Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

W wyniku tej konferencji powstały dwie inicjatywy dla uczniów i nauczycieli:

  • debata uczniowska "e-czkawka" polegająca na ujawnianiu trudności i niedociągnięć uczniów w zakresie e-kompetencji w formie satyrycznej i humorystycznej. Udział biorą przedstawiciele szkół miejskich reprezentując perspektywę i ocenę zaawansowania elektronicznego uczniów w video- spotkaniu. Przedsięwzięcie posiada oprawę muzyczną wspólnego koncertowania podnoszącą świadomość uczestników konieczności wspólnej pracy bez rywalizacji. Upowszechnimy wiadomość, że inicjatywa ta została podjęta pod wpływem dwóch prezentacji z konferencji autorstwa dr Gerharda Schweda z Uniwersytetu w Krems z Austrii oraz profesora Mario Relvas z Uniwersytetu w Lizbonie. Profesor Relvas jest specjalistą w dziedzinie wykorzystania nowych technologii i muzyki w edukacji, a dr Schwed uzupełnił tę dziedzinę o możliwości nowych mediów w tworzeniu wspólnej muzyki, koncertowania i śpiewania poprzez Internet. W ten sposób zostały wykorzystane rezultaty konferencji.

 

  • doskonalenie i rozwój kreatywności  nauczycieli w ramach cyklu "e-kawka" dotyczącego wdrażania e-technologii w cykl nauczania i wychowania według zasady "Make it Simple" czyli "uczyń to prostym ".Zasada ta została szczegółowo omówiona przez uczestników konferencji i zyskała uznanie i poparcie pozostałych. Podawano przykłady użycia urządzeń mobilnych niesprawiających kłopotów montażowych tj.: zapewniających natychmiastowe ich użycie na lekcji. Nauczyciele upowszechniają te działania uczniom na lekcjach wychowawczych. W celu realizacji tej inicjatywy w naszej szkole wybrano do tego celu tablety.

 

 

We wszystkich tych formach upowszechniania informujemy, że duża aktywność szkół Fundacji jest wynikiem wielostronnego udziału w różnych akcjach sektorowych programu "Uczenie się przez całe życie " współfinansowanych przez UE.