Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

        Zmiana punktu widzenia nie jest łatwą czynnością, szczególnie dla kogoś, kto nie jest gotowy do zmian i przywiązuje dużą wagę do własnych przyzwyczajeń.

 Jest to jednak czynność niezbędna dla każdego, kto chce mieć dobre relacje z rówieśnikami, nawiązywać nowe przyjaźnie i inne trwałe związki partnerskie.

Patrzenie tylko z jednego punktu widzenia jest bardzo mylące i daje fałszywy obraz omawianego problemu. Upierania się przy swoich racjach pogarsza tylko sytuację. Dlatego warto poznać historię słonia, która ułatwia zrozumienie tego skomplikowanego problemu.                                                                                               

 Pięciu ślepców miało za zadanie opisać słonia, każdy z nich stanął z innej jego strony i opisywał inną cześć i tak: dotykający uszu uważał, że słoń jest delikatny i powiewa na wietrze, dotykający trąby uważał,  że słoń jest pomarszczony, giętki w kształcie węża, podobnie uważał dotykający ogona ale nie zgadzał się, że jest pomarszczony tylko gładziutki i miękki, dotykający nogi twierdził, że słoń jest ciężki , zwalisty jak walec i wreszcie dotykający brzucha twierdził, że słoń jest potężny, wielki i gładki. Po całym dniu kłótni rozeszli się a każdy z nich zabrał swoją prawdę i uważał za jedynie słuszną.Nie wiedzieli jak bardzo mylili się nadal nie wiedząc jak naprawdę wygląda słoń.

To całkiem jak my na co dzień,kłócimy się i każdy uważa, że wie najlepiej i własną perspektywę uważa za jedynie prawdziwą. Nie przypuszcza nawet  jak bardzo się myli.  W codziennym życiu jesteśmy upartymi ślepcami, z których żaden nie ma racji, żaden nie wie jak naprawdę wygląda słoń  Embarassed

  Żeby dowiedzieć się jak słoń wygląda naprawdę należy zmienić punkt widzenia, czyli obejść słonia dookoła a nie patrzeć tylko od strony trąby:)