Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

Rodzaje klas i dodatkowe godziny:   wszystkie klasy przygotowują do zmian w codziennym życiu Szkoły i na zewnątrz

Klasa e-sportowa

KLASA BEZPŁATNA

Jest to nowość dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać informatyczną biegłość, logiczne myślenie, ćwiczyć fair play, zdobyć spójność manualną z intelktualną oraz poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności ze świata informatyki i nowości w nim dziejących się.

Przewidywana liczba godzin od 2 do 4, wyjazdy na zawody, stały udziłą w rozgrywkach miejskich, regionalnych i ogólpolskich.

Gwarantowana zabawa, emocje, radość i ryzyko.

Klasa artystyczno - humanistyczna

KLASA BEZPŁATNA.

Dla kogo?

Dla uczniów uzdolnionych wokalnie, muzycznie, aktorsko, którzy chcą rozwijać swoje pasje w szkole. Którzy kochają muzykę, sztukę, teatr, film i telewizję. Chcą rozwijać w szkole swoje pasje artystyczne i spotkać ludzi, którzy będą je z nimi dzielić.

Co Cię czeka?

* dodatkowe godziny matematyki, żebyś nie bał się egzaminu gimnazjalnego i matury. Pamiętaj, że trzy lata   gimnazjum przelecą szybko a w szkole ponadgimnazjalnej każdy obowiązkowo zdaje egzamin maturalny z matematyki

* dodatkowe godziny języka angielskiego, żebyś mógł bez stresu rozmawiać z całym światem

* rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

* dodatkowe zajęcia z zakresu muzyki (indywidualna emisja głosu, dykcja, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne prowadzone przez specjalistę), które nie tylko sprawią Ci przyjemność, ale także przygotują na artystyczne studia

* dodatkowe zajęcia z zakresu aktorstwa (zajęcia teatralne, dykcja, indywidualna praca z tekstem prowadzone przez specjalistę)

* wybrane dodatkowe zajęcia z historii sztuki,, wiedzy o kulturze, teatrze, muzyce, filmie, które poszerzą twoją teoretyczną wiedzę i przygotują do egzaminu

* liczne wyjazdy na koncerty, konkursy, festiwale, warsztaty, czyli to, co umożliwi Ci kontakt ze sceną i publicznością oraz obserwowanie konkurencji

* zajęcia malarskie, rzeźbiarskie

Klasa matematyczno - przyrodnicza

KLASA BEZPŁATNA

Dla kogo?

Dla tych, którzy lubią i będą studiować matematykę , fizykę lub biologię i geografię , lubią bezpiecznie łamać sobie głowy, nauki ścisłe i przyrodnicze to ich  przyjaciele, a matematyka i nauki przyrodnicze to nie tortury, tylko przyjemność. Czyli dla wszystkich, którzy w przyszłości wybierają studia biologiczne, przyrodnicze,medyczne i techniczne.

Co Cię czeka?

* oprócz standardowych  godzin matematyki w naszej szkole, dostajesz jeszcze godziny gratis na poszerzanie swoich umiejętności, prowadzonych przez doktora matematyki.

* rozszerzony  język angielski, bo to obok języka matematycznego drugi, którym najłatwiej porozumiewa się na całym świecie

* rozszerzenie z fizyki,biologii, geografii i chemii

* indywidualne godziny dla najbardziej  zdolnych

* rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

* indywidualne konsultacje z nauczycielami, którzy pomogą wybrać Ci przedmioty maturalne w liceum

 

Rozszerzenia

Rozszerzenie - oznacza dodatkowe regularne godziny przyznane do nauczania wybranych  przedmiotów w celu uzyskania bardzo szerokiej wiedzy oraz umiejętności pozwalających na :

-porównanie i badanie zjawisk,poprawne wyciąganie wniosków,szybkie rozwiązywanie problemów,korzystanie z różnych źródeł informacji,twórczą pracę w zespole klasowym.

1. Przedmioty zdawane na egzaminie gimnazjalnym prowadzone są na stałe w zwiększonej liczbie godzin tygodniowo tj. po jednej godzinie języka polskiego,  języka obcego i matematyki oraz historia i przedmioty przyrodnicze rozszerzone w każdej klasie w zależności od potrzeb danej klasy.

2. WOS i Europeistyka - na stałe przyznaje się dodatkowe godziny dla całej klasy w celu podniesienia świadomości obywatelskiej ucznia i zrozumienie przez niego swojego miejsca w społeczeństwie.

3. Każdy uczeń  przygotowujący się do konkursu lub olimpiady pracuje dodatkowo z nauczycielem przedmiotu na indywidualnie przyznanych godzinach. Ilość przyznanych godzin zależy od stopnia zaawansowania kandydata.

4. Każdy uczeń dostaje indywidualnie czasowo określone godziny do nadrobienia braków z przedmiotu , który sprawia mu szczególną trudność.

5. Dodatkowe godziny przyznane są na comiesięczne napisanie próbnego egzaminu gimnazjalnego w celu wyćwiczenia procedur tego egzaminu