :)

@szkola_sklodowskadg

Muzyka i taniec jako droga do :

pozbycia się barier psychicznych

wyzwolenia się z konwenansów

oswobodzenia się z nieśmiałości

uniezależnienia się od opinii innych

uwolnienia własnych kreatywnych myśli i idei


7.05.2024

Jak maj to matura :) Tradycyjnie zaczynamy od języka polskiego, a jutro zmierzymy się z matematyką. Za wszystkie egzaminy trzymamy kciuki :)


26.04.2024

Trudno jest się żegnać, ale przed naszymi maturzystami nowy etap w życiu. Dzisiaj wspominaliśmy, płakaliśmy, śpiewaliśmy, dziękowaliśmy, a na końcu rozdaliśmy świadectwa. Długo będziemy Was pamiętać i trzymamy kciuki za maturę :)

 


24.04.2024

Międzynarodowy Dzień Tańca to najważniejsze święto Skłodowskiej:) Od lat udowadniamy jakim świetnym narzędziem jest taniec. W tym roku przeszliśmy samych siebie. Po raz pierwszy na scenie pojawiły się wszystkie klasy :) Cała Skłodowska tańczy :)


19.04.2024

To był intensywny dzień w Skłodowskiej. Oprócz spektaklu i gier terenowych część uczniów odwiedziła Energylandię. Czasami wszyscy potrzebujemy ekstremalnych emocji :) Szczególnie przed maturą.


18.04.2024

W dniu dzisiejszym uczniowie LO obejrzeli spektakl „Ślub” W. Gombrowicza w Teatrze Zagłębia oraz zmierzyli się z grą terenową, podążając drogą filologa lub geografa. Młodzież układała wiersze i reklamy, oceniała restauracje i poznawała kulturę USA oraz Japonii. Realizowaliśmy w ten sposób nasze hasło Systemowe „Radość płynąca z nauki”.

 


10.04.2024

Hazard staje się coraz niebezpieczniejszym zjawiskiem i dlatego uczniowie Skłodowskiej mogli uczestniczyć w spotkaniu, które ma nas przed nim uchronić. Dzięki temu wiemy już jak przeciwdziałać uzależnieniu i gdzie szukać pomocy.


28.03.2024

Wszyscy poczuliśmy wiosnę i jej piękne kwiaty, z tą kolorową energią rozstajemy się na święta i z nią zobaczymy się już w najbliższą środę :) 


14.03.2024

Kobiece Walentynki to wspólne święto społeczności Skłodowskiej. Przypomniały nam jak ważne są uczucia, a szczególnie  niezbędna nam wszystkim miłość. Stąd motywem przewodnim były piosenki o miłości, przy których świetnie się bawiliśmy, a momentami mocno wzruszaliśmy.

 


09.03.2024

Już wkrótce kolejne wspólne spotkanie. Kochani, ćwiczymy intensywnie do środy na nasze święto zatytułowane „kobiece walentynki Skłodowskiej” podczas, którego rozdajemy sobie wzajemnie życzenia, śpiew i taniec. Przygotujmy się indywidualnie solidnie, żeby wspólnie cieszyć się wysokim poziomem dawania … Sięgajmy jak najwyżej… do gwiazd :)


07.03.2024

W dniu dzisiejszym uczniowie z naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w spektaklu musicalowym w sosnowieckiej Muzie, gdzie wystawiana była Zemsta. Wspaniała okazja do przypomnienia sobie szkolnej lektury i możliwość obcowania z emocjami muzycznej sceny.


06.03.2024

Uczniowie naszego liceum mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w wspaniałym koncercie symfonicznym na estradzie NOSPR-u. Było to już kolejne nasze spotkanie z tego cyklu i już liczymy na kolejne.


12.01.2024

Poloneza czas zacząć .... :) Kolejna Studniówka za nami. W tym roku maturzyści Skłodowskiej wraz z nauczycielami bawili się w restauracji Zacisze. Wszyscy wyglądali pięknie, a zabawa trwała do wczesnych godzinnych porannych. Teraz pozostaje nam już tylko równie pięknie zdać maturę :)


22.12.2023

Jak co roku przed Świętami spotykamy się całą społecznością Skłodowskiej na auli. Tym razem motywem przewodnim była tak bliska każdemu bajka. Bajka, która bawi, ale również i uczy. Od najmłodszych do najstarszych wspólnie dzielimy się emocjami, śpiewamy świąteczne piosenki i cieszymy się, że jesteśmy razem. Życzymy Wesołych Świąt i do zobaczenia w styczniu :)

 


18.12.2023

Świąteczny koncert Happy Choir Skłodowska to już tradycja. Ponownie spotkaliśmy się na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z absolwentami i rodzicami. Wspólnie mogliśmy przeżyć wspaniałe widowisko. Nikt już nie ma wątpliwości, że Święta coraz bliżej :)


01.12.2023

Za nami kolejny warsztat w ramach programu „Szkoła- Akcja- Psychoedukacja”. Tym razem tematem spotkania był wpływ diety na zdrowie psychiczne. Zajęcia poprowadziła dietetyk/genetyk Karolina Ferdyn. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest to co jemy i że od tego zależy nasze samopoczucie. Dziękujemy wszystkim za przybycie :)


22.11.2023

Za nami coroczny próbny maraton maturalny. Nasi uczniowie mogli sprawdzić się z wszystkich przedmiotów i zobaczyć co jeszcze trzeba powtórzyć, żeby wynik majowej matury był jak najwyższy.


16.11.2023

Za nami VII edycja charytatywnego koncertu "Artystycznie dla Hospicjum". Jak co roku nasi uczniowie pojawili się na scenie sosnowieckiej Muzy, a dodatkowo rodzic naszej uczennicy wylicytował obraz,
z którego zysk przekazany zostanie hospicjum. A sam obraz zawiśnie w Skłodowskiej :)


15.11.2023

Dzień niepodległości w Skłodowskiej to kolejna okazja do wspólnego świętowania uczniów szkoły podstawowej i liceum. Tym razem akademia przybrała zupełnie nowy wymiar. Na naszej szkolnej scenie zaprezentowała się każda klasa, a więc każdy był dzisiaj artystą, a przypomnieliśmy sobie najważniejsze, uniwersalne wartości, którymi powinien kierować się współczesny patriota.


31.10.2023

W Skłodowskiej Halloween to dobra okazja do integracji uczniów Szkoły Podstawowej z uczniami Liceum. Starsi koledzy przygotowali zajęcia tematyczne dla młodszych, sami czerpiąc przy tym niezłą naukę, między innymi przyjmowania ról społecznych oraz współpracy w grupie. Natomiast na korytarzach Liceum mogliśmy zaobserwować "przerażające" sceny ;)


26.10.2023

Dzisiaj zainaugurowaliśmy ogólnomiejski projekt Skłodowskiej w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych „Szkoła - Akcja - Psychoedukacja", czyli cykl warsztatów psychologicznych skierowanych do uczniów wszystkich dąbrowskich szkół :) Pierwszym naszym gościem w Fabryce Pełnej Życia była pani Gabriela Gładyszewska, która wprowadziła nas w temat radzenia sobie z własnymi emocjami.


19.10.2023

Jak co roku w październiku tak i teraz odbyło się ślubowanie naszych klas pierwszych :) Miło nam już oficjalnie powitać Was w wielkiej społeczności Skłodowskiej :)


16.10.2023

Dzisiaj uczniowie Skłodowskiej uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt,, Cukierku, Ty łobuzie" przedstawianym przez Teatr Belfegor. Dziękujemy za wspaniałe przestawienie i niezapomniane emocje.


04-06.10.2023

W tym roku uczniowie Skłodowskiej integrowali się w Łodzi i Warszawie. Mieliśmy okazję lepiej się poznać, wspaniale bawić i całkiem sporo zobaczyć. To był świetny wyjazd, który długo będziemy wspominać :)


27.09.2023

Dzisiaj uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej mogli się zintegrować oraz odreagować wszystkie emocje na sportowo. Odwiedzili wraz z swoimi nauczycielami Freak Park w Będzinie. Zabawa była rewelacyjna :)


20.09.2023

Uczniowie Skłodowskiej uczestniczyli w warsztatach dotyczących energii odnawialnej. Dzięki Agencji Lupus miały możliwość utrwalić wiedzę z ekologii. W dzisiejszych czasach jest to wiedza niezbędna jeśli chcemy ratować planetę. My już wiemy jak :)


12.09.2023

Najmłodsze dzieci Skłodowskiej nowy rok szkolny rozpoczęły od wizyty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Podczas warsztatów utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się w przestrzeni publicznej. Utrwaliły również zasady udzielania pierwszej pomocy. Teraz mogą bezpiecznie kroczyć do szkoły.


04.09.2023

Zaczęliśmy jak zawsze z ogromną energią, muzyką i gotowością na nowe wyzwania, zarówno naukowe jak i społeczne. Oczywiście pamiętamy również o relacjach, przyjaźniach i współpracy, a to można osiągnąć tylko będąc w grupie i na to stawiamy w Skłodowskiej od zawsze.


17.08.2023

Wrzesień coraz bliżej i pojawiające się już barwy jesieni powodują, że powoli myślimy o początku Nowego Roku Szkolnego. W tym roku zaczynamy 4 września o godzinie 9:00. Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami :)


01.08.2023

Połowa wakacji już za nami :) Mamy nadzieję, że już wypoczęliście, a jeśli nie to zostało jeszcze trochę czasu, żeby nabrać sił. Jednak nie zapominamy, że początek Nowego Roku Szkolnego coraz bliżej. My już pełni nowej energii nie możemy się Was doczekać :)

 


23.06.2023

Świadectwa rozdane :) Tradycyjnie zakończyliśmy ten rok wspólnym spotkaniem na auli, gdzie nie zabrakło naszych podstawowych narzędzi, którymi cały czas pracujemy. Nauczyciele i uczniowie zaśpiewali oraz zatańczyli czym idealnie podsumowaliśmy miniony rok. Życzymy bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)


01.06.2023

Tradycyjnie Dzień Dziecka w Skłodowskiej na sportowo :) Wszystkiego dobrego życzymy naszym dzieciom :) 


31.05.2023

W Pałacu Kultury Zagłębia odbyło się II Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich, w którym wzięli udział uczniowie naszego liceum. Przede wszystkim było to miejsce wymiany doświadczeń, a dodatkowo mieliśmy okazję poznać plany rozwoju miasta, nauczyć się jak można działać w ramach organizacji młodzieżowych, jak zdobyć motywację i jak dobrze zarządzać czasem. Warto było być :)


30.05.2023

To już druga edycja konkursu matematycznego "O puchar młodego matematyka". Z tegorocznym testem zmierzyli się uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej. Życzymy powodzenia :)


23.05.2023

Zaczynamy tegoroczny egzamin ósmoklasisty, dzisiaj język polski, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. Za wszystkich trzymamy kciuki :)


19.05.2023

Ruszyła rekrutacja do nowo otwartej klasy o profilu 3D :) Jest to zupełna nowość na rynku edukacyjnym, klasa która nauczy Cię tworzenia gier komputerowych od samego początku, aż po jej techniki promocji i sprzedaży. Koszt nauki to tylko 1 000 zł za semestr !!! Pozostałe klasy w Skłodowskiej całkowicie bezpłatnie, jedynie obowiązuje opłata wpisowego 500 zł. 


12.05.2023

Wiosna to idealny moment, żeby odwiedzić palmiarnię w ramach lekcji biologii w terenie. Mogliśmy na żywo zobaczyć przyrodę z odległych od nas krain. To co mamy w podręcznikach zbadaliśmy teraz zmysłami, a wiadomo że to najlepszy sposób na naukę. 

 


04.05.2023

Mamy maj, a jak maj to tylko matury :) Dzisiaj nasi uczniowie rozpoczęli tradycyjny maraton maturalny, na początek oczywiście język polski, dalej język angielski, matematyka i wybrane przedmioty rozszerzone. Za wszystkich maturzystów mocno trzymamy kciuki :)


17.04.2023

Poznaliśmy dzisiaj warunki rekrutacji i pracy w czterech służbach mundurowych: policji, wojska, więziennictwa i celno-skarbowej. A wszystko to podczas odbywających się w Skłodowskiej Targach Pracy i Edukacji. Okazuje się, że praca w służbach mundurowych to bardzo atrakcyjny zawód zapewniający stabilizację.


17.03.2023

Dzisiaj w naszej Szkole odbył się pierwszy turniej gier RPG. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. W kilku miejscach zorganizowane były gry planszowe, strategiczne i wymagające sporych umiejętności aktorskich. Zabawa była świetna i już czekamy na kolejny turniej :)


10.03.2023

Wczoraj nasi licealiści byli w teatrze, a dzisiaj uczniowie ze szkoły podstawowej poszli na seans filmowy do kina. Emocje były równie duże :) 


09.03.2023

Dzisiaj nasi uczniowie w Teatrze Zagłębia mogli doświadczyć wzruszeń, zdziwienia i śmiechu, a wszystko po to, aby lepiej zrozumieć „Tango” Mrożka.


11.02.2023

Poloneza czas zacząć .... Za nami tegoroczna Studniówka Skłodowskiej :) Tym razem nasi maturzyści wspólnie z nauczycielami bawili się w Restauracji Srebrna Perła w Sosnowcu. Zabawa jak zawsze była świetna, a najwytrwalsi tańczyli do samego rana :) Zgodnie z wzniesionym toastem życzymy sukcesu na maturze :)


02.02.2023

Czy kolory mają moc ? Wczoraj nasi uczniowie z szkoły podstawowej doświadczyli potęgi koloru. Odwiedzili Funzeum w Gliwicach, gdzie na sobie mogli poczuć oddziaływanie barw na emocje :)


13.01.2023

W Skłodowskiej zawsze obecna jest pozytywna energia :) Nie mogło być inaczej w Nowym Roku, który zaczęliśmy karnawałowym, złotym tańcem. Teraz zaczynamy ferie, więc odpocznijcie, a w lutym spotkamy się na wspólnej zabawie społeczności Skłodowskiej :)


11.01.2023

Dzisiaj nasi uczniowie zaprezentowali na spotkaniu w Urzędzie Miejskim założenia projektu „Szkoła, akcja - psychoedukacja”, który będzie realizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, tym bardziej, że jest to projekt ogólnomiejski. To co robimy od lat w Szkołach Skłodowskiej, zostało uznane za warte przeniesienia na grunt miejski. W tych trudnych czasach pomoc psychologiczna jest niezbędna, dlatego psychologia jest stałym przedmiotem w planie lekcji w szkołach Skłodowskiej. 


24.12.2022

Przerwa świąteczna to czas odpoczynku, regeneracji , przemyśleń i zbierania energii na Nowy Rok :) Życzymy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy kochają Skłodowską magicznych i spokojnych Świąt :) Do zobaczenia w styczniu :)


13.12.2022

Dziś najmłodsi uczniowie Skłodowskiej brali udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Aktywnie i z zaangażowaniem udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu.


6.12.2022

Czas na próbne egzaminy ósmoklasisty. Dzisiaj zaczynamy językiem polskim, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki :)


22.11.2022

W dniu dzisiejszym na sesji Młodzieżowej Rady Miasta nasi uczniowie zaprezentowali projekt „Szkoła, akcja - psychoedukacja”. Mamy nadzieję, że zyska on uznanie i otrzymamy fundusze na jego realizację :)


10.11.2022

Klasy pierwsze są już w stu procentach społecznością Skłodowskiej :) Ślubowanie za nami i oficjalnie możemy Was powitać w naszym gronie jak również wszystkich nowych uczniów, którzy doszli do pozostałych klas :) A przybywa nas każdego dnia :)


27.10.2022

Wyjątkowo ciepła i kolorowa jesień w tym roku, dokładnie tak samo jak grono Skłodowskiej :) Idealnie dopasowani do pory roku, pełni energii chwytamy ostatnie promienie słońca, żeby także w te pochmurne dni być dla was otwartym i gotowym do działania :)


20.10.2022

Za nami wielka integracja Skłodowskiej :) Jak zawsze na naszych wycieczkach było sporo zabawy, dobrych emocji, współpracy, zwiedzania i obcowania z naturą. Główny cel został osiągnięty - jesteśmy zgraną społecznością Skłodowskiej :)


20.09.2022

Zapraszamy wszystkich uczniów i przyjaciół Skłodowskiej na piknik z okazji Dnia Nauczyciela, który odbędzie się 30 września w Krzykawie. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji sportowych, muzycznych, plastycznych oraz zabaw integracyjnych. Będzie to idealny czas, aby scementować pierwsze wrześniowe przyjaźnie i na nowo stać się wielką społecznością Skłodowskiej :) 

 


 


 

Aktualności z roku szkolnego 2021-2022