Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

17.07.2018

Dwa dni temu miała miejsce premiera naszego kolejnego coveru Męskiego Grania. Skłodowska już w zeszłym roku podbiła serca coverem piosenki  "Nieboskłon". W 2018 roku hymnem Męskiego Grania jest "Początek", który już stał się przebojem , a w wersji naszych uczniów brzmi równie świetnie. Zresztą oceńcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=kNLjAizWJ0E


26.05.2018

Pamiętacie nasz cover Nieboskłonu? Dzisiaj spotkaliśmy jednego z wykonawców utworu - Organka :) Skłodowska zawsze idzie prosto!!


4.05.2018

Matury oficjalnie rozpoczęte. Przed nami prawdziwy trzytygodniowy maraton egzaminów pisemnych i ustnych :)


27.04.2018

Właśnie minęło kolejne trzy lata. Dzisiaj żegnamy naszych maturzystów. Jak zawsze jeden etap się kończy, ale zaraz zacznie się nowy. Cały świat jest przed wami otwarty, dzięki Skłodowskiej wiiecie za jakimi wartościami warto się opowiadać. Życzymy powodzenia - Matura 2018 :)


26.04.2018

Już za dokładnie tydzień matura, ale nie możemy zapominać, że w tym tygodniu ze swoim pierwszym egzaminem w życiu zmierzyły się nasze maluchy. Trzymamy kciuki za sukces na teście trzecioklasisty


25.04.2018

To już nasza wieloletnia tradycja, że w Medzynarodowy Dzień Tańca cała Skłodowska tańczy, od klas nauczania początkowego po nauczycieli. W tym roku motywem przewodnim była samba. Natomiast nalezy pamiętać jak ważnym narzędziem komunikacji jest taniec, dlatego w Skłodowskiej tańczymy wszyscy :)

 


18.04.2018

Dzisiaj rozpoczynamy maraton egzaminów gimnazjalnych. Zaczynamy jak zawsze od historii i WOS-u oraz języka polskiego. Jutro nasi gimnazjlaiści zmierzą się z matematyką i przedmiotami ścisłymi, a pojutrze sprawdzimy się z języka obcego. Za wszystkich trzymamy kciuki.

 


10.01.2018

Wałkowaliśmy, wałkowaliśmy, wałkowaliśmy, aż wywałkowaliśmy wielką społeczną wspólnotę w naszej Skłodowskiej. Dla niewtajemniczonych chodzi o utrwalenie dobrych przywyczajeń , a wyeliminowanie złych.


18.12.2017

To już tradycja, że Szkoły Skłodowskiej koncertem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej otwierają osatni tydzień przed świętami, wprowadzając wszystkich w miły okres. Sala była pełna, a zdolności naszych uczniów zadziwiały i wywoływały pozytywne emocje wśród zgromadzonej publiki.


18.12.2017

Okres przedświąteczny tylko z Skłodowską :) Nasz Flashmob w CH Pogoria stał się stałym elementem towarzyszącym świątecznym zakupom mieszkańcom miasta. Na centralnym placu Pogorii pojawili się uczniowie wszystkich trzech Szkół Skłodowskiej wraz z świetnym wokalem Uli Babeckiej i realizacją Pik Off Art.

 


12.12.2017

W ostatnich dniach nasz szkolny zespół Happy Choir Skłodowska przebywał na zgrupowaniu muzycznym w Zakopanem, gdzie przygotowaliśmy się do naszych miejskich świątecznych wystepów. Jak zwykle wprowadzimy mieszkańców naszego miasta w świąteczny nastrój :)

 

 


4.12.2017

Dzisiaj nasi licealiści spotkali się z pisarką młodego pokolenia Anną Cieplak. Mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością autorki, dowiedzieliśmy się o motywach powstania nagrodzonej już książki "Ma być czysto" oraz nowszej powieści "Lata powyżej zera", gdzie każdy odnajdzie kawałek siebie i naszego regionu.

 


30.11.2017

Dzisiaj miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu o Puchar Prezydenta Miasta "Dąbrowskie Talenty". Osiągnęliśmy sukces na każdym etapie edukacyjnym, trzecie miejsce dla naszego zespołu z szkoły podstawowej, drugie miejsce dla naszego żeńskiego zespołu z gimnazjum i liceum oraz pierwsze miejsce dla naszej wokalistki z gimnazjum. Skłodowska potwierdziła, że jest liderem w edukacji artystycznej.

 

 


14.11.2017

Ponad 70 uczniów Skłodowskiej wzięło udział w koncercie na Sali Koncertowej Muza w Sosnowcu "Artystycznie dla Hospicjum" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego . Koncert został zorganizowany przez OPP nr 1 w Sosnowcu.


8.11.2017

Dzisiaj uczeń naszego liceum Piotr Mesjasz odebrał nagrodę Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo wysokie wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy i życzymy takich sukcesów wszystkim naszym uczniom.


22-24.10.2017

W dnia 22-24 października odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna dla licealistów. W tym roku naszym celem była Łódź i Warszawa, gdzie mogliśmy dokonać porówniania charakteru dwóch największych miast w Polsce. Przez trzy dni zbudowaliśmy świetne więzi i wszyscy staliśmy się pełnią społeczności Sklodowskiej.

 


16.10.2017

Po wielu dniach oczekiwań wreszcie mogliśmy zaprezentować efekt końcowy pracy nad nowym klipem Skłodowskiej. Przez 4 tygodnie nasi uczniowie z szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ciężko pracowali w studio oraz na planie filmowych nad coverem Męskiego Grania 2017 pt. "Nieboskłon". Premiera klipu na szkolnej auli nie pozostawiła wątpliwości, że klip jest rzeczywiście bardzo udanym przedsięwzięciem. Został też szbko zauważony przez media i instytucje z nami współpraujące, co oczywiście sprawiło nam wielką radość. Jak czytamy za Gazetą Wyborczą : "Niech mówią nam co chcą, niech śmieją się i drwią! – refren Nieboskłonu, w oryginale śpiewany przez Monikę Brodkę, Tomasza Organka i Piotra Roguckiego, równie mocno brzmi w wykonaniu Happy Choir Skłodowska."


13.10.2017

To już tradycja w Skłodowskiej, że w październiuku jednocześnie obchodzimy dwie ważne dla nas uroczystości. Jest to ślubowanie klas pierwszych, w tym roku dwóch klas licealnych, klasy siódmej szkoły podstawowej oraz najmłodszych pierwszaków. Wszystkich bardzo serdecznie oficjalnie witamy w społeczności Skłodowskiej i życzymy wspaniałych lat nauki w naszych murach, a przede wszystkim sukcesów edukacyjnych i tak ważnych dla nas społecznych. Drugim wydarzeniem było oczywiście święto Edukacji Narodowej, podczas którego podziękowaliśmy wszystkim pracownikom szkoły za cieżką pracę i życzyliśmy dalszej wytrwałości. Jednocześnie Pani Dyrektor nagrodziła  nauczycieli za działaność poza szkolną , propagawanie dobrego imienia szkoły oraz aktywność sportową, wielkie brawa dla Beaty Kozaczki- uczestniczki nocnych maratonów rolkowych, Anny Bijak- Mistrzyni Polski w jeździe szybkiej na rolkach, Rafała Ratuszniaka i Igora Zagały - zawodników pierwszoligowej drużyny Viret Zawiercie oraz Łukasza Kotarskiego - naszego szkolnego mistrza e-sportu :)

 


11.10.2017

W Skłodowskiej nie tylko uczniowie są #NakręceniNaNaukę ! Nasi nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem dążą do tego, by wprowadzić podopiecznych w świat nauki, bazując na pozytywnych emocjach i energii


01-03.10.2017

Od 1-3.10.2017r. nasze Gimnazjum gościło w Górkach Wielkich koło Brennej. Pojechaliśmy tam, żeby się wyszaleć, potańczyć, pośmiać i zaczerpnąć pozytywnej energii. Spędzaliśmy dużo czasu na łonie natury, obiektach sportowych oraz w sali tanecznej. Jak zwykle spotkało nas tam wiele nowych przygód, z których wyszliśmy mocniejsi i podbudowani.


30.09.2017

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie drużyny piłki ręcznej Viret Zawiercie, w której gra aż dwóch naszych nauczycieli, wicedyrektor i jednocześnie informatyk Rafał Ratuszniak oraz wuefista Igor Zagała. Zwycięstwo drużynie naszych nauczycieli zapewnili głównie bramkarze,...jak czytamy na oficjalnej stronie Viretu Zawiercie:  "a szczególnie  Rafał Ratuszniak, który odbijał piłki w decydujących momentach. W takich spotkaniach o wygranej decydują detale i nie inaczej było w hali OSiR przy ulicy Blanowskiej. Tymi detalami okazały się rzuty karne. Po zmianie stron Rafał Ratuszniak obronił siódemkę Pawła Dutkiewicza, a na trzy minuty przed końcem popisał się interwencją tego meczu. Najpierw odbił rzut karny Krzysztofa Dutkiewicza, a następnie obronił dobitkę tego samego zawodnika. Po tej akcji przyjezdni już się nie otrząsnęli.". Po bliższe informację odsyłamy na stronę internetową Viretu Zawiercie, a my cieszymy się z tego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne :)


28.09.2017

Nie tylko nasi uczniowie mają swoje pasje, ale także nauczyciele :) Pani Anna Bijak, nasza wspaniała anglistka od kilku lat trenuje jazdę na rolkach i to z ogromnymi sukcesami. W ostatnich miesiącach wygrywa wszystkie zawody, w których startuje, plasując się na  pierwszych miesjcach w maratonach w Katowicach, Osiecznicy, Wysowej. Nie możemy też nie wspomnieć o największym sukcesie, czyli o zdobyciu Mistrzostwa Polski podczas Maratonu Lecha Wałęsy w Gdańsku. Serdeczmie gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych :)


26.09.2017

Przez najbliższy tydzień nasi uczniowie będą cieżko pracować nad nowym projektem muzycznym. Zaczynamy zdjęcia do naszego nowego coveru z Męskiego Grania "Nieboskłon". Na początek czeka nas wizyta w studio nagrań, a następnie plan filmowy. Realizacja zdjęć odbędzie się w szkole, na terenie miasta (Centrum, Pałac Kultury, Fabryka Pełna Życia), a także na Pustyni Błędowskiej. Już nie możemy się doczekać efektu.


12.09.2017

Skłodowska harmonizuje nie tylko emocje swoich uczniów, ale również ich rozwój. Po zaprezentowaniu naszych talentów artystycznych i sportowych, zapraszamy do sal lekcyjnych, gdzie uczniowie od najmłodszych lat są #NakręceniNaNaukę!


04.09.2017

Nowy Rok Szkolny powitany , tym razem naszym hasłem przewodnim jest "Fair Play". Są to naczelne wartości, które przyświecają naszej szkole, dlatego  Skłodowska zawsze gra Fair Play i jest gotowa na zmiany. Powitajmy zatem nowe klasy: I Sp, VII Sp oraz dwie klasy pierwsze w liceum, a także  nowych nauczycieli informatyki, matematyki, chemii, języka polskiego, języka niemieckiego oraz historii. Do tego nowe przedmioty jak edukacja medialna i psychologia, a także sprawdzona od lat socjologia, warsztaty teatralne i zajęcia e-sportowe. W klasach drugich i trzecich po trzy rozszerzenia, a w każdej z klas rozszerzony angielski plus dodatkowe zajęcia z polskiego i matematyki Co razem daje najlepszą ofertę edukacyjną.


01.07.2017

Uprzejmie informujemy, że nasz sekretariat także obecnie przebywa na wakacjach do 15 sierpnia :) Na wszystkie pytania w okresie wakacyjnym odpowiemy na naszym profli na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001756427058


23.06.2017

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment rozdania świadectw, gratulujemy wszystkim naszym uczniom postępów naukowych jak również kompetencji społecznych, które udało im się zdobyć w ciągu tego roku szkolnego. Teraz będziemy odpoczywać, żeby z nową i pozytywną energią spotkać się razem we wrześniu :)


05.06.2017

Dzisiaj nasi namlodsi iczniowie z szkoły podstawowej rozpoczeli Zieloną Szkołę, w tym roku cały tydzień spędzimy w górach w miejscowości Górki Wielkie, gdzie będziemy się uczyć w terenie, ale też wspaniale bawić i integrować z naszymi nauczycielami.


31.05.2017

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka w Skłodowskiej zorganizowaliśmy świetną zabawę, z wieloma atrakcajmi korzystnymi nie tylko dla ducha, ale przede wszystkim dla ciała. Dzień sportu możemy zaliczyć do naszych najlepszych szkolnych tradycji :)

 


9.05.2017

Uwaga ! Mamy świetną wiadomość, jest już nas w Skłodowskiej 415 uczniów :)


4.05.2017

Maraton maturalny rozpoczęty. Dzisiaj napisaliśmy język polski , w kolejnych dniach następne przedmioty.


29.04.2017

Dzisiaj pożegnaliśmy naszych maturzystów. Po trzech latach ostrej nauki jesteśmy gotowi na egzaminu dojrzałości. Za wszystkich trzymamy kciuki :)


25.04.2017

Za nami Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z języka polskiego i matematyki.

Mimo poważnych min, po wspólnej rozmowie na temat mocnych i słabych stron oraz tego, co rozwinęliśmy wspólnie przez te trzy lata mamy pewność - JESTEŚMY GOTOWI NA CZWARTĄ KLASĘ! : ))

 


19.04.2017

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte :) Język polski, historia i WOS już napisane. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów także jutro i pojutrze


6.03.2017

Ozoboty na dobre opanowały Skłodowską. Dzięki tym małym robotom nasi uczniowie poznają podstawy programowania. A przy okazji towarzyszy temu świetna zabawa :)


28.02.2017

Dzisiaj mieliśmy wielkie podsumowanie tegorocznego karnawału. Przez cały dzień nasi uczniowie prezentowali przygotowane stroje, którego podsumowaniem było przejście przez szkolny czerwony dywan. Oczywiście przebrali się też nasi nauczyciele :) Dowód poniżej :)

 


14.02.2017

W taki piekny dzień jak Walentynki nie mogło zabraknąć naszego głównego przesłania, czyli miłości dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Tym razem wprowadziliśmy romantyczny nastrój pięknymi piosenkami o miłości w Centrum Handlowym Pogoria.


12.02.2017

Uwaga !! Właśnie rusza nabór do wszystkich Szkół Skłodowskiej :) Serdecznie zapraszamy do zapisów w sekretariacie Szkoły.


10.02.2017

Trzymaliśmy kciuki i jest wielki sukces Skłodowskiej :) Nasze uczennice Maja Pietruszczak i Klaudia Wójcik zajęły pierwsze i drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym "Motyw miłości w piosence obcojęzycznej". Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża i silna, a jury wymagające pod kątem technicznym, wokalnym i językowym. Występy dziewczyn można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku :

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001756427058

 


14.01.2017

Poloneza czas zacząć ... smiley Piękne maturzystki i eleganccy maturzyści tradycyjnym polonezem rozpoczęli bal studniówkowy. W tym roku nasze dwie klasy maturalne oraz nauczyciele bawili się w restauracji "Astra". W pięknie udekorowanej sali tańce trwały do samego rana smiley


9.01.2017

Jak co roku nasi uczniowie wyjechali na zimowisko. W tym roku białe szaleństwo miało miejsce w Małych Cichym. Mróz był potężny ,ale zabawa nas rozgrzała na całego smiley


10.12.2016

Jesteśmy jedynym liceum, które od lat organizuje Półmetek na terenie szkoły. Jak co roku młodzież wyglądała pięknie i dostojnie, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych smiley


6.12.2016

Nasi gimnazjaliści właśnie rozpoczynają próbne egzaminy gimnazjalne. Na początek historia, WOS i język polski. Życzymy powodzenia :)


30.11.2016

Wielkie brawa dla uczniów naszego gimnazjum Majki Pietruszczak oraz Nikolasa Mańki, którzy zostali laureatami VIII Przeglądu Twórczości Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej. Serdecznie gratulujemy :)


23.11.2016

Dzisiaj, uczennica Naszego Liceum Patrycja Dubiel odebrała nagrodę Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie osiągnięcia naukowe. Gratulujemy Patrycji, a naszym uczniom życzymy pójścia jej śladami 

 


22.11.2016

To są dopiero maturzyści, pełna elegancja :) Rozpoczynamy próbne matury w Skłodowskiej. Dzisiaj język polski, a już jutro matematyka.


26.10.2016

Wielkie gratulację dla uczennicy naszego gimnazjum Majki Pietruszczak, która zajęła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki "Muzyczne Diamenty". Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy :)


23-25.10.2016

W tym roku nasi licealiści integrowali się na wycieczce w Sandomierzu i Lublinie. Co było częścią większego projektu społecznego, realizowanego od zeszłego roku. Uczniowie poznali historyczną architekturę obydwu miast, a także przeprowadzone zostały warsztaty dydaktyczne oraz gra terenowa "Skłodowska na tropie tajemnic Sandomierza".


18.10.2016

W dniach 16.10.2016-22.10.2016 nasi uczniowie wraz z nauczycielami przebywali w Londynie w ramach projektu unijnego Erasmus+. To już tradycja w naszej szkole, że w każdym roku nauki realizujemy projekty unijne. Obecnie kończymy projekt " W zdrowym ciele, zdrowy duch" wraz z partnerami z Włoch, Austrii oraz Wielkiej Brytanii :)


14.10.2016

Jak co roku w naszej szkole Dzień Nauczyciela świętujemy razem z ślubowaniem pierwszoklasistów. Dzięku temu jest to wspólne święto całej społeczności Skłodowskiej, a w tym roku ślubowało aż pięć pierwszych klas. Wszystkim życzymy powodzenia i wspaniałych lat w murach naszej Szkoły :)


15.09.2016

Kolejny Międzynarodowy Dzień Kropki w Skłodowskiej. 15 września wszycy uczniowie szkół Skłodowskiej wraz z nauczycielami narydowali swoje kropki, pokazując, że każdy z nas jest inny, ale każdy z nas ma jakiś talent. Jesteśmy po to, żeby je odkrywać i motywować do dalszej pracy :)


12.09.2016

Dopiero początek roku szkolnego, a my już mamy pierwszy sukces. Nasi najmłodsi wygrali zestaw odblaskowych kamizelek. Dziękujemy sklepowi MediaExpert za możliwość zapewnienia naszym uczniom jeszcze większego bezpieczeństwa w trakcie zajęć terenowych i wycieczek :)


01.09.2016

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego już za nami. Powitaliśmy w naszym gronie pięć pierwszych klas: jedną szkoły podstawowej, dwie w gimnazjum i dwie w liceum ogólnokształcącym :) Ponadto do każdej istniejącej klasy doszły nowe osoby. Bardzo nas to cieszy, że darzą Państwo Skłodowską coraz większym zaufaniem. A od jutra bierzymy się ostro do pracy :)


31.08.2016

Wakacje dobiegły końca. Już od dawna nie możemy się doczekać spotkania z naszymi uczniami. Wszystkich seredecznie zapraszamy 1 września na godzinę 9:00. Z wychowawcami spotykamy się na boisku szkolnym :)


10.07.2016

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie Skłodowskiej , pomimo reformy obowiązku szkolnego dla sześciolatków, udało nam się otworzyć klasę pierwszą Szkoły Podstawowej :) Już w zeszłym roku posiadaliśmy klasę sześciolatków i okazało się, że rodzicę darzą Skłodowską ogromnym zaufaniem, z czego się bardzo cieszymy :) Rodzicu -  zapraszamy do bezpiecznej i komfortowej klasy pierwszej , nie zmarnuj szansy jaką daje Skłodowska !


24.06.2016

No i dobiegła końca tegoroczna praca uczniów i nauczycieli w Skłodowskiej. Jak co roku nagrodzeni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami, ale także ci co nie mieli może najlepszych ocen, ale wykazali się cechami obywatelskimi i społecznymi propagowanymi przez system szkół Skłodowskiej. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała uczennica klasy VI Maja Pietruszczak :) Jednocześnie żegnamy się wspaniałymi emocjami, życzymy bezpiecznych wakacji i już nie możemy się doczekać powrotu :)


18.06.2016

Piąta edycja Sing Up należała do Skłodowskiej. Do ścisłego finału dostały się aż trzy nasze licealistki. Pierwsze miejsce zajęła zaprzyjaźniona z Skłodowską Karolina Ferdyn, na trzecim miejscu podium stanęła nasza Anna Herbert:)


11.06.2016

Dzisiaj miała miejsce prezentacja publiczna projektu gimnazjalnego pt. "Kształtowanie obiektów sportowych w Szkołach Skłodowskiej", którego pierwszym atapem była budowa boiska do siatkówki plażowej, kolejnym etapem była organizacja Dnia Sportu i w końcu prezentacja z gościem w osobie dietetyka, który pokazał nam zasady dobrego żywienia.


02.06.2016

W tym roku Zielona Szkoła w Rowach nad Bałtykiem. Jak widać jest wspaniale, w dalszym ciągu trzymamy kciuki za pogodę i czekamy naszych kolonistów ponownie w szkole:)


01.06.2016

Tegoroczny Dzień Dziecka tradycyjnie upłynął pod znakiem sportu. W tym roku był on przygotowany przez klasy trzecie gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego. Atrakcji było co niemiara: rozgrywki sportowe w siatkówkę i koszykówkę, pokazy sztuk walki, ścianka wspinaczkowa, bitwa w dmuchanych kulach oraz zajęcia z areobiku :)

 


01.06.2016

Finałem wielkiego projektu fotograficznego w naszych Szkołach była wielka wystawa zdjęć uczniów wszystkich szkół Skłodowskiej oraz nauczycieli. Zdjęcia pokazały nam przede wszystkim emocje, które każdy nosi w sobie :) Galeria do zoboczenia w szkolnej auli.


16.05.2016

Jak co roku o tej porze nasz szkolny zespół Happy Choir Skłodowska rusza w trasę koncertową po miejskich szkołach podstawowych :) Wszystko związane jest z akcją promocyjną naszego gimnazjum. W tym roku odwiedziliśmy Sp. nr 10, Sp. nr 3, Sp. nr 8 oraz Szkołę Muzyczną :)


13.05.2016

Trwają przygotowania do uruchomienia od września 2016 roku klas e-sportowych w Skłodowskiej. Pracownie prawie gotowe, a tymczasem sprawdzamy stan naszej gotowości po przez kolejny międzyszkolny turniej gier. Tym razem zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 5.

 


04.05.2016

Matura 2016 rozpoczętasmiley Za nami język polski na poziomie podstawowym. Jutro czas na matematykę , a przez najbliższe dwa tygodnie nasi uczniowie będą zmagać się z kolejnymi przedmiotami rozszerzonymi oraz maturami ustnymi. Za wszystkie trzymamy kciuki smiley

 


29.04.2016

Dzisiaj porzegnaliśmy klasy maturalne, na uroczystej akademii wręczone zostały nagrody za najlepsze wyniki w nauce, a także specjalne wyróżnienia od Dyrektora Szkoły w kilku kategoriach społecznych :)


18.04.2016

Dzisiaj rozpoczynamy maraton egzaminów gimnazjalnych. Za nami historia, Wos i język polski. Jutro przedmioty ścisłe, za wszystkich trzymamy kciuki :)


05.04.2016

Za nami pierwszy z tegorocznych egzaminów. Dzisiaj do boju stanęła szósta klasa z swoim sprawdzianem. Trzymamy kciuki za wyniki:)25.03.2016

Uwaga !! Miło nam zaprezentować nowość edukacyjną Skłodowskiej, a mianowicie od września 2016 roku otwieramy w gimnazjum i liceum klasy e-sportowe. Już teraz nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych z e-sportu, a także organizujemy międzyszkolne turnieje gier. Wszystkich chętnych zapraszamy do Skłodowskiej :)


18.03.2016

18 marca miał miejsce finałowy koncert zorganizowany przez uczniów Skłodowskiej w ramach Projektu Obywatele Planety A pt: PS Polsko nie zapomnij. Celem projektu było propagowanie wartości patriotycznych wśród młodych ludzi. Gwiazdą koncertu był zespół Forteca, a ponadto wystąpili także uczniowie naszego Happy Choir Skłodowska :)


14.03.2016

Od 14 marca do 18 marca gościliśmy w naszej szkole gości z Włoch i Hiszpanii w ramach europejskiego projektu Erasmus+ "W Zdrowym ciele, zdrowy duch".


01.03.2016

Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali specjalną wiadomość do rodziców sześciolatków, którzy obawiają się posłać swoje pociechy do klasy pierwszej:
MY SIĘ SZKOŁY NIE BOIMY, GDY W SKŁODOWSKIEJ SIĘ UCZYMY!


14.02.2014

Z okazji Walentynek uczniowie naszej szkoły śpiewali i rozdawali pozytywną energię mieszkańcom miasta w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. W ciągu dwóch godzin nasza akcja zyskała wielu zwolenników i pozostawiła niezapomniane emocje wśród mieszkańców i pracowników urzędu :) Oby tak dalej :)

 


11.02.2016

Nowe przepisy zniosły obowiązek nauki dla sześciolatków i dały rodzicom możliwość wyboru. Zdajemy sobie sprawę z obaw rodziców o odpowiednie przygotowanie szkół dla tak małych dzieci. Skłodowska jest gotowa na przyjęcie sześciolatków, co potwierdzają opinie rodziców i przede wszystkim ogromne zadowolenie dzieci :) Rodzicu odwagi !! Zapisz do nas swoje dziecko !!


10.02.2016

Sport towarzyszy nam cały czas, w okresie zimowym nie mogło zabraknąć lekcji wychowania fizycznego na lodowisku. To był strzał w dziesiątkę, pomysł spodobał się wszystkim, a czas spędzony na lodzie wyjdzie nam na zdrowie i zmobilizuje nasze organizmy do nauki :)


22.01.2016

Sto dni pozostało do matury, więc nie mogło zabraknąć studniówki Skłodowskiej :) W tym roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami bawili się w Restauracji Finezja. Piękna sala, piękni uczniowie, a zabawa trwała do białego rana. Poloneza czas zacząć :)


14.01.2016

Maturzyści....,  matura coraz bliżej, ostro bierzemy się do nauki, bo w Skłodowskiej zakładamy tylko sukces, ale żeby był sukces to trzeba się porządnie napracować. Pamiętajcie o tym :)


11.01.2016

Od niedawna nasza szkoła obecna jest na Instagramie, gdzie możecie wizualnie zapoznać się z całą Skłodowską. A tutaj mała próbka naszych fotek. Pytamy się gdzie jest wasze gimnazjum ? Oczywiście u nas :)


14.12.2015

Nasze starania i praca nad sobą przyniosły oczekiwane rezultaty i ogromny sukces w postaci nagrody. Uczniowie naszych szkół zostali laureatami konkursu muzycznego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej. Serdecznie gratulujemy i tym pozytywnym akcentem prawie kończącym rok kalendarzowy, życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)


09.12.2015

Po maturzystach przyszedł czs na gimanzjalistów, zaczynamy kolejny próbny maraton egzaminów, tym razem sprzawdzą sie trzecie klasy gimanzjum. Na początek historia, WOS oraz język polski, jutro przedmioty matematyczno-przyrodnicze, a w czwartek język obcy. Powodzenia :)


06.12.2015

Mikołajki !! Jak każdego roku, tak i w tym Mikołaj odwiedził uczniów naszej podstawówki. Nie mogło być inaczej, skoro mamy takie grzeczne dzieci :) System wychowawczy szkoły procentuje i Mikołaj dobrze o tym wie :)


27.11.2015

To już wieloletnia tradycja, że w Skłodowskiej organizujemy oficjalny Pólmetek klas drugich. Uczniowie wraz z nauczycielami pięknie się zaprezentowali, a zabawa była świetna do późnych godzin nocnych :)

 


24-27.11.2015

Dzisiaj rozpoczynamy próbny maraton maturalny przygotowany przez wydawnictwo Operon i Gazetę Wyborczą. Zaczynamy od jezyka polskiego, w środę matematyka, czwartek język obcy, a w piątek przedmiot dodatkowy rozszerzony. Trzymamy kciuki :)


7.11.2015

Pod koniec października na terenie szkoły pojawiła się kocia mama wraz z pięciorgiem swojego potomstwa. Od samego początku przystąpiliśmy do dokarmiania kotki i kociąt, ale wiedzieliśmy, że konieczne jest znalezienie dla nich domów, tym bardziej, że za oknem pogoda coraz gosza. Udało nam się, większość kotków już jest w nowym miejscu i od razu rozpoczął się proces socjalizacji w nowych warunkach. Tylko pozytywna energia Skłodowskiej jest w stanie w szybkim czasie dokonać takich cudów :)


16.10.2015

W czasie kiedy nasi licealiści integrowali się we Wrocławiu, całe gimnazjum miało swoją integrację w górach w okolicy Szczawnicy, wyjazd podobnie jak dla liceum bardzo udany i już ponownie tęsknimy za górami. Teraz jesteśmy w pełni z integrowani i tworzymy obywatelską społeczność Skłodowskiej :)

 


15.10.2015

Wrocław był miejscem tegorocznej wycieczki integracyjnej dla licealistów. Dużą grupą na dwa autokary pojechaliśmy na trzy dni zobaczyć wszystkie atrakcje Wrocławia. Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i na pewno będziemy starać się jeszcze kiedyś odwiedzić to miasto :)


13.10.2015

W tym roku Dzień Udekacji Narodowej przyjął szczególny charakter, gdyż jednoczęsnie miało miejsce slubowanie klas pierwszych liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej. Jednym słowem, było to wielkie święto całej Skłodowskiej :)


10.09.2015

Uczniowie Skłodowskiej ponownie odwiedzą państwa europejskie !!! Rozpoczynamy nowy projekt unijny na lata 2015-2017 w naszym liceum: "W zdrowym ciele zdrowy duch" będziemy realizować wspólnie z partnerami z Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. 

Celem projektu jest analiza z perspektywy interkulturowej problemów dotyczących zaburzeń żywienia, nawyków żywieniowych, zdrowego i aktywnego trybu życia i rozwijanie szeroko pojętego rozumienia, jak ogromny wpływ te czynniki mają na kształtowanie przyszłości.

 


01.09.2015

Pierwszy dzwonek za nami. Rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2015/2016 z pięcioma pierwszymi klasami : 1 w szkole podstawowej, 2 w gimnazjum i 2 w liceum ogólnokształcącym. To wielki sukces szkół Skłodowskiej, który teraz przyświeca naszemu hasłu na ten rok, wszyscy razem budujemy nową jakość !!!


27.08.2015

Czas na powrót do szkoły !!! Zaczynamy 1 września o godzinie 9:00 :)


01.08.2015

Połowa wakacji już za nami. Mamy nadzieję, że zbieracie siły i pozytywną energię na wrześniowy powrót do szkoły. Cały czas trwa akcja "Napisz proszę...." sporo listów już przyszło, czekamy na kolejne :)


26.06.2015

Po całym roku wytężonej nauki i pracy nad sobą rozpoczynamy wakację. Dzisiaj nasi uczniowie odebrali świadectwa, miło nam poinformować, że wiele z nich to świadectwa z czerwonym paskiem. Gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy spokojnych oraz obywatelskich wakacji :))) Jednocześnie pamiętajcie, że czekamy na wasze listy !!!


24.05.2015

Miło nam poinformować o wielki sukcesie naszego ucznia Marcela Kwietnia w międzynarodowych zawodach sztuk walki w Niemczech, gdzie Marcel zajął dwa pierwsze miejscach w konkurencjach, w których startował. Serdecznie gratulujemy !!!


10.05.2015

Przypominamy o trwającym naborze do Szkół Skłodowskiej !!!! Wszystkie klasy bezpłatne !!!!


04.05.2015

Już dzisiaj rozpoczynamy maraton egzaminów maturalnych. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie będą zmagać się z maturami pisemnymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a następnie czekają ich matury ustne z polskiego i języka obcego. Za wszystkich trzymamy kciuki :))))


29.04.2015

Skłodowska to także szkoła podstawowa, Drodzy Rodzice zapraszamy was do wyboru naszej szkoły dla Waszych dzieci. Możemy zaoferować bezpieczną, małą szkołę, w której odnajdzie się każde dziecko, szkołę, która zapewnia rodość płynącą z nauki i od samego początku stawia na budowanie społeczeństwa obywatelskiego.


24.04.2015

Po trzech wspaniałych latach żegnamy klasy maturalne, mamy nadzieję, że spełniliśmy nasze zadanie i wychowaliśmy przyszłe społeczeństwo obywatelskie, które bez problemu odnajdzie się w rzeczywistości.


21.04.2015

Rozpoczynamy egzaminy gimnazjalne, zaczynamy od historii i WOS-u oraz języka polskiego. Jutro przedmioty przyrodnicze i matematyka, a w trzeci dzień język angielski. Za wszystkich trzymamy kciuki :)))


01.04.2015

Z dumą przedstawiamy naszą piłkarską drużynę z gimnazjum Skłodowskiej. Trzymamy kciuki za sukcesy w miejskich rozgrywkach !!!


22.03.2015

Spotkanie naszych licealistów z aktorem Tomaszem Kotem w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie w ramach realizowanych warsztatów teatralnych Skłodowskiej na deskach będzińskiego teatru.


17.03.2015

Właśnie rozpoczęliśmy coroczną akcję promocyjną szkół Skłodowskiej. Jak co roku odwiedzimy dąbrowskie przedszkola, szkoły podstawowe, gdzie zaprezentujemy talenty wokalne naszych uczniów oraz gimnazja, gdzie spotkamy się z trzecioklasistami, żeby przybliżyć im zalety nauki w Skłodowskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do bezpłatnych klas pierwszych !!!


04.03.2015

W dniach 4-5 marca 2015 roku miała miejsce XV Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszego liceum. Wszystkich zapraszamy od września do Skłodowskiej.


27.02.2015

Czy można się oprzeć urokowi "Skłodowskiej" ? Na pewno nie, co potwierdzają zdjęcia naszej kadry pedagogicznej, a dokładniej jej męskiej cześci :)))

 


05.02.2015

Oto raport z wizyty Deutsch Wagen Tour w Skłodowskiej. Poszukajcie siebie na zdjęciach :)
Dla ambitnych:
Am heutigen winterlichen Morgen ist Deutsch Wagen Tour zur Schule in Dąbrowa Górnicza gekommen. Am Anfang haben wir uns mit dem Thema Winter beschäftigt. Die Wörter waren neu. Zum Glück standen sie auf Plakaten. Danach wurden die Feste und Feiertage auf dem Kalender gesucht. Mit dem Schwungtuch haben die Schüler ein Fußballspiel erlebt. Nachher haben sie Puzzle von Polen und Deutschland zusammengelegt. Jetzt wissen sie: Polen hat 16 Woiewodschaften und Deutschland hat 16 Bundesländer. Im letzten Wettbewerb haben die Teilnehmer auf dem Deutsch Wagen Tour – Kalender Synonyme für „super“, „toll“ und „prima“ gecheckt und notiert. Am Ende konnte man schon sagen: „ Der heutige Tag ist wunderbar, fantastisch, cool, …“.

Herzlichen Dank an Frau Anna Żurawik, an Ihre Schülerinnen und Ihre Schüler für den schönen Empfang. Ich wünsche allen Schülern viel Spaß beim Deutschlernen.
Jasne, że klar.


30.01.2015

Turniej piłki nożnej na PS ?  Tylko w Skłodowskiej. Nasi gimnazjaliści i licealiści do późnych godzin nocnych zmagali się na auli szkolnej  podczas pierwszego cyber  turnieju na PS. zabawa była przednia, czekamy na kolejne rozgrywki :))


29.01.2015

Poloneza czas zacząć !!! To już dwudziesta czwarta studniówka Skłodowskiej, tym razem nasi maturzyści bawili się do samego rana wraz z nauczycielami w restauracji "Astra". Atmosfera wieczoru była niezapomniana, a teraz zabieramy się do intensywanej nauki do matury !!!


10.01.2015

Jak co roku nasi uczniowie w okresie zimowym wybierają się na narty. Tym razem białe szaleństwo miało miejsce w Małym Cichym, gdzie każdy miał możliwości poszysować, nawet początkujący, dla których zorganizowaliśmy szybki kurs :))

 


09.12.2014

Dzisiaj rozpoczynamy próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem. Nasi uczniowie przystąpią do języka polskiego, historii oraz WOS-u w pierwszym dniu. Następnie matematyka i przedmioty przyrodnicze, a na końcu język obcy. Wszystkim życzymy powodzenia.


18.11.2014

Na stronach CKE zostały zamiesczone wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego:

http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left


19.10.2014

W dniach 16-18 października miał miejsce integracyjny wyjazd do Zakopanego, gdzie zdobywaliśmy górskie szczyty, poznawaliśmy kulturę i sztukę regionu, relaksowaliśmy się na basenie, tańczyliśmy na dyskotece i wspólnie śpiewaliśmy przy ognisku.

 


03.10.2014

Dzisiaj odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Miło było nam powitać w społeczności Skłodowskiej aż pięć nowych klas : dwie w liceum, dwie w gimnazjum i jedną w szkole podstawowej.

 


17.09.2014

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata społeczna z udziałem pana Janusza Palikota oraz Jerzego Borkowskiego, kandydata na urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z charakterem pracy parlamentarzysty, a także zadawać dowolne pytania dla gości. Musimy przyznać, że efekt społeczny debaty był ogromny, a nasi uczniowie odznaczają się coraz większymi kompetencjami społecznymi.

 


05.09.2014

Po rozpoczęciu roku szkolnego bierzemy się poważnie do pracy. Przed nami uroczystość ślubowania klas pierwszych, a także integracyjna wycieczka do Zakopanego. Natomiast już w pierwszych dniach września kręcimy nowy film, który pokaże w pełni wychowawczą pracę naszej szkoły.

 

 

 


02.09.2014 Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny  wszyscy wrócili z wakacji zadowoleni z nowymi siłami do osiągania sukcesu

Jeszcze tylko jedno westchnienie do wakacyjnego słońca, plaży i kolorowych wspomnień i rzucamy się w wir wiedzy, zajęć i obowiązków :)

 


30.06.2014

UWAGA !!! Drodzy maturzyści, dla wszystkich zainteresowanych uruchamiamy pogotowie maturalne z matematyki. Chętnych zapraszamy przez całe wakacje w każdy poniedziałek na godzinę 9:00.


27.06.2014

Po całym roku wytężonej nauki i pracy nad sobą rozpoczynamy wakację. Dzisiaj nasi uczniowie odebrali świadectwa, miło nam poinformować, że wiele z nich to świadectwa z czerwonym paskiem. Gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy spokojnych oraz obywatelskich wakacji :))) Zapraszamy we wrześniu.

 


10.06.2014

Dzisiaj jak co roku miał miejsce Dzień Sportu w Skłodowskiej. Jak zawsze imprezie towarzyszyły szkolne rozgrywki w siatkówkę i koszykówkę, a także lekkoatletyczne sztafety i różnego rodzaju zabawy i gry sportowe. A ponadto można było skorzystac z nauki tańca na profesjonalnych warsztatach z choreografem.


07.06.2014

W dniach 5-7 czerwca na trzydniową wycieczkę do Myślenic udali się nasi licealiści, w ramach której realizowaliśmy projekt unijny Comenius, a także miło i rekreacyjnie spędziliśmy czas na łonie natury, odcięci od telefonii komórkowej :))


30.05.2014

W dniach 29-30 maja 2014 roku nasi uczniowie z szkoły podstawowej udali się na dwudniową wycieczkę do Krasiejowa i Opola, gdzie przede wszystki zwiedzali miasto, a także mieli bliski kontakt z zwierzętami z miejscowego ZOO.


20.05.2014

Trwają pracę nad naszym kolejny klipem. Tym razem nagrywamy i kręcimy teledysk do utworu Coldplay "Fix You".


05.052014

Od dzisiaj rozpoczynamy maraton maturalny, który potrwa do 27 maja. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia :))

 


25.04.2014

Dzisiaj pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów. Przed nimi matura i kolejny etap w życiu. Mamy nadzieję, że zasady których ich w naszej szkole nauczycliśmy w pełni wykorzystają w przyszłości. A tymczasem trzymamy kciuki za maturę :))


23.04.2014

Od dzisiaj przez trzy dni nasi gimnazjaliści będą zmagać się z egzaminem gimnazjalnym. Na początek historia i WOS oraz język polski. W drugim dniu przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a na koniec język angielski. Za wszystkich trzymamy kciuki.


17.04.2014

Rozpoczęliśmy promocję naszego gimnazjum w dąbrowskich szkołach podstawowych. Odwiedziliśmy już Sp nr 8 oraz Sp nr 11, gdzie zaprezentowaliśmy uczniom klas szóstych nasze umiejętności wokalne. Zabawa podczas koncertu była wpsaniała, czego dowodem jest wspólne spiewanie i tańczenie. Wszystkich zapraszamy do naszej szkoły :)


14.04.2014

W dniach 7-12 kwietnia miała miejsca kolejna wizyta partnerska w ramach unijnego projektu Comenius "Matkować wodzie". Tym razem nasi uczniowie wspólnie znauczycielami gościli u naszych partnerów z Austrii.


11-14.04.2014

W dniach 11-14 kwietnia odbyl się pierwszy rajd rowerowy Skłodowskiej. Przez 4 dni nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przemierzali szlaki turystyczne Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 


27-28.03.2014

W dniach 27-28 marca miała miejsce XIV Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w TZNie, gdzie zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Stosiko Sklodowskiej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Zapraszamy od września do naszej szkoły.


26.03.2014

Uczennice Skłodowskiej z redaktorem Jackiem Żakowskim tuż po debacie o granicach demokracji bezposredniej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


24.03.2014

W poniedziałek 24 marca miała miejsce inauguracja X Festiwalu Nauki w Wyższej Szkole Biznesu. Uczniowie Skłodowskiej wzięli udział w wykładzie "Inżynieria Biomedyczna- czyli jak nowoczesna technika może pomagać lekarzom". A już jutro czeka nas debata panelowa "Czy są granice demokracji bezpośredniej?", którą poprowadzi Jacek Żakowski.

 


 

15.03.2014

Prasa o Skłodowskiej !!! Ukazał się nowy numer czasopisma "Nowe Zagłębie" z tekstem o naszych Szkołach pt. "Maria Skłodowska-Curie - szkoła da się lubić". Wypowiadają się w nim nie tylko pani dyrektor i nauczyciele Skłodowskiej, ale także wybrani uczniowie gimnazjum i liceum. 
Zapraszamy do Skłodowskiej, a pełny tekst w "Nowym Zagłębiu" do kupienia w Empiku.

 


 

08.03.2014

Dzisiaj miała miejsce kolejna gala rozdania szkolnych Oskarów. Jak co roku uczniowie naszych szkół rozdali statuetki w różnych kategoriach swoim kolegom oraz nauczycielom. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

 

 


 

14.02.2014

Dzisiaj w nocy odbyła się kolejna Noc Filmowa Skłodowskiej, która jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Tym razem motywem przewodnim były walentynki. Zakochani i nie tylko w miłej atmosferze oglądali do samego rana :)


07.02.2014

Poloneza czas zacząć... Jak co roku na 100 dni przed maturą odbyła się Studniówka Skłodowskiej. W tym roku nasi uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście bawili się do samego rana w Restauracji Hotelu Shuma w Dąbrowie Górniczej. Długo będziemy pamiętać tą imprezę i trzymamy kciuki za sukces naszych tegorocznych maturzystów :)) 


17.01.2014

Już jutro zaczynamy ferie !!! Wszystkim życzymy wspaniałej i bezpiecznej zabawy podczas zasłużonego odpoczynku.

 


12.01.2014


W dniach 12-15 stycznia miało miejsce coroczne zimowisko Skłodowskiej. Tym razem białe szaleństwo odbyło się w Małym Cichym niedaleko Zakopanego. Zabawa była wspaniała, od rana do wieczora mogliśmy bezpiecznie korzystać z uroków zimy na nartach i snowbordzie :)

 


 

01.12.2013

Jak co roku w grudniu tak i teraz nasi uczniowie pomagają miejscowemu schronisku dla zwierząt. Przez 3 tygodnie będziemy zbierać karmę oraz koce, żeby pomóc zwierzętom przetrwać zimę.


 

27.11.2013

W dniach 26-29 listopada jak co roku odbyła się Próbna Matura z Operonem. Przez 4 dni nasi uczniowie zmierzyli się z przedmiotami obowiązkowymi oraz dodatkowym.


 

27.11.2013

Miło nam poinformować, że uczeń Skłodowskiej Daniel Krzywdziński zdobył złoty medal podczas II Międzynarodowych Mistrzostw Submission Fighting NO-GI w Krapkowicach. Serdecznie gratulujemy :)))


 

22.11.2013

W piątek 22 listopada w Kuratorium Oświaty w Katowicach miało miejsce wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów z województwa śląskiego. Dyplomy wręczał Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk. Najlepszą uczennicą Skłodowskiej została Justyna Dębska , która uzyskała średnią ocen 5,75 !!! Serdecznie gratulujemy :))

 


 

22.11.2013

To już tradycja w Skłodowskiej, że zabawa półmetkowa odbywa się w szkolnej auli. Jak co roku klasy drugie świętowały połowę czasu spędzonego w naszej szkole i jak zwykle zabawa była wspaniała :)

 


25.10.2013

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w dąbrowskim HydeParku organizowanym w ramach festiwalu ZagłębieWood. Serdecznie gratulujemy :))

 


 

14.10.2013

W dniach 10-12 października miał miejsce integracyjny wyjazd do Zakopanego, gdzie zdobywaliśmy górskie szczyty, poznawaliśmy kulturę i sztukę regionu, relaksowaliśmy się na basenie, tańczyliśmy na dyskotece i wspólnie śpiewaliśmy przy ognisku.

 


 

07.10.2013

Dzisiaj rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem Skłodowskiej. Nasi uczniowie z gimnazjum wspólnie z licealistami nagrali dźwięk do piosenki Kasi Nosowskiej i O.S.T.R. "Jutro jest dziś". W następnych dniach będziemy kręcić do tego teledysk.

 


 

14.09.2013

W nocy z piątku na sobotę miał miejsce pierwszy w tym roku szkolnym Nocny Maraton Filmowy, który rozpoczęliśmy integracyjnym ogniskiem. Jak zwykle bawiliśmy się świetnie, a oglądanie zakończyliśmy nad ranem.

 


 

11.09.2013 

Dzisiaj odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Miło było nam powitać w społeczności Skłodowskiej aż pięć pierwszych klas : dwie w liceum, dwie w gimnazjum i jedną w szkole podstawowej.

 


 

05.092013

Właśnie opracowaliśmy harmonogram wszystkich imprez szkolnych , które będziemy realizować zgodnie z planem przez cały rok szkolny 2013/2014.  Szczegóły możecie sprawdzić w na stronie głównej w zakładce Kalendarz Imprez Szkolnych. Zapraszamy uczniów nie tylko naszej Szkoły.


 

02.09.2013

"Gdy we wrześniu spotykamy się razem ... "   tak rozpoczyna się nasza Pieśń Szkoły i wiele obiecuje :) otwiera nową przestrzeń dla naszej aktywności i kreatywności.Wypoczęci po wakacjach ciekawi jesteśmy nowych zadań.W nowym roku czeka nas dużo śpiewania, nagrywania, kręcenia filmów, nocy filmowych i aktywności sportowej. Wesoło rozbrzmiewa dziś nasz Campus Uczniowski, wszyscy jednocześnie mówią, coś pokazują i oglądają co zmieniło się od czerwca.Na razie nie martwimy się jeszcze nauką, ponieważ pogoda sprawia, że żyjemy jeszcze wakacjami :) Zapraszamy wszystkich do Naszej Szkoły , Skłodowska czeka :)

06.02.2013

W dniach 4-6 luty nasi uczniowie wyjechali na zimowisko. To było prawdziwe trzydniowe białe szaleństwo w Zakopanem. Wspaniała i piekna zima w górach  stworzyła rewelacyjne warunki na stokach narciarskich, gdzie mogliśmy pokazać nasze sportowe umiejętności. Warto było jechać, bo oprócz zabawy na sniegu mieliśmy wiele innych atrakcji ;)))

 


 

25.01.2013

Dzisiaj w nocy odbyła się kolejna Noc Filmowa Skłodowskiej, która jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Wspaniale się bawiliśmy, ogladając, zagryzając popcornem do samego rana :))

 

 


 18.01.2013

Poloneza czas zacząć... Jak co roku na 100 dni przed maturą odbyła się Studniówka Skłodowskiej. W tym roku nasi uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście bawili się do samego rana w Restauracji Origami w Dąbrowie Górniczej. Długo będziemy pamietać tą imprezę i trzymamy kciuki za sukces naszych tegorocznych maturzystów :)) 

 

 

 


 

2.01.2013

 Witamy wszystkich w nowym roku kalendarzowym i życzymy realizacji planów:) Ponieważ nie nastąpił koniec świata każdy będzie miał okazję do wypełnienia zamierzeń podejmowanych zwyczajowo w Sylwestra. U nas też będzie się działo dużo i ciekawie. Każdy otrzyma możliwość aby zrealizować swoje talenty i własną kreatywność. Na początek zapraszamy zatem na Noc Filmową, Wyjazd do Zakopanego i Wodne Fantazje zwiazane z projektem Comenius Smile


 

 14.12.2012

Dzisiaj miał miejsce VII Dąbrowski Kiermasz Świąteczny organizowany przez Urząd Miejski. Jak co roku cieszył się on bardzo dużą popularnością, ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie można kupić tradycyjne, ręcznie robione ozdoby świąteczne. Oczywiście nasze stoisko też tam było i mieszkańcy miasta mogli  podziwiać i zaopatrzyć się w ozdoby zrobione przez uczniów Szkół Skłodowskiej.  

 

 


13.12.2012

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Klaudia Szczepanik zajęła pierwsze miejsce na II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki ,,Pieśni Bardów" w Zabrzu. Wykonała utwór Jacka Kaczmarskiego "A my nie chcemy". Gratulujemy :)) 

 

 


 

07.12.2012

W piątek odbyła się najlepsza impreza w mieście, oczywiście chodzi o Półmetek Skłodowskiej :))) Tradycyjnie zabawa była rewelacyjna do samego rana. Wystarczy zobaczyć zdjęcia, żeby poczuć klimat naszej imprezy :))

 

 


27.11.2012

 

W dniu 27 listopada uczennica klasy VI Marta Pikiewicz zdobyła I miejsce w X edycji konkursu pisarskiego „Jesienne Ogrody Literackie”. Jej baśń napisana pod kierunkiem polonistki mgr Moniki Warcaba została wybrana spośród 67 nadesłanych prac w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)

 

 

 

 


 14.11.2012

Na wycieczkę po krainie wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy zabrali nas uczniowie Szkoły Podstawowej. Podczas I Festiwalu poezji ochoczo prezentowali swoje interpretacje wierszy, a wszystko to w pięknej, leśnej scenerii przy blasku ogniska… 

 


12.11.2012

Jak co roku świętowaliśmy w szkołach Skłodowskiej Święto Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki koncert pieśni patriotycznych, dzięki którym przypomnieliśmy sobie jak wiele zawdzięczamy ludziom, którzy walczyli o naszą wolność.

 

 

 

 


 30.10.2012

30 pażdziernika 2012 w Szkole Podstawowej odbył się Przerażający Bal z okazji Halloween. Z odległych zakamarków naszych klas przybyły tłumnie kościotrupy, mumie, Dracule...no i oczywiście wiedżmy. Zabawa była przednia, z licznymi zabawami, konkursami oraz pysznym poczęstunkiem. Nasza koleżanka Weronika Klimczak wykonała utwór Monster High, który został nagrodzony hucznymi owacjami na stojąco, wyłoniono też Króla i Królową Balu - Jakub Łukasik i Oliwia Jurkowska. Gratulujemy udanych pomysłów na stroje.

 

 


15.10.2012

Dzisiaj oficjalnie Europa po raz kolejny zawitała do Szkół Skłodowskiej. Na uroczystej akademii przywitalismy partnerów z Austrii, Holandii, Turcji i Włoch. Wspólnie będziemy realizować nowy projekt Comenius pt. Matkować wodzie.

 

 


 

30.09.2012

Dzisiaj oficjalnie powitaliśmy pierwszaków w gronie uczniów Skłodowskiej. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego ślubowali godnie reprezentować naszą szkołę, dbać o jej wizerunek i tworzyć społeczeństwo obywatelskie.

 


 

21.09.2012

W piątek odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Noc Filmowa, która jak zwykle cieszyłą się bardzo dużą popularnością :))) Od 20 do 6 rano oddawaliśmy się przyjemności wspólnego oglądania filmów. Już czekamy na kolejną noc :)))

 

 


03.09.2012

Pierwszy dzwonek już za nami i rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2012/2013:)) Miło nam poinformować, że jest nas coraz więcej, co oczywiście bardzo nas cieszy. Szczególnie gorąco witamy 5 klas pierwszych: maluchów z szkoły podstawowej, dwie klasy pierwsze gimnazjum oraz dwie klasy pierwsze licealistów. Pełni zapału i dobrej energii zabieramy się do pracy :))

 


 

06.06.2012

Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce Dzień Sportu i Euro 2012 pod hasłem "Skłodowska gra fair play". Dzień był pełen atrakcji, graliśmy w koszykówkę, siatkówkę, w tenisa stołowego. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty taneczne prowadzone przez choreografów ze szkoły Marengo. Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła nam wysoka ścianka wspinaczkowa :))) Ciężko było dojść na szczyt, ale każdy dał radę. Wydarzeniem dnia był mecz koszykówki nauczyciele kontra uczniowie. Nie wiemy dlaczego, ale uczniowie okazali się lepsi :)) Jednym słowem impreza była wspaniała, a na zbliżające się Euro cała Skłodowska kibicuje Biało-Czerwonym !!!! Przyłączcie się do NAS :)))

 

 


 30.05.2012-02.06.2012

 W ciągu ostatnich czterech dni uczniowie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego byli na czterodniowej wycieczce w Istebnej : )) Pogoda prawie nam dopisała, ale nawet deszcz nie przeszkodził nam w dobrej zabawie. Sporo się nauczyliśmy wędrując po górach, poznaliśmy otaczającą nas przyrodę. Ponadto poznaliśmy lepiej samych siebie, grając w gry zespołowe, w aqua parku i spędzając czas wspólnie przy ognisku. 

 


 

30-05-2012

W dniach 27-30.05.2012 Dyrekcja i przedstawiciele szkoły uczestniczyli  w międzynarodowej konferencji w Portugalii, której tematem było wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu z  uwzględnieniem aspektu społecznego. Naszym celem było wskazanie odpowiedniej proporcji pomiędzy rolą jaką odgrywa Internet w  życiu każdego z nas a bezpośrednimi kontaktami społecznymi. Waga relacji międzyludzkich jest sprawą nadrzędną w obecnym świecie cyfryzacji. We wszystkich tych formach upowszechniania informujemy, że duża aktywność szkół Fundacji jest wynikiem wielostronnego udziału w różnych akcjach sektorowych programu "Uczenie się przez całe życie " współfinansowanych przez UE.

 

 


 

18-05-2012

Dzisiejszej nocy odbył się kolejny już Nocny Maraton Filmowy Skłodowskiej, tym razem królowały komedie :) Dodatkową atrakcją było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Śmialiśmy się, bawiliśmy się, śpiewaliśmy, impreza jak zawsze była udana. Już wkrótce kolejne atrakcje w Skłodowskiej :) 

 

 

 

 


19-04-2012

W ostatnich dniach uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w specjalnych koncertach promocyjnych zorganizowanych dla klas szóstych. Odwiedziliśmy Szkoły Podstawowe nr 10, 11, 12 oraz 20. Wszędzie zostaliśmy miło przyjęci, a brawa były tak ogromne, że nasze szkolne gwiazdy długo nie mogły zejść ze sceny. Zapraszamy wszystkich szóstoklasistów do Gimnazjum Skłodowskiej :)  

 

 


 

04.04.2012

O tej porze już wszyscy zajmują się świątecznymi wypiekami i porządkami. Życzymy udanych działań kulinarnych, kulturalnych i społecznych. Pamiętajcie, że najważniejsza jest pozytywna energia i dobre porozumienie się z najbliższymi , kolegami , znajomymi oraz wszystkimi  którzy nas otaczają.Wówczas nie przeszkadza nawet zakalec Wink

 

 2012-03-01

W dniach 1 i 2 marca 2012 roku miała miejsce XII Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, na której było obecne także nasze stoisko. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną dąbrowskich szkół. Teraz mają czas wszystko przeanalizować i wybrać najlepsze liceum - oczywiście Skłodowską !!!

 

 

 


 2012-02-27

Dzisiaj w nocy w Hollywood Akademia Filmowa rozdała najważniejsze nagrody w świecie filmu. Jak co roku odbyła się też uroczysta gala rozdania Oskarów Skłodowskiej. Uhonorowano Miss Szkoły, Mistera, Sportowca, Geniusza i Talenciarza Szkoły Podstawowej. W gimnazjum i liceum nagrodzono Absolutnie Genialną Dziewczynę, Gentlemana Roku, Lajt Roku, Celebrytkę oraz Geniusza. Swoje nagrody otrzymali również nauczyciele: Guru Naukowe, Pozytywnie Zakręcony, Ostatni Sprawiedliwy, Mistrz Ciętej Riposty oraz Niezniszczalny. Za całokształt pracy wyróżniono Dyrekcję ;)   

 

 


2012-02-23

W dniu dzisiejszym pochłonęła naszych uczniów ze szkoły podstawowej poezja. Zorganizowaliśmy mały wieczorek poetycki, gdzie nasi najmłodsi recytowali wiersze.

 

 


 2012-01-27

Mamy karnawał, więc nie mogłoby się obyć bez balu :) Dla naszych najmłodszych z szkoły podstawowej przygotowaliśmy wspaniały bal maskowy. Tańce, konkursy i świetna zabawa dominowały podczas całej imprezy. Będziemy ją długo wspominać :) 

 

 


 2012-01-21

To ważna data dla Skłodowskiej, bowiem dzisiaj rozpoczęliśmy nową tradycję w naszej szkole. Tej nocy odbył się "I maraton filmowy Skłodowskiej". Od godziny 20 do 6 rano oglądaliśmy na auli filmy wspólnie z zaproszonymi przyjaciółmi. Prawie wszyscy wytrzymali do rana, kto nie, poszedł spać. Po feriach kolejny maraton :) 

 

 


 2012-01-18

Zima w tym roku jakoś nie dopisuje, od wielu dni czekaliśmy na śnieg i w końcu jest :) Wspólnie z nauczycielami nasi najmłodsi udali się na sanki, cieszyliśmy się urokami zimy i białego puchu. Zabawa była świetna, już czekamy na następne wyjście, żeby tylko śnieg nie stopniał. 

 

 


 2011-12-21

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełek, specjalnie przygotowane dla przedszkolaków. Przypomnieliśmy sobie tradycję świąt i wspólnie kolędowaliśmy. Zapraszamy dzieciaki do naszej szkoły, od września do klasy pierwszej :)

 

 

 


2011-12-08

W dniach 08.12.2011-09.12.2011 odbyła się Konferencja Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej na Zamku Książ pt.: "Budowanie wizerunku szkoły niepublicznej w obecnych realiach polityczno-społecznych", w której uczestniczyła także nasza szkoła.

 

 

 

 


2011-11-25

W piątek odbył się w naszej szkole Półmetek 2011 klas drugich. Po raz pierwszy zabawa odbyła się na szkolnej auli. Impreza była rewelacyjna, DJ grał  do samego rana. Wszyscy bawili się wspaniale i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją naszej szkoły. Już za rok kolejny półmetek i studniówka. Takie imprezy- tylko w Skłodowskiej :)

 

 

 


 

 2011-11-14

Dzisiejszą lekcję przysposobienia obronnego odbyliśmy w terenie. Do tej pory na zajęciach poznawaliśmy wszystkie rodzaje broni, ale tylko w teorii. Teraz mogliśmy przećwiczyć obsługę broni na strzelnicy. Było ciekawie i oczywiście wszyscy przeżyli :)

 

 

 

 


 

2011-11-11

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Wspólnie przypomnieliśmy sobie naszą historię i radośnie świętowaliśmy uzyskaną wolność w myśl popularnej piosenki "Kocham Cię Polsko" !!!

 

 

 

 


2011-10-21

W dniach 19-21 października 2011 roku wybraliśmy się na wyjazd integracyjny do Zakopanego. Zgodnie z programem wycieczki odwiedziliśmy muzea zakopiańskie, wjechaliśmy na Gubałówkę, byliśmy w Aquaparku, na kręgielni, spacerowaliśmy po Krupówkach, piekliśmy wspólnie kiełbaski przy ognisku, a wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Jednak najważniejsze było to, ze wszyscy zapamiętamy ten wyjazd jako wspaniałą wycieczkę, gdzie zawarto nowe znajomości, odkryliśmy, że jesteśmy społecznością, która może na siebie liczyć, wspólnie się uczyć i wspólnie się bawić, na nowo poznaliśmy naszych nauczycieli. Już czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd :)

 

 

 


 

 2011-10-14

 

„Za górami, za lasami...”tak zaczyna się wiele bajek, które opowiadają rodzice i dziadkowie, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię, obiecując przeżycie czegoś niezwykłego. Stąd później narasta ogromna chęć sprawdzenia, co jest za górą, za rzeką, za lasem....Chcąc zrealizować nasze marzenia  wybraliśmy się w góry. Chcieliśmy je odkryć dla siebie, zdobyć szczyt, podziwiać panoramę, piękne widoki i oddychać świeżym, górskim powietrzem....

14 października uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielem historii wybrali się na na wycieczkę do Wisły. Mimo mroźnego dnia udało nam się przebyć 18 km.

Zaraz po opuszczeniu pociągu wjechaliśmy koleją linową na Polanę Stokłosicę. Dalej na pieszo udaliśmy się na Czantorię, gdzie na szczycie ogrzało nas ognisko, które sami przygotowaliśmy. Kolejne godziny spędziliśmy na wędrówce zmierzając do centrum Wisły. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zmęczeni lecz zadowoleni, z mnóstwem pamiątkowych zdjęć. Oby takich wycieczek było więcej!

 

 

 


2011-10-05

W dniach 01.10.2011- 05.10.2011 roku miała miejsce w naszej szkole wizyta przygotowawcza nowego unijnego projektu Comenius pt. "Matkować wodzie". W poniedziałek uroczyście przywitaliśmy naszych gości wspaniałym występem artystycznym. Razem z partnerami z Belgii, Holandii, Włoch, Austrii i Finlandii opracowaliśmy założenia naszego projektu, teraz liczymy na pełną akceptację Agencji Narodowej i od nowego roku ruszamy z naszymi  kolegami z zagranicy podróżować po Europie, żeby zbadać zasoby słodkiej wody.

 

 


2011-09-23

Dzisiaj nasi nowi uczniowie z klas pierwszych gimnazjum i liceum ogólnokształcącego odbyli uroczyste ślubowanie, połączone z konkursami i zabawami przygotowanymi przez klasy drugie. Wszyscy świetnie się bawili, a pierwszaków oficjalnie witamy w społeczności Skłodowskiej :)

 

 

 


 2011-09-01

1 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2011/2012. To już dwudziesty pierwszy raz, bo tyle lat liczy nasza szkoła, spotkaliśmy się razem, żeby pełni zapału i nowej energii rozpocząć wspólnie edukację. Pierwsze dni nauki rezerwujemy sobie na dokładniejsze poznanie się, sprawdzenie naszych możliwości i odkrycie talentów. Ale od października ruszamy pełną parą, żeby na dodatkowych zajęciach z socjologii, krajoznastwa, aktorstwa, emisji głosu, edukacji filmowej i wielu innych rozwijać nasze zainteresowania i umiejętności. 

 

 

 


 

2011-06-30

Na zakończenie roku szkolnego maturzyści zrobili nam wielką przyjemność, wszyscy zdali egzamin maturalny z matematyk- średnia 54%,  podczas gdy odsetek niezdanych egzaminów w regionie i kraju jest bardzo wysoki.Życzymy wszystkim udanych wakacji. Wszystkim uczniom naszej Szkoły życzymy udanych wakacji

2011-06-22

W dniu dzisiejszym uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011, wszyscy nasi uczniowie po całorocznych trudach nauki otrzymali świadectwa a najlepsi nagrody uznania za bardzo wysokie wyniki w nauce. Do zobaczenia 1 września 2011r  o godzinie 9,00 na auli Szkoły.

2011-06-15

Uczniowie byli na warsztatach naukowo rekreacyjnych w ramach geografii, historii i edukacji europejskiej . Oprócz przyrodniczego szaleństwa uczniowie nabyli parę ważnych umiejętności tj. rozróżnianie i rozpoznawanie wieku skał,  określanie stylów architektonicznych zabudowy beskidzkiej, odgadywanie narodowości turystów po sposobie ich zachowania.

 

 2011-06-09

Oto najmłodszy mistrz! Filip Grabowski uczeń naszej szkoły podstawowej od paru lat ćwiczy z pełnym sukcesem judo. W tym roku Filip zdobył wiele medali na zawodach i został mistrzem judo w swojej kategorii wagowej. Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów. Brawo !!!

 


 2011-06-01

1 czerwca jak co roku świętowaliśmy Dzień Dziecka i Sportu. Od rana wszyscy braliśmy udział w rozgrywkach sportowych, sprawdziliśmy nasze umiejętności w koszykówce i siatkówce. Wygrana drużyna uczniowska zagrała na końcu mecz o wszystko z nauczycielami. Hmmmm......, wygrali uczniowie :) Swoje zabawy miały także maluchy ze szkoły podstawowej. Impreza była rewelacyjna, a wszystko podsumowaliśmy wspólnym ogniskiem. 


2011-05-27

27 maja 2011 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt edukacyjny "Szkoła z Gallopem" w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach z udziałem 33 placówek ponadgimnazjalnych z całego województwa śląskiego.


2011-05-25

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się warsztaty geograficzne. Odwiedził nas podróżnik przemierzający cały świat, w barwny sposób przybliżając nam kulturę kraju kwitnącej wiśni oraz Australii. Mieliśmy możliwość obejrzenia zdjęć, przywiezionych pamiątek oraz przymierzyć oryginalne japońskie kimona.

 


 2011-05-13

W piękny majowy dzień nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę przyrodniczą. Zwiedzili rezerwat przyrody w okolicach Jeziora Pogoria I oraz akweny wodne Pogoria III i IV. Nasłuchiwali i rozpoznawali zamieszkujące tamte tereny ptaki. Lekcje przyrody, które organizujemy w terenie przynoszą świetne skutki. Uczniowie chętnie obserwują, tropią i prowadzą ożywione dyskusje na temat przyrody.


2011-04-29

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy klasę maturalną. Tradycyjnie po wręczeniu świadectw i zabawnej części artystycznej uczniowie posadzili symboliczne drzewko. Teraz trzymamy kciuki za powodzenie na egzaminie dojrzałości.


2011-04-11

W dniach od 4 - 10 kwietnia 2011, w ramach projektu Comenius nauczyciele wraz z grupą 4 uczniów wyjechali do Turcji na ostatnie spotkanie. Celem podróży była miejscowość Evegli - miasteczko oddalone o 60 km od miasta Konya.

Reprezentanci naszej szkoły mieli okazję zobaczyć miejscowe zabytki, stare bazary, meczety oraz sławne Muzeum Mevlany. Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie.

 


 2011-03-31

Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu  Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM.

Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki. Okazało się że taka forma przygotowania do prawdziwego Egzaminu kończącego pierwszy etap nauczania jest doskonałym treningiem. Dzieci całkowicie wyzbyły się tremy i upewniły się o tym, iż są świetnie przygotowane by rozpocząć nowy etap nauczania.

Arkusze pytań i odpowiedzi znajdziemy na stronie:

http://www.operon.pl/oskt/arkusze_i_odpowiedzi


 2011-03-24

W dniu 24 marca nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na przedmiotową wycieczkę do Krakowa. Ich celem były warsztaty w pracowni pisanek gdzie samodzielnie wykonali szklane ozdoby.

Kolejnym punktem wyjazdu stało się Muzeum Podziemi Rynku Karkowskiego. Muzeum to ma najnowocześniejsze technologie. Cztery metry pod ziemią, na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych uczniowie mieli możliwość zobaczyć średniowieczny Kraków oraz jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowiadań przewodnika. Ze zdumieniem podziwiały eksponaty, które wręcz przemawiały do nich. Kurtyna parowa przeniosła ich w czasie, wszyscy mieli wrażenie, że wchodzą przez bramę do średniowiecznego miasta. Muzeum może pochwalić się niesamowitymi skarbami np: oryginalnym fragmentem dróg z czasów panowania króla Władysława Łokietka.

Żal było opuszczać tak magiczne miejsce. Po wyjściu z Muzeum milusińscy pełni wiedzy udali się Traktem Królewskim na Wawel.  Spacerując brzegiem Wisły dzieci cieszyły się magicznym miejscem, nikt nie chciał wracaćWink.

 


 2011-03-22

W poniedziałek 22 marca 2010 r. o g. 10.00 odbyła się Inauguracja VI Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Uczniowie naszego Liceum już po raz kolejny wzięli w nich aktywny udział.

 


 2011-03-17

W środę o godz. 10.00 w auli pawilonu B Technicznych Zakładów Naukowych odbyła się XI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przez dwa dni dąbrowskie szkoły ponadgimnazjalne - publiczne jak i niepubliczne przedstawiały swą ofertę edukacyjną. Na stoiskach można było otrzymać broszury, ulotki i foldery informacyjne a także obejrzeć prezentacje multimedialne. Wszyscy zainteresowani mieli także możliwość, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami dąbrowskich placówek oświatowych.

My również tam byliśmy.

 


2011-02-28

Najważniejsze nagrody filmowe roku trafiły w ręce szczęśliwych laureatów. Podczas 83. edycji Oscarów, Amerykańska Akademia Filmowa wybrała najlepszych. "Jak zostać królem" i "Incepcja" zgarnęły po 4 statuetki, a film o Facebooku "The Social Network" trzy. A w Naszej Szkole...?

I tu odbyła się uroczysta Gala wręczenia Oscarów. Doceniono ciężką pracę nauczycieli oraz starania uczniów. A na nasza scenę odwiedził m.in. Adam Małysz, Turbodymoman.

 


2011-02-24

Karnawał i ferie za nami i teraz czeka nas ciężka praca. Egzaminy zewnętrzne tuż tuż :) i każdy chciałby je napisać jak najlepiej.


2011-01-14

Poloneza czas zacząć ! Jak co roku na 100 dni przed maturą odbyła się studniówka. W tym roku bawiliśmy się wspólnie z uczniami i nauczycielami Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Sosnowcu.

Przy wspaniałej muzyce, dobrym jedzeniu i w rewelacyjnej atmosferze zabawa trwała do białego rana.


2010-12-24

Życzenia zdrowych oraz pogodnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz samych sukcesów

w Nowym 2011 Roku- Uczniom, Rodzicom, Przyjaciołom, Pracownikom -

składa Dyrekcja Szkoły.


2010-12-02

Tradycją  w Naszej szkole stał się kiermasz Świąteczny który organizowany jest przez uczniów szkoły podstawowej. W tym roku do najmłodszych przyłączyli się również uczniowie z klas artystycznych gimnazjum i liceum. Na tą imprezę zapraszamy corocznie Rodziców oraz najbliższych. Pieniądze ze sprzedaży własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych zostaną przekazane na rzecz poszczególnych klas.Dlatego też jest o co walczyć i warto solidnie przygotować swoją ofertę.

 


2010-11

Model Narodów Zjednoczonych jest rodzajem symulacji działalności organów Organizacji, w której uczniowie gimnazjów, szkół średnich oraz studenci pełnią rolę przedstawicieli i dyplomatów.

W drodze dialogu i negocjacji starają się znaleźć rozwiązania różnorodnych problemów, przed którymi staje społeczność międzynarodowa.

 Ten rodzaj działalności uczy młodzież rozumieć, respektować i tolerować nowe, odmienne poglądy. Jest to również sposób na poszerzenie wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności na temat polityki i geografii międzynarodowej, negocjacji, tworzenia projektów oraz wygłaszania przemówień.

Nasza Szkoła podjęła współpracę ze Starostwem Powiatowym w Będzinie, które będzie współorganizatorem konferencji „Prawa człowieka- prawami kobiet”, dotyczącej praw kobiet.

Uczniowie Naszego Liceum uczestniczyli w konferencji przygotowawczej, gdzie spotkali się z wolontariuszkami z Łotwy, Azejberdżanu, Bułgarii, Gruzji, działającymi na rzecz praw kobiet.

Wysłuchali również wykładów na temat „Ról kobiecych i męskich w różnych kulturach świata” (dr Annę Gomółka) oraz „Stereotyp w reklamach” (dr Małgorzata Kadziela).

Nasi koledzy i koleżanki: Elwira Lechowska, Piotr Jąkalski, Piotr Mudyna, przygotowują się do udziału w obradach Modelu Narodów Zjednoczonych, który odbędzie  się 10 czerwca 2011r na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Młodzież będzie reprezentować stanowisko Japonii, w sprawie: „Prawa człowieka prawami kobiet”.

 


2010-11-18

18 listopada 2010 r uczniowie klasy IV oraz V wraz z nauczycielem historii wybrali się na odkrywanie odległej przeszłości w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Pierwszym celem naszej wyprawy była wystawa muzealna poświęcona najstarszemu osadnictwu na terenie ziemi będzińskiej z okresu epoki kamienia i wczesnego średniowiecza.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia domostw, narzędzi oraz naczyń, którymi posługiwali się nasi przodkowie. Poznaliśmy również zwyczaje pogrzebowe ludzi, należących do kultury łużyckiej. Duże zainteresowanie wzbudziła biżuteria, która w niczym nie przypominała obecnie używanej.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że życie w dawnych czasach wymagało od ludzi wielu umiejętności i pozbawione było wygody.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach, które prowadziła Pani Aleksandra Rogaczewska. Możliwość rozmowy z archeologiem przybliżyła uczniom cele i zadania związane z tym zawodem. Atrakcją warsztatów była możliwość dotykania eksponatów, które pochodzą z tak odległych epok historycznych jak prehistoria czy średniowiecze.

 


2010-11-15

15-tego listopada obyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w Jaworznie. Wśród 83 laureatów z województwa śląskiego znalazł się uczeń naszego Liceum Łukasz Popek. 

Gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów.

 
 

 2010-11-11

Z okazji Narodowego święta Niepodległości uczniowie naszego Gimnazjum oraz Liceum przygotowali podniosłą akademię. W szczególny sposób został oddany hołd tym którzy walczyli o wyzwolenie Naszego kraju. Uczniowie przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia historyczne z tego okresu. Wzorowo zaprezentowano symbole narodowe. Tą akademią nasi uczniowie dali świadectwo iż mają wysoką świadomość znaczenia słowa patriotyzm.


2010-11- 05

Listopad rozpoczął się dla nas bardzo pracowicie i uroczyście. Naszą szkołę odwiedzili goście z zagranicy - nasi partnerzy w projekcie COMENIUS. Gościliśmy ekipę z Niemiec, Turcji, Hiszpanii oraz grupę uczniów i wychowawców z zaprzyjaźnionego. Polscy uczniowie przygotowali artystyczną akademię na powitanie gości. Rozpoczynając ją jak obyczaj karze tańcem narodowym.

 


2010-10-22

W ostatnim tygodniu października uczniowie Gimnazjum oraz Liceum wybrali się wraz z opiekunami na trzydniową wycieczkę do Zakopanego.

 

2010-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole 14 Października odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas szkoły podstawowej oraz uczniów klas artystycznych. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem.

Praca dla Nauczyciela to wielka misja. Wykształcenie, jakie nauczyciele przekazują uczniom, jest niezbywalnym dobrem, które kształtuje młodego człowieka i ma wpływ na jego przyszłość, na to jaki będzie, jakie będą jego wartości, jakimi zasadami będzie się kierował.

Nauczyciele są rzeźbiarzami przyszłości i mają ogromny wpływ na to, jak owa przyszłość będzie wyglądała. Dlatego też w naszej szkole pracują nauczyciele,dla których nauczanie innych stało się pasją.


2010-10-05

5 października 2010 roku w naszej szkole miał miejsce uroczysty "Dzień Funduszy" zorganizowany przez szkołę oraz Fundację "Viribus Unitis".Gościem specjalnym podczas dnia byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Dzień Funduszy otworzyła uroczysta część artystyczna, następnie przedstawiono ideę całego projektu i rozpoczęto quiz, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Funduszy Europejskich. W dalszej części młodzież została podzielona na dwie grupy, jedna uczestniczyła w "salonie gier", a druga w warsztatach edukacyjnych.

Następnie grupy się zmieniły.

"Salon gier" obejmował gry komputerowe, planszowe i zręcznościowe, w których uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności z tematyki funduszy. Natomiast warsztaty miały charakter czysto merytoryczny, których celem było uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów i gier.

Uzupełnieniem akcji i dodatkową nagrodą była wycieczka ufundowana przez Fundację "Viribus Unitis".


2010-09-20

Od pierwszego września próg naszej szkoły codziennie przekraczają nowi uczniowie. Tworzą wspólnie z innymi uczniami grupę społeczną, którą cechuje zaangażowanie, świadomość oraz chęć zdobywania wiedzy. Każdy z nich obok praw ma także obowiązki, które powinien wypełniać solidnie. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej uczniów wdrażają nauczyciele i rodzice.

Nasi najmłodsi stali się pełnoprawnymi obywatelami naszej szkoły, zostali przyjęci w poczet uczniowskiej braci na uroczystym "Ślubowaniu Pierwszoklasisty".

Dzień ten był równie ważny i podniosły dla "starszaków". Uczniowie pierwszej klasy gimnazjum złożyli w dniu Ślubowania obietnicę, która da im przepustkę do kolejnego etapu w dorosłość. Od dzisiaj trzeba już żyć poważniej, mądrzej. Bo być gimnazjalistą zobowiązuje!

Wzorowo i z powagą do ślubowania dołączyli uczniowie pierwszych klas Liceum, choć nie zabrakło tu humoru i dobrej zabawy. Starsi koledzy zadbali, o do aby "nowi" poczuli się komfortowo!Uśmiech


2010-09-10

W celach integracyjnych uczniowie pierwszych klas Liceum wraz z wychowawcami wybrali liceum się do kręgielni "Orion". Dzięki grze drużynowej uczniowie mogli się bliżej poznać, rozwinąć umiejętność współpracy w grupie. Dobre humory dopisywały a o rywalizacji nie było mowy.


2010-09-01

Nowy Rok Szkolny rozpoczęliśmy z nową energią i siłą. Będziemy realizować również nowe pomysły.

W naszym gronie powitaliśmy nowych Nauczycieli oraz nowych Uczniów.


2010-08-26
Wakacje dobiegają końca. Na pewno Wszyscy są wypoczęci i z chęcią przystąpią do zdobywania nowych umiejętności. Rozpoczęcie Roku Szkolnego odbędzie się dnia 1 września o godzinie 9.00 w Auli Widowiskowo-Sportowej. ZAPRASZAMY Nie tylko uczniów ale także Ich Rodziców i Rodziny oraz Przyjaciół.

2010-06-18
Otrzymaliśmy wyniki egzaminu gimnazjalnego.
Średniego wynik% wagowych: w Dąbrowie Górniczej ww województwie Kraju w naszym Gimnazjum
Cześć Humanistyczna 60,7 61,8 61,7 71,62
Cześć mat .- przyrodn. 47,8 47,3 44,8 47,0
język angielski 59,7 60,4 57,4 71,68

2010-06-14
Od 9 do 11 Czerwca uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych na wycieczce byli w Międzybrodziu Bialskim. Wspólnie spędzali czas zwiedzając okolicę.

2010-06-07
Od 31 maja do 6 Grupy Oraz nauczycieli w ramach Czerwca uczniów programu Comenius w naszych przebywała w Hiszpanii miejscowości Burriana. Podczas całego pobytu oprócz pięknego gorących Słońca Oraz temperatur wszystkim humor towarzyszył Doskonały. Uczniowie zapoznali Nie "Tylko z tamtejszą SIĘ kultura i tradycjami, ale także nawiązali Nowe przyjaźnie.

2010-05-31
W Tym Roku uczniowie naszej szkoly ustawienia Ini Ustawienia INI szóstej wykonali Podstawowej swoje Zadanie szóstoklasisty sprawdzianie Na BARDZO dobrze. wyniki otrzymaliśmy Wlasnie
Nasza Szkoła Dąbrowie Górniczej Województwo
    62%                      61%                         58,5%

2010-05-09/14
Międzynarodowa Konferencja Tematyczna w Grecji.Nasi przedstawiciele uczestniczyli w obradach Nowych Technologii Na Temat wykorzystania w edukacji.Wspólny Pobyt partnerami z całej europy z Na pozwolił skompletowanie Zespołu do UE projektu kolejnego. SA do szkoly z Cyprze, Grecji, Belgii, PORTUGALSKA, Szwecji. Istnieje również możliwość ZE Stanami Zjednoczonymi Wymiany z Bostonem. Przedstawiciel uczelni Tej, prof Evangeline Harris Stefanakis, żart BARDZO zainteresowana Taka wymianą. Nasi Partnerzy Angeliki Anagnostopoulou Greccy i Filaretos Vourkos zorganizowali wspólny Pobyt w Taki sposób, že możliwy byl "Tylko Nie Naukowy ale ROZWÓJ poznanie także greckiej Kultury.

2010-04-30
30 Kwietnia z pozytywną Energią pożegnaliśmy naszych maturzystów, którzy w Maju zmierzą SIĘ z najważniejszym egzaminem w życiu. Cała Szkoła im życzy powodzenia i trzyma kciuki mocno ZA Ich sukcesy maturalne.

2010-04-29
Międzynarodowy Dzień Tańca - nasi najmłodsi uczniowie pod okiem Tańca Współczesnego w Arkana próbowali swoich sil wtajemniczonych rytmach PRZY akompaniamentu.
      
  

2010-03-08
dopiero Rewelacja! Wczoraj rozdano Oskary w Hollywood au nas Dzisiaj! Tego Jeszcze Nie zaprezentowanie! Oskary w różnych kategoriach: "Guru Naukowe", "Ostatní Sprawiedliwy", "Pomocna Dłoń", Najlepsza Klasa Roku "," Celebryta Roku "," Roku Talenciarz "," Geniusz Roku "," Gwiazda szkoly "," Miss szkoly " Mister szkoly ". w zagości naszej Zwyczaj dziesięć Szkole Na nieświeży Poniewaz żartem przyjemnie Radość ludziom sprawiać Tym bardziej, že zasługują Na Nia. Uśmiech
 

2010-02-12
Czas upłynął szybko i juz "Tylko 100 dni do Matury jednak będziemy Zanim mozolić sie na zadaniami i skomplikowanymi strukturami językowymi Czas na Bal Twarze Studniówkowy.Piękne, stroje eleganckie -. Tak czasem w życiu brakuje takich momentów codziennym Tak zaprezentowanie Na Balu -. Poloneza Na Czas.

2010-02-15
Rozpoczęły ferie zimowe SIĘ. Po semestrze uczniowie pracowitym białe szaleństwo i Adama Małysza cieszą uprawiają sukcesem SIĘ. Życzymy Dobrego Wypoczynku i powrotu do szkoly z nowymi siłami i zapałem do Nauki!

2010-02-08
Po zaliczeniu pierwszego semestru Trzy dni korzystaliśmy z uroków zimy przez Międzybrodziu Żywieckim w.

2010-01-22
Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali swoich Babć i Dziadków z okazji przedstawienie licznie zgromadzoną DLA Ich tradycyjnym polonezem święta.Uczniowie przywitali publiczność. W prezencie DLA Babć i Dziadków "Tylko odegrali ale przedstawienie również wręczyli własnoręcznie zrobione upominki.Uroczystość Nie zakończyła SIĘ Oraz poczęstunkiem wspólna zabawa.

04.01.2010 i 5
Realizując zadania Projektowe odwiedziliśmy DWA Wielkie Zakładów Pracy z naszego Rejonu. W: Poniedziałek, wtorek i złożyliśmy oficjalną wizytę i wywiad przeprowadziliśmy z najwyższymi władzami Rozmowy i Koksowni "Przyjaźń" i ArcelorMittal Polska Oddział Dąbrowa Górnicza (Dawna Huta Katowice)

2009-12-23
W Tradycyjny sposób zakończyliśmy rok 2009

2009-12-21
wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom i Przyjaciołom szkoly najmilszych chwil w czasie zyczenia Świat i przez caly rok 2010 sklada Dyrekcja szkoly.

2009-11-20
Młodzież naszego liceum brała udział w otwartej debacie z Prezydentem Dąbrowy Górniczej Na pewno chodziło o "MASZ Głos - WYBÓR MASZ". Debata odbyła w Wyższej Szkole Biznesu i uczestniczyli w niej uczniowe SIĘ dąbrowskich liceów.

2009-11-12
Dzisiaj odbyła uroczystość z okazji obchodów Dnia Niepodległości SIĘ.

2009-11-09
"Polsce w Sie Zaczęło". W dniu dzisiejszym w naszej Szkole uczciliśmy 20.rocznicę obalenia Muru Berlińskiego. Wraz z cala zjednoczoną Europa burzyliśmy Ostatní kontynentu podzielonego symbol. Żelazna kurtyna definitywnie upadła.

2009-11-04
W ubiegłym tygodniu zakończyła SIĘ pierwsza WIZYTA w ramach projektu Comenius "ty Aktywnej Społecznej i interkulturowa awizujący wobec migracji EUROPIE w Ludności". Spotkanie dotyczyło opracowania planu szczegółowego podziału Pracy i rol Między partnerami Na najbliższy rok projektowy. Wykonanie Zaplanowano: filmu z partnerów przez Niemiec, słownika tolerancji partnerów z Hiszpanii przez, Broszury i foto-Historii naszej partnerów z Turcji przez Współpracy Oraz wspólnej Aktywnej współpracował Internetowej koordynatora przez - Polska. WIZYTA Nastepna, w ktorej wezmą udział nauczyciele wraz z uczniami w kwietniu odbędzie SIĘ 2010 w Hiszpanii.

2009-10-05
Pod Koniec Września wybraliśmy bd sie wycieczkę zrobić Zakopanego. Byl do integracyjny Wyjazd DLA uczniów naszej szkoly. Zawarte znajomości korytarzach szkolnych Na zaprocentują.

2009-09-01
NARESZCIE RAZEM - rok szkolny Nowy, wypoczęci po wakacjach, z pozytywną Energią wkraczamy w Sumie Nowe zadania osiągniemy i sukcesy kolejne

2009-08-31
ZAPRASZAMY Na Uroczystą Inaugurację Roku nowego szkolnego 2009/2010. Uczniowie naszych Szkół, Rodzice, Nauczyciele szkoly spotkają i SIĘ 1 o 9.00 w Auli Wrześni, potem w klasach z Wychowawcami.

2009-07-21
Wakacje dobiegają półmetka. Życzymy dalszego Wypoczynku i wielu wspaniałych Wrażeń.UśmiechPrzekazujemy najnowsza wiadomość - Projekt Nasz "ty Aktywnej Społecznej awizujący interkulturowa Oraz wobec migracji EUROPIE w Ludności" uzyskał pozytywną ocene merytoryczną Ekspertów Komisji Europejskiej i Dofinansowanie Na realizacje

2009-06-30

Gratulacje dla naszych absolwentów! Wszyscy zdaliegzamin maturalny. Zapracowane wyniki wyższe uczelnie Na zaniosą.


2009-06-19
Mała łezkę podczas uroczystości zakończenia Roku uroniliśmy szkolnego. Ale juz bo wyschła nam wrześniu Wszyscy zobaczymy Znowu SIĘ. Jedziemy Na Wakacje żeby wrócić wypoczęci i radośni Długie, pełni chęci i Wrażeń Jak zrobić nowej Tak Pracy zrobić Pieśń nasza MOWI szkoly.

2009-06-10
Wczoraj spędziliśmy kilka Wesołym Miasteczku w Chorzowie w Godzin. Byla wycieczka integracyjna zrobić, ktorej celem byla Dobra zabawa po ciężkiej "szkolnym w Pracy Roku.

2009-06-10
Trzy dni spędziliśmy w górach. Zwiedzaliśmy zabytki Starego i spacerowaliśmy po górskich ścieżkach w żywca Międzybrodziu. Jeszcze Ze Nie Moge Nauki i odpoczynku po całym pracowitym zasłużonego szkolnym Roku.

2009-06-10
Wyniki Gimnazjum
Uczniowie Gimnazjum egzaminie gimnazjalnym osiągnęli wyniki Naszego Na wyższe OD średniej w Regionie. W czesci humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej trudnej czesci Mamy o kilka Procent więcej, az języka Angielskiego nawet o Procent kilkanaście.
Wyniki czesci humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka Angielskiego:
Nasza Szkoła - 63,6% 56,4% 70,0%
Dąbrowa G. - 61,5% 48,9% 58,6%

2009-05-28
Wyniki szkoly Podstawowej
Uczniowie naszej szkoly Podstawowej Kolejny Raz po napisali sprawdzian po klasie szóstej znacznie lepiej OD rówieśników swoich.
Wyniki: Nasza Szkoła - 71% Dąbrowa G. - 54% woj. Śląskie-56%

2009-05-26
26 Na Maja najpiękniejszy w Dzień Roku - Dzień Matki! I my obchodziliśmy dziesięć uroczyście BARDZO Dzień. Najmłodsi uczniowie naszej szkoly Podstawowej przygotowali przedstawienie Teatralne DLA swych Mam. Po czesci artystycznej wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty Dzieci zaprosiły Na smaczny poczęstunek Oraz.

2009-05-21
Koncert Dyplomowy - w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Katowicach odbył SIĘ Zespołu Absolwenta naszego Liceum - Macieja Kupca, bronił ktorý tenora dyplom.

2009-05-15
"Europa da SIĘ lubić" - w wykonywanych piosenek konkursie w Językach "ul" ul "ul Państw Zjednoczonej europy Oraz prezentacjach Tych Państw Braly udział parcianePaski Ini ustawienia Ustawienia INI naszych Szkół Na szczególne wyróżnienie zasługują Ini ustawienia Ustawienia INI SP I -. III, prawdziwą Gwiazdą okazał SIĘ Karol z Zerówki, mistrzowsku wykonał piosenkę ktorý po niemieckim.W języku w kategorii uczniów gimnazjum Na uwagę zasłużyła Paulina z III Ini z ustawień Ustawienia INI, az LO bezkonkurencyjny okazał SIĘ Mateusz z ustawienia Ini Ustawienia INI I. zagościła u nas km Językowo Dobre Europa.

2009-05-05
Uczniowie naszego liceum i gimnazjum wrócili wlasnie z Niemiec, ZE Schwerina, pełni Wrażeń językowych doświadczeń i. także z kolegami z piłki siatkowej Rozgrywali europy pasjonujące Mecze.

2009-04-24
Zakończenie Roku szkolnego tegorocznych maturzystów DLA - odświętnie ubrani, Ostatní Dzień sa uczniami. Po krótkim pożegnaniu młodszych kolegów przez liceum ukończenia rozdano świadectwa i książkowe Zwiastuny. Zgodnie z uczniowie Tradycja, którzy uczęszczali do Szkół naszych OD początku swojej czyli Edukacji OD 1 szkoly podstawowej ustawienia Ini az Ustawienia gimnazjum liceum INI poprzez ukończenia zrobić, wkopali PRZED szkoła swoje drzewka.

2009-03-23
Kopalnia Soli w Wieliczce - Trasa wycieczki wiodła Szlakiem Solilandię zaczarowanym przez. W bajkowej krainie Dzieci poznawały legendy o powstaniu kopalni, Królowej Kindze i Skarbniku, którego Dzieci spotkały nad quiz o tematyce jeziorem.Skarbnik związanej przygotował podziemnym z kopalnia. Dzieci wróciły pełne Wrażeń i ciekawostek o kopalni.

2009-03-06
Dzień Kobiet - Nasze miały okazje do obchodów swojego Panie Święta. Uroczyście poczuły SIĘ i otrzymały kwiaty zarówno dorosłe Panie i te najmłodsze Jak Kobietki

2009 - Stycznia
Studniówka - w Roku postanowiliśmy Tym bawić sie 100 dni Na PRZED maturalnego w Krakowie. WIZYTA Najpierw Teatrze Bagatela w. Po spektaklu Razem przeszliśmy do Restauracji w ktorej czekały nas Smaczne Jadło Na Dobra muzyka i do zabawy.

2009-01-16
Bal maskowy - Czas karnawału Stycznia zrobić, nasi najmłodsi również balu bawią SIĘ swoim km. Wybory Królowej i Króla Balu cieszyły zainteresowaniem ogromnym powodzeniem i. Dzieci przebrały SIĘ SIĘ stroje w najróżniejszych Postaci ZE znanych bajek i Filmów Świata.

2009-01-20
WIZYTA Socrates-Comenius
W dniach 14 do 17 OD SIĘ odbyła Stycznia w naszej Szkole partnerów z Hiszpanii i Niemiec WIZYTA, z którymi opracowaliśmy koncepcję projektu nowego Comenius 1.
Wraz z Nami w projekcie pt. "Ty Aktywnej awizujący Społecznej i interkulturowa wobec migracji Ludności w EUROPIE", BIORA Też udział Włochy, Bułgaria, Turcja i Grecja.
Nasi uczniowie odwiedzą kraje te w ramach projektu.

2008-12-19
Wigilia w Gimnazjum i LO

2008-12-19
Wigilia w Szkole Podstawowej

2008-12-18
Domu Dziecka w Sosnowcu w WIZYTA

2008-12-12
Nauka zasad zdrowego żywienia w Szkole Podstawowej

2008-12-08
Tak bawiliśmy SIĘ z okazji Mikołaja

2008-11-20
Tak żegnaliśmy jesień
Do obejrzenia w galerii:

2008-11-14
Dzień Niepodległości

2008-11-04
Haloween

2008-10-23
Wycieczka do Ojcowa

2008-10-16
Wycieczka do Grodu Birów w Podzamczu koło Ogrodzieńca i zamek Na.
W środę 8 ustawień Ini Października Ustawienia INI IV-VI szkoly podstawowej i gimnazjum klasa I i II wzięły udział w wycieczce szkolnej tematycznej. Zwiedziliśmy zamek w Podzamczu koło Ogrodzieńca średniowieczny rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego Grodu Oraz Birów, gdzie wzięliśmy udział w lekcji historycznej obejrzeliśmy i krotki pokaz Walki rycerzy Piastowskich. Na zakończenie wycieczki monety pamiątkowe wybiliśmy. Góra Birów

2008-10-08
Ślubowanie pierwszoklasistów
Trzeciego Października odbyło uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów SIĘ.
Na Pasowanie pierwszoklasiste

2008-09-29
Piknik integracyjny
W sobotę mieliśmy piknik sportowy. Ależ wesoło i słonecznie zaprezentowanie. Rodzice Nasze obserwowali Zmagania. Narobiliśmy zdjęć. Marzymy o pikniku następnym.
sportowy Pikinik

2008-09-11
Nasz program rekreacyjny
Na Zdrowie Sport. Tak uczniowie Klas 1, 2, i 3 realizują program rekreacyjny.
ZAPRASZAMY do naszej galerii

2008-09-05
Witamy po wakacjach
Juz Roku Szkolnego ZA Nami Poczatek 2008/2009. Podobno wielu z SIĘ Robic uczniów szykuje solidnej i wytężonej "Pracy, ABY Na Koniec Roku mieć czym pochwalić SIĘ. Trzymamy kciuki pl Jak najlepsze wyniki. Oto kilka fotek z uroczystości rozpoczęcia Roku Szkolnego 2008/2009.
ZAPRASZAMY do naszej galerii

2008-07-21
Pozdrowienia wakacyjne
Mija półmetek Wakacji, wobec Piotr Traczyk, Mamy Nadzieje, Ze nasi uczniowie dobrze wypoczywają i wrócą do szkoly zdrowi IW Weseli: Poniedziałek, pierwszego Wrześni Na godzine Dziewiąta.

2008-06-30
Wyniki maturalne
Egzamin maturalny Jak zwykle zdany z powodzeniem w 100%. Cieszy nas ta INFORMACJA naszych i osiągnięcia maturzystów, którym, Mamy Nadzieje, UDA SIĘ swoje zrealizować dalsze Naukowe wam dalszych sukcesów plany.Życzymy.

2008-06-05
Międzynarodowy test języka Angielskiego
Nasza szkoła została wybrana JAKO Reprezentant Polski w pierwszym Regionu i międzynarodowym teście porównującym Poziom Wiedzy z jez. uczniów w Wieku 14 lat Angielskiego. Test zostal przeprowadzony wczoraj tj.4 Czerwca. Za pare dni beda znane wyniki.

2008-06-05
VIII Konkurs Matematyczny o Miejski Tytuł "Matematyk Roku Miasta Dąbrowa Górnicza"
udział w konkursie Uczniowie bioracy zajęli nastepujace miejsca: Na szkoly ponadgimnazjalnej szczeblu - II Miejscu Mieszko Kudzia, gimnazjalnym Na szczeblu - V Miejscu Mateusz Glużniewicz, szkoly podstawowej szczeblu Na Miejscu X - Kinga Pękala

2008-06-04
Komentarz do naszego Sukcesu
Takie wyniki osiągamy konsekwentnemu dzieki, spójnemu systemowi nauczania i wychowania. Nasza szkoła odzwierciedleniem żart społeczeństwa czyli Dzieci uczęszczają tu o zdolnościach i różnych charakteru Cechach, Nasz system ale Ich powoduje wielki moralny i intelektualny ROZWÓJ. 20%-owa przewaga nad miejskim i wojewódzkim Nie pozostawia wątpliwości Współpracy wynikiem do skuteczności naszego nauczania i ciągłej atrakcyjności Rynku Na edukacyjnym.Ucz SIĘ z Nami! W naszym przypadku Puste Słowa Nie Nie. Z Nami Na pewno osiągniesz Sukces - co najmniej 82% dotyczy Nie.


2008-05-30
w szóstej klasie sprawdzianu Wyniki
sprawdzianu w szóstej klasie zewnętrznego szkolnym 2007/2008 w przedstawiają Wyniki Roku następująco w porównaniu SIĘ: w Dąbrowie Górniczej Średniej 62 w Województwie Śląskim 63,5% w Średniej Szkole% Średniej Naszej 82% w przeliczeniu Procenty Punkty na: 62% oznacza zdobycie 24 8 pkt. 63% oznacza zdobycie 25,3 pkt. 82% oznacza zdobycie 33,1 pkt. Wszyscy jestesmy dumni z BARDZO Tego, nauczyciele i uczniowie.

2008-05-30
Sposób Na zapoznanie z lekturą SIĘ
28 maja 2008 Ini ustawienia Ustawienia INI Gimnazjum i II LO Królowej Luizy odwiedzily Skansen - Szyb Wilhelmina, ABY obejrzeć pt Spektakl. Cześć II "Dziadów" A. Mickiewicza w podziemiach kopalni zaprezentowany. Inscenizację reżyserowali wybitni aktorzy "Teatru Nowego" w Zabrzu. Spektakl zostal nagrodzony dwoma Zlotymi Globami (tytul dziesięć żartem przyznawany przez Stowarzyszenie Teatrów Polskich) za scenografię i muzykę. Atrakcją byl kontakt z aktorami BEZPOŚREDNI, stanowienie scenografii żywej, TZN. uczestnictwo w obrzędzie Dziadów-przemarsz chodnikiem kopalnianym ZE świecami Oraz spróbowanie poczęstunku DLA w duchów Postaci ziaren soczewicy i Zbóż.

2008-05-28
Warsztaty ceramiczne
Warsztaty ceramiczne DLA Klas "0"-IV SP okazały SIĘ ciekawym pomysłem Na realizacje Zajec plastyczno-Technicznych, ktore odbyły SIĘ 20 maja 2008 w "Dworku Staropolskim" w Krzykawce. Byla do Szansa na sprawdzenie własnych uzdolnień w lepieniu przedmiotów ozdobnych z Gliny. Pomimo niekorzystnej aury udało upiec kiełbaski w kominku Smaczne SIĘ u gospodarzy i spożyć je z apetytem po wyczerpującej Pracy. Za DWA tygodnie wrócimy tam ABY pomalować i wypalić Nasze schnące wyroby obecnie.

2008-05-28
Dni Europejskie
.

2008-05-15
Teatralne Wizyty
WIZYTA Klas LO i Gimnazjum w Teatrze Nowym w Zabrzu Na inscenizacji A. Fredry w reżyserii Zbigniewa Stryji Zemsta Sztuki odbyla SIĘ 13 maja 2008.Sztuka należy do lektur obowiązkowych w gimnazjum kanonu, ale gwiazdorskiej obsadzie dzieki Marcina Roli Kocela w Cześnika, Marian Wiśniewski JAKO Rejent - byla do przyjemność niewątpliwa.

2008-04-30
Laureat
W: Poniedziałek, tj.28 Kwietnia 2008 uczeń Gimnazjum Ini ustawienia Ustawienia INI drugiej naszego Bartek Witas okazał SIĘ najlepszy w miescie zajmując I w VI Konkursie Miejscu Języka Niemieckiego.Tak trzymać!

2008-04-24
Sprawdzian szóstoklasisty i egzamin gimnazjalny
Uff! Nareszcie ZA Nami te trudne dni do testów i egzaminów przeżycia: 8 Kwietnia DLA uczniów szkoly podstawowej i gimnazjum 22,23 DLA uczniów Kwietnia. Oby rekomendacje opis tylko wyniki byly zgodne z naszymi oczekiwaniami SIĘ. Jak sami zobaczcie zaprezentowanie.
ZAPRASZAMY do naszej galerii

2008-04-22
Obchody Dnia Ziemi
Ten Dzień To Nie Czas spędzony milo "Tylko w Gronie kolegów całej społeczności szkolnej szkoly Podstawowej, Gimnazjum i Liceum, konkursach i rozwijanie udział w wyobraźni, lecz także do naszego OKAZJA zaangażowania wyrażenia w Sprawy Ochrony Środowiska naturalnego. Sprzeciw wobec Nasz Jégo degradacji Zademonstrowaliśmy i prezentując stroje z wykorzystaniem wykonując Odpadów i Surowców wtórnych. Abisyńczyka Jeden z pomysłów służących pogłębieniu naszej świadomości nie Współpracy Na Rzecz Ochrony udziału znaczenia naszej Ziemi.
ZAPRASZAMY do naszej galerii

2008-04-21
Laureaci Konkursu Wiedzy o Dąbrowie Górniczej
Milo nam po Raz Kolejny żart poinformować o sukcesach, łącznie uczniów najmłodszych Tym. Ini ustawienia Ustawienia INI "0" - wyrózniły III SIĘ Wiedza o naszym miescie Oraz Pierwsze zajeły, Drugie i Trzecie miejsca w swoich kategoriach w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczna w Miejskiej dniach 10,17 Kwietnia 2008: Kategoria "0"-I uczniowie Miejscu II "0" Joanna Cichońska i Filip Chrzanowski uczniowie III Miejscu KL.I-Dominika Urgacz i Filipek Łukasz Kategoria kl. II - III I kl uczniowie Miejscu. III-Zuzanna Tulej i Maciej Bugaj Wyróżnienie uczniowie kl.II-Ada Szadkowska i Dominik Chat

2008-04-03
Osiągnięcia
Temat nauka i osiągnięcia uczniów w parze idzie okresem wiosennym Nie z, ktorý sprawia, jestesmy Ze rozleniwieni i rozmarzeni.Jednak nam udało SIĘ ponownie Zając Wysokie miejsca w województwie w III Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży pt Matematycznych "Kwadratura Koła". II-ie Miejscu DLA Mieszka Kudzi i III-cie Oraczewskiej DLA Aleksandry. Gratulacje!

2008-04-02
Wycieczki
Wiosna nastraja nas sentymentalnie i wspomnieniowo.Z Nadal chętni do podróżowania Jestesmy wiosna. Nasze dotychczasowe Podróże zrobić: trzykrotne Podróże do Londynu ABY przecwiczyć Nasz angielski i zrobic tam jedziemy Zákupy-Teraz znow 24 SIĘ kwietnia.Także wybieramy do Barcelony w czerwcu. Lubimyj Też poznawać krajów Obcych Kultura i dlatego odwiedziliśmy Paryż i Disneyland, Jak i Północne Włochach.

2008-04-02
wyjazdy Teatralne
Wyjazdy do teatrów stały SIĘ nasza Tradycja i dlatego Wspomnienia powracają z sentymentem teatrów Krakowskich z: Teatru Starego, Słowackiego CZY Bagateli. Razem Ostatnim (26 Lutego), byliśmy w teatrze w Tarnowie spektaklu dotyczy NIE "Moralność Pani Dulskiej" i jedziemy tam 11 Kwietnia ponownie obejrzeć amerykańską sztukę "Czerwone Komety". W czerwcu odwiedzimy Teatrze Narodowym w Warszawie. Zapoznaliśmy z aktorem teatralnym SIĘ Piotrem Jędrzejek i zaprosić go do naszej planujemy szkoly.

2008-03-18
Wywiadówka
W dniu 3 Kwietnia o godz 2008. 17.oo odbędą SIĘ wywiadówki w Prywatnej SP, Gimnazjum i LO. ZAPRASZAMY wszystkich rodziców po Najnowszych wyniki w nauce i efekty wychowania.

2008-03-11
Konferencja Szkół niepublicznych
. wraz z RODN'WOM Śląski kurator Oświaty w "byli organizatorami konferencji pt Katowicach" Szkolnictwo niepubliczne w województwie Śląskim - wymiana doświadczeń ", w ktorej aktywnie uczestniczyliśmy 29 Lutego 2008 Roku Spotkanie odbyło SIĘ w celu Wymiany doświadczeń, także z zakresu innowacyjnej Tych działalności Szkół. ważnym forum dyskusji niepublicznych.Konferencja Nie byla których LICZBA poglądów i zaprezentowania własnych i Systemów kształcenia.Zainteresowanie spotkaniem zaprezentowanie BARDZO Duże czym świadczyła pełna sala z różnych przybyłych dyrektorów placówek niepublicznych o, w woj. Śląskim Siega obecnie prawie 800.Pani Dyrektora Izbach Skarbowej Aleksandra Malec przedstawiła koncepcję Kształcenia w naszej Szkole w prezentacji, która została wybrana wszystkich ZE nadesłanych Na konferencje.

2008-02-28
Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych VIII
Przedsięwzięcie w celu odbywa SIĘ SIĘ corocznie z różnymi szkołami ponadgimnazjalnymi zapoznania uczniów w dniach 21-22 istniejącymi informowaliśmy naszym mieście.W Lutego zainteresowanych o warunkach Nauki w naszym Liceum.

2008-02-08
przygotowawcza WIZYTA
We włoskim miescie Bolzano, Południowy Tyrol, odbyło SIĘ Spotkanie w ramach Programu "Uczenie przez cale SIĘ życie" Comenius-Partnerskie Projekty Szkół Wielostronne, ktore zostało sfinansowane decyzją Agencji Narodowej, przystąpienie do liceum poprzedza naszego projektu pt. Regionalna i europejska tożsamość młodzieży.Obecnie, Tak Jak Pozostali partnerzy projektu z Wloch, Francji, Niemiec, Hiszpanii (Majorki), Turcji i Szwecji Czekamy Na akceptację przez Agencję Narodową ..

2007-12-22
Zyczenia Świąteczne
Jak co Tradycyjnie Roku
zyczenia Wokół sypią SIĘ,
większość życzy obfitych Świat
Prezentów i znakomitych,
życzę ja, moi mili,
byście Święta te spędzili
Tak Jak kazdy Marzy Sobie.
Moze cicho Bez hałasu
idąc gdzieś Na spacer do Lasu,
Moze Gronie w bliskich swoich
jedząc Karpia z jednej Miski,
Moze gdzieś tam w ciepłym Kraju
czując SIĘ Jak w raju Adam,
Moze lepiąc bałwana gdzieś,
jeśli napada śniegu.

2007-12-18
Na Pasowanie ucznia
Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Zdjęcia z naszych pasowania "maluchów" można zobaczyć Jak zwykle w galeriach naszych

2007-11-07
Seminarium kontaktowe
Seminarium zostało zorganizowane przez nasza fundację w celu utworzenia Kontaktowe unijnych edukacyjnych Projektów. W Seminarium wzięli udział przedstawiciele 23 państw byl faktem Dąbrowy Górniczej europejskich.Ważnym udział 7 Szkół z. zależy Fundacji Współpracy szkołami z naszego Regionu Na ZE Miasta i Jak Ich i szerokim udziale w projektach Rozwoju Oraz unijnych.

2007-11-07
II Międzynarodowa Konferencja Tematyczna
II Międzynarodowa Konferencja Tematyczna wynikająca z projektu Comenius 3 w którym nasza Fundacja żartem przedstawicielem Polski odbyła SIĘ 12-15.10.2007r. Przedstawiciele 27 państw europy i Stanów Zjednoczonych dyskutowali nowoczesnych technik nauczaniu Na Temat zastosowaniua w. Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Zdjęcia z konferencji można zobaczyć Jak zwykle w galeriach naszych


2007-11-07
SUKCESY NASZE:
STYPENDYŚCI: 1.Stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej zdobył: Bartłomiej Witas, ul. II GM 2.Stypendium Prezesa Szkole "Szkole" Szkołę "Rady Ministrów zdobył: Mieszko Kudzia, ul II LO.
2007-11-07
Egzaminy zewnętrzne
Egzamin maturalny szkolnym 2006/07 w Roku zdało 100% uczniów z wynikiem powyżej naszych przeciętnej! Egzamin gimnazjalny nasi uczniowie również wynikiem zdali z ponad przeciętnej! W VI klasie Sprawdzian podstawowej zdali uczniowie szkoly wysokim poziomie Na BARDZO! Gratulacje!
2007-08-24
Nowy rok szkolny wkrótce!
W Szkole kończą sie prace Remontowego, budynki odświeżające, Tak by wszystko zaprezentowanie Gotowe Na Wrześni Trzeciego:):)
2007-06-23
Koniec Roku szkolnego
Wakacje Juz!
Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Zdjęcia z wczorajszego zakończenia Roku szkolnego można zobaczyć Jak zwykle w galeriach naszych

2007-06-01
Konkurs piosenki
Doroczny festiwal. Kazdy mial okazje pokazać swa artystyczna duszę.
Galeria

2007-05-15
Wycieczka do Londynu
Jak co Roku zwiedzamy Świeciu. Tym Razem Londyn.
Galeria

2007-04-30
Wiosna w Szkole
Kilka zdjęć z pięknej Wiosny.
Galeria

2007-01-16
Studniówka
Odbyła nas SIĘ u, równie huczna Jak poprzednie, Studniówka.
Galeria

2006-12-06
Koniec jesieni
W galerii można obejrzeć szkoly zdfjęcia z ostatnich słonecznych dni jesieni, a także Ini ustawienia Ustawienia nauczania początkowego INI rozpoczynające naukę.
2006-09-11
Wycieczka nad MORZE
Jak co Roku w naszej Szkole Wyjazd integracyjny organizowany żart nad MORZE.
Podstawa wyjazdu do 22.09.2006 - 29.09.2006
Zgłoszenia do środy 13.09.2006

2006-09-04
Poczatek szkoly
zakończone Wakacje, wypoczęci i gotowi Wszyscy zrobić podjęcia Nauki. W Tym Roku wystartowała w naszych zerówka szkołach.
2006-08-02
Praca WRE
Półmetek Wakacji wzra lecz szkoła Nie odpoczywa, pracuje ciągłe obrotach wysokich km. Okna wymienione Zostały, odnawiane sa budynków Elewacje, przygotowane zostały Ini ustawienia Ustawienia INI zerówki DLA, wypełnione pięknymi mebelkami. Wszystko Bedzie Na rozpoczęcie Roku Mamy Gotowe szkolnego wrześniu.
2006-06-20
Konferencja klasyfikacyjna
klasyfikacyjna Konferencja "Jak zawsze SIĘ PRZED odbyła zakończeniem Roku Tuz szkolnego. zdjęciach Na nauczyciele juz po zakończeniu JEJ.

2006-06-08
Konkurs Roku Matematycy
Mieszko Kudzia z 3 ustawienia naszego Ini gimnazjum Ustawienia INI zdobył 1 Miejscu w konkursie i otrzymał Tytuł "Matematyk Roku", Kacper Taki sam Ciepielewski w kategorii Tytuł Szkół podstawowych uczniów.
2006-05-10
Matury
Do 26 maja Liceum Ogólnokształcącym egzaminy maturalne beda trwać naszym. wybrali szkoly 11 w czesci pisemnej i przedmiotów Trzy języki w czesci ustnej.
2006-05-10
Wycieczka do Paryża
W dniach 10/04 maja, uczniowie wyjechali do naszych Szkół Paryża.
2006-04-28
Zakończenie Roku szkolnego maturzystów DLA.
Kwiaty, Zwiastuny, podziękowania i świadectwa ukończenia liceum. Siedmioro uczniów, którzy uczęszczali do naszej szkoly podstawowej, gimnazjum i liceum i byli naszymi wychowankami OD 12 lat posadzili drzewka Na oczach zebranych symbol przynależności do społeczności dalszej JAKO Fundacji.
2006-04-26
Giełda Dąbrowie Górniczej Edukacyjna VI w
Przez Trzy dni dąbrowskich gimnazjów uczniowie, nauczyciele i Rodzice Mogli zapoznać z prezentacjami SIĘ Szkół Ponadgimnazjalnych Na zorganizowanej giełdzie szósty po Raz.
2006-04-13
13 - 18 Kwietnia - Ferie
Składamy wszystkim zyczenia zdrowych i radosnych Świat Wielkanocnych i mokrego Dyngusa.
2006-04-07
Dzień unii Europejskiej
Dzień unii Europejskiej - kazda klasa przygotowała jednego z państw unii Prezentacje. Byly symbole każdego Kraju i smakołyki typowe DLA krajów Tych Kuchni. Jury oceniało wszystko dokładnie i przyznało Zwiastuny.
Galeria


2006-04-05
Konkurs Młodych Talentów
Uczniowie wzięli udział Szkół w naszych konkursie artystycznym.
Galeria

2006-03-21
Dzień Wiosny
Dzień Wiosny, w naszej SIĘ Szkole zazieleniło, uczniowie i nauczyciele Wszyscy ubrali sie na Zielono. Malowaliśmy Wiosenne muzyka i bawiliśmy SIĘ w konkursach witając Wiosnę.
Galeria

2006-03-16
WIZYTA Hodowla z unii Europejskiej
Z EUROPY Na konferencje zjechali SIĘ prezydenci Miast uczestniczących w aktualnym planowaniem unijnym TEMA.
Odwiedzili Też nasza Szkole, bierze udział w projekcie Comenius która centralnym 3 - Ecomedia.
Kliknij by obejrzeć Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Zdjęcia.

2006-03-02
Kwadratura Koła
Nasz uczeń szóste zdobył Miejscu ww matematycznym konkursie Kraju "Kwadratura Koła".
W nagrodę pojedzie w Zakopanym Na tygodniowe warsztaty ufundowane przez organizatorów konkursu.

2006-02-16
Próbne egzaminy
Walentyki uczniowe szóstej ustawienia egzaminie próbnym Ustawienia Ini INI spędzili na. Dwa następne dni z próbnym egzaminem zmierzyli SIĘ gimnazjaliści.
Humory dopisały Na równi z Wiedza.
Obejrzyj galerie.

2006-02-01
Byliśmy w Alpach Znowu!
Ostatní tydzień spędziliśmy w Stycznia Na zimowisku w Sattendorfie. Pogoda dopisała, poznaliśmy poszusowaliśmy Nowych Przyjaciół po stokach alpejskich i.
Kilka zdjęć z wyjazdu naszego

2005-12-22
Boże Narodzenie 2005
Zdrowych i Rodzinnych Świat w Gronie najbliższych i Przyjaciół, pomyślności w Nowym Roku 2006 życzy Szanownym Rodzicom Dyrekcja szkoly i zarzad Fundacji "Serce Szkole"
2005-12-22
Wigilia w Szkole
Galeria
2005-12-17
Wycieczka szkolna do Anglii - 09-14.12.2005
Pojechaliśmy do Anglii autokarem. Nam zajęła 25 PODRÓŻ Godzin. słonecznie bylo którym w Miejscu mieszkaliśmy zaprezentowanie pełne spokoju i mili. Mieszkaliśmy u angielskich Rodzin. Lokalni mieszkańcy byli BARDZO Przyjaźni, jedzenie zaprezentowanie świetne. Zwiedziliśmy Wiele Przewodniczący Przewodniczący Przewodniczący wspaniałych miejsc takich Jak: Tower of London, Tower Bridge, St Paul's Cathedral, National Gallery, British Museum, Madame Tussaud's, Big Ben i Houses of Parliament, London Eye, Museum of London, Trafalgar Square z Nelson's Column.
ZAPRASZAMY do galerii

2005-12-02
Spotkanie Socrates
W dniach 17-20.11.2005 odbyło SIĘ Włoszech SIĘ Spotkanie przygotowawcze programu ECOMEDIA Comenius 3
Galeria

2005-11-11
11 listopada - Dzień Niepodległości
Święto upamiętnia odzyskanie przez Polske Niepodległości Zaborów po latach w 1918 Roku i jednocześnie w I wojnie Na froncie zachodnim zawieszenie Broni światowej
2005-11-02
Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: Zdjęcia Nowe z szkoly Życia
Wejdz do liceum i gimnazjum galerii
2005-10-28
Halloween
W Szkole odbyły SIĘ gry i zabawy z okazji Halloween
2005-10-24
Spotkanie Socrates
W dniach 21 - 23 Października 2.005 Roku odbyło SIĘ w PORTUGALSKA SchoolNets Spotkanie środków towarzyszące poprawy krajowych w EUROPIE
Galeria

2005-09-01
Nowy rok szkolny
Witamy w Nowym Roku szkolnym!
2005-07-01
Wyniki egzaminów gimnazjalnych
Hurra!
Znowu wypadliśmy swietnie. Na egzaminie gimnazjalnym nasi uczniowie uzyskali zewnętrznym Średnie wyniki: 73% z czesci humanistycznej, 58% z czesci matematyczno-przyrodniczej.
Dla porównania Średnie wyniki w województwie wyniosły: 67% z czesci humanistycznej i 48% z czesci matematyczno-przyrodniczej.

2005-06-28
Wyniki matur
Z przyjemnością zawiadamiamy, že Wszyscy nasi uczniowie przystępujący do matury, uczący w naszej Szkole SIĘ OD I Liceum zdali Ini ustawienia Ustawienia maturalny egzamin INI.
Z uczniów którzy doszli w III klasie niezdane zostały 2 z 40 egzaminów.

2005-06-27
Zakończenie Roku szkolnego
Na wakacjach Witamy!
Chętnych ZAPRASZAMY do galerii z zakończenia Roku szkolnego

2005-06-17
Konkurs piosenki
W Szkole odbył SIĘ konkurs piosenki. Byly zwykłe piosenki i niemal przedstawienia.
Do obejrzenia galeria szkoly podstawowej
Oraz gimnazjum i liceum galeria

2005-06-06
przygotowawcze podprojektu Spotkanie Comenius 3
W dniach 05/03 odbyło Czerwca SIĘ Spotkanie grupy sterującej dotyczącej Comenius projektu towarzyszącemu o 3 Szkół sieciach.
Spotkania Galerii


2005-05-30
Skrzynka potrzeb
internetowa Uruchomiliśmy uczniów i potrzeb skrzynkę rodziców. Dotychczas można zostawiać w skrzynkach zaprezentowanie Wiadomościach zawieszonych w szkołach. ZAPRASZAMY rodziców i uczniów o zgłaszanie swoich potrzeb Komentarzy i. By zrobić należy kliknąć skrzynce pocztowej bd bd Stronie inf. kontaktowymi
2005-04-29
SP Praktyk Galeria
ZAPRASZAMY do obejrzenia Dzieci Praktyk Pięknych, wystroju sal Oraz ICH. KLIKNIJ tu, by obejrzeć galerie.
2005-04-01
Prima április
W Szkole odbyły SIĘ doroczne przebieranki z okazji pierwszego Kwietnia. Niebawem galerie zdjęć!
2005-03-24
Wesołych Świat!
Życzymy spokojnych, Wesołych Świat Wielkanocnych!
Wesołych Świat!

2005-03-23
Konkurs "Poliglota"
Uczennica trzeciej naszego Gimnazjum Ini ustawienia Ustawienia INI, Anna Okas, Pierwsze Miejscu zdobyła w konkursie miejskim Poliglota. Gratulujemy!
2005-03-21
Dzień Wiosny
Dzis uczniowie uczcili Dzień topieniem Marzanny Na tradycyjnym Wiosny nad jezioro Pogoria wycieczce.
2005-03-14
zawody narciarskie
Niedawno odbyły SIĘ narciarskie zawody, których nasza Szkoła zdobyła Na Podstawowa w 1 Miejscu kategorii dziewcząt chłopców i 3 w kategorii Miejscu.
W kategorii indywidualnej 1 w Miejscu kategorii gimnazjum dziewcząt zdobyła nasza uczennica Diana Moryc, Miejscu 3 w kategorii dziewcząt zdobyła Marta Szklorz SP.

2005-02-22
szkolna gazetka
W Szkole pojawiła SIĘ gazetka szkolna Magazyn-ek, tworzona przez uczniów szkoly podstawowej. KLIKNIJ ponizej JA obejrzeć
Magazyn-ek 1 ul. 1
Magazyn-ek 1 ul. 2
Magazyn-ek 1 ul. 3


2005-02-16
Wystawa
W dniu wczorajszym uczniowie odbyli wycieczkę Na wystawę "Leonardo da Vinci - Geniusz i Jégo machiny". Wiecej o wystawie można Wiadomości tu obejrzeć.
2005-02-10
Spotkanie Comenius 3
Kilka dni Spotkanie organizacyjne odbyło Temu SIĘ Comenius 3. Na te okazje została nagrana angielska wersja pieśni naszej szkoly, z dodaną zwrotką dotyczącą Comeniusa.
Tekst i zrobić mp3 do sciagniecia stad.
Galerie z Tego można Spotkania tu obejrzeć.

2005-02-09
Próbne egzaminy gimnazjalne
Dzis odbyły SIĘ kolejne egzaminy gimnazjalne. W dziesięć sposób gimnazjaliści przyswajają Sobie oprócz Wiedzy, także umiejętność radzenia Sobie ZE stresem.
2005-02-03
Zdjęcia z Wolfsbergu
u nas dostatek Zimowisk, ale i te u naszych Przyjaciół z przyjęliśmy chętnie europy. Moze choć część atmosfery odda galeria.
2005-01-24
Nowe galerie  ze studniówki maturzystów tegorocznych naszych, oraz z Zimowiska w Białce Tatrzańskiej
2004-12-22
Życzenia Świąteczne
Wesołych Świat Bożego Narodzenia w gronie serdecznych i ukochanych osób, oraz szczęśliwego Nowego Roku. Życzą, Uczniowie, Grono Pedagogiczne i Dyrekcja.
2004-11-26
Dzień z Życia szkoły
Życie aparatem uchwycone Szkolne do obejrzenia w galeriach:
Szkoły Podstawowej
Gimnazjum i LO

2004-10-10
Spotkanie przygotowawcze Comenius
W dniach 09/02 Października odbyło SIĘ Spotkanie kilku przygotowawcze koordynowanych Projektów przez nasza Szkole.
Więcej Wiadomości TUTAJ