Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

 Komunikowanie się i porozumiewanie z innymi należy do najtrudniejszych procesów społecznych

Ludzie komunikują się między sobą różnymi sposobami: słowem, gestem, mimiką, mową ciała, tonem głosu, ruchem oczu i innymi niedostrzeganymi na co dzień bodźcami.

Wszystkie te działania  uzupełniane są emocjami , przyzwyczajeniami, posiadaną wiedzą, oczekiwaniami oraz różnymi doznaniami z życia każdego z nas.

Wszystkie wymienione elementy komunikowania się są jednocześnie utrudnieniem w dobrym porozumieniu się, ponieważ każdy z nas buduje sobie inny obraz na dany temat i uczy się gotowości do zmian koniecznych do rozwoju.

Najważniejsza jest chęć porozumienia się z drugim człowiekiem i próba popatrzenia na sprawę z jego perspektywy, wówczas jest możliwe  wejście w interakcję, co oznacza zmianę wzajemnego zachowania się i osiągnięcia wspólnego zadowolenia.

W naszej Szkole uczymy sposobów dobrego komunikowania się. Jest to długi,żmudny i wymagający konsekwencji proces. Żeby osiągnąć jednak sukces w nauce nauczyciele i uczniowie muszą się ze sobą dobrze porozumieć.

 

Zachęcamy do pozytywnych działań i polubienia

zmiany jako elementu własnego rozwoju